Basen İnceltmek İçin Ne Yapılmalı?

Basen İnceltmek İçin Ne Yapılmalı?
0

Basen inceltmek için yapılacaklar çoğunlukla çeşitli özel hareketlerle veya bazı yenmemesi gereken besinlerle sınırlandırılır. Bu durum ise en basit tabiriyle, sağlıklı ve dengeli bir yaşam ile daha hızlı ve kolayca anlatılabilir. Çünkü tek bölge kilolarından mustarip olan kişilerde, özellikle basen inceltmek isteyen kişilerde sıklıkla görülen genel vücut yapısının dar iken basen bölgesinin geniş olmasıdır. Ve bu durum tek taraflı bir çaba ya da yöntem ile giderilemez.

Öte yandan basen inceltmek için yapılabilecekler arasındaki bazı tüzel bilgileri ise şu şekilde sırlayabiliriz:

  • Günlük 100 kalorinin üzerinde tüketim yapılmamalıdır.
  • Yiyecekler sağlıklı ve yağsız gıdalar arasından seçilmeli, dengeli beslenmeye özen gösterilmelidir.
  • Yürüyüş, plank, yüzme, koşu, bisiklet veya squat gibi özellikle basen bölgesindeki kasları harekete geçiren spor egzersizleri yapılmalıdır.

İçindekiler Tablosu

Basen Yağları Nasıl İncelir?

Basen yağlarını inceltmek için kişilere öncelikli olarak tavsiye dilen yegane durum, sebze ağırlıklı beslenmeleri yönündedir. çünkü özellikle basen bölgesi protein ve karbonhidrat içerikli besinlerden fazlasıyla etkilenir. Elbette basen genişliği genetik faktörlere de bağlı olabilir. Fakat bu tip durumlarda da kişinin basen inceltmek için yapacağı birkaç hayat değişikliği ile sonuç alınabilir.

BENZER YAZILAR  Milli Halterci Tarık Akat’ın Hikayesi , Antrenman ve Beslenme Programı

Basen Ne Kadar İncelir?

basen-ne-kadar-incelir
basen i̇nceltmek i̇çin ne yapılmalı? 2

Bazen incelmesi tamamıyla kişinin yapısına ve çabasına bağlı olarak dengelenir. 1 haftalık bir program ile mucizevi bir sonuç beklemek ise elbette yanlıştır. Bunun yerine, uzun süreli; başlangıç programları ile başlanarak, akabinde orta ve ileri seviyelere geçilmelidir. Bu sayede hem kişinin motivasyonu hem de sağlığı korunmuş olur.

Fakat tüm bunların dışında ortalama bir süreç ve boyut belirtmek gerekirse; standart bir beslenme ve egzersiz programı ile 1 ya da 2 ay içerisinde sonuç alınmaya başlanacaktır. Bu noktada devamlılığı korumak ve verime odaklanmak gerekir.

Basen Eritmek İçin Ne Yenmemeli?

Basen eritme programı sadece sebze ya da yağsız, haşlanmış listelerden ibaret değildir. Zaten sağlıklı bir diyet programı içerisinde mutlaka her besin grubu ayrıca tüketilmelidir. Fakat porsiyon miktarının iyi ayarlanması ve bazı besinlerden özellikle uzak kalınması gerekir. Basen inceltmek isteyen kişilerin yememeleri gereken besinleri ise şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Patates
  • Bezelye
  • Pancar
  • Nişasta
  • Hamur işi

Ayrıca Bakınız: Aç Karna Zeytinyağı İçmenin Faydaları Nelerdir?

Yazar Hakkında

Merhaba ben Emre.. Adıyaman Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunuyum. Hem eczacı olarak hem de ilaç sektöründen edindiğim bilgi ve tecrübeler ışığında okuyuculara doğru bilgiyi vermeyi hedefliyorum.

Yorum Yap