En Hızlı Zayıflatan Spor Hareketleri

En Hızlı Zayıflatan Spor Hareketleri
En Hızlı Zayıflatan Spor Hareketleri
1

Egzersiz yaparken en önemli nokta en hızlı zayıflatan hareketlere yoğunlaşmaktır. İster evde ister spor salonunda yapacağınız bu hareketler önemlidir. Spor salonunda egzersiz yapmak her zaman eğlenceli değildir. Ne yazık ki, spor salonu da acele edecek zaman yok ama hepimiz egzersiz yaparken  hızlı  yağ yakmak istiyoruz. Bazı zor aerobik egzersizler kilo vermenize yardımcı olabilir. Yemekle yani diyetler birlikte egzersiz yapabilmeniz gerekir.

Birçok insan kilo vermek için egzersiz yapar. Açık havada yapılan egzersizler sırasında vücudun oksijen ihtiyacı iyi karşılanır. Ancak bazı nedenlerden dolayı evde de egzersiz yapmanız gerekebilir. İşte yorulduysanız, spor salonuna gitme fırsatınız yoksa veya küçük bebeğinizi doğumdan sonra yanınıza alamıyorsanız, evde kilo verme egzersizi iyi bir seçimdir. Evde bir süre spor yaparak fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

İçindekiler Tablosu

En Hızlı Zayıflatan Spor Çeşitleri Nelerdir?

En hızlı zayıflatan spor çeşitleri ve hareketleri gösterilen emeğin hakkını veriyor ve sizleri en hızlı şekilde zayıflamaya yardımcı oluyor. Elbette bilmelisiniz ki egzersizler tek başına yeterli değildir. Diyet ile desteklenmelidir. Hızlı zayıflatan spor çeşitleri şunlardır;

  • Mekik
  • Plank
  • Squat
  • Egzersizde V hareketi
  • Superman egzersizi
  • Set üstünde zıplama
  • Şınav ip atlamak
  • Pilates

En Hızlı Zayıflatan Egzersizlerin Yapılışları

En hızlı zayıflatan egzersizler devamlı ve istikrarlı bir şekilde yapıldığı taktirde çok hızlı kilo vermeniz ile sonuçlanmaktadır. Fakat istikrarsız ve yemeğe de dikkat etmeden yapıldığında beklenen verimi alamayabilirsiniz. En hızlı zayıflatan egzersizler ve yapılışları şu şekilde sıralanabilir:

BENZER YAZILAR  Bel Ağrısına İyi Gelen Hareketler

Mekik

en hızlı zayıflatan mekik hareketi
en hızlı zayıflatan mekik hareketi

Halı veya pilates minderleri üzerinde yapılan bu karın egzersizi, karın bölgesindeki yağların yakılmasında oldukça etkilidir. Karın kaslarınızı kısa sürede çalıştırarak karın bölgesini ve karın çevresinde biriken yağları yok edebilirsiniz. Bu hareketi alışkanlık haline getirirseniz 10 gün sonra karnınızın inceldiğini fark edebilirsiniz. Ayaklarınızın ve bacaklarınızın yerde durduğundan emin olun. Ayaklarınız yerde, başınızı ellerinizle destekleyin ve karnınıza bastırın.

Plank

plank hareketi
plank hareketi

Plank denilen bu harekette amacınız vücudunuzu hareket ettirmeden bacaklarınızı açmaktır. Etkili planklar, bacak içlerindeki kaslara dönüşümlü olarak uygulanabilir. Önce sağ ayağınızı açtığınız bir duruş hayal edin. 15 kez denedikten sonra diğer bacağa geçebilirsiniz. Bu hareketi yerdeki halı üzerinde denemeniz tavsiye edilir. Kanepede veya yatakta denerseniz, kayabilir ve düşebilir. Tüm vücudunuzu sabit tutun ve bacaklarınızı açmayı unutmayın.

Squat

squat hareketi
squat hareketi

Kalça bölgesini çömelerek sıkılaştırabilirsiniz. Bu harekete squat da denmektedir. Aynanın önünde durun. Sağ ve sol ayaklarınızı omuz hizasında açın. Derin bir nefes alın ve yazılı olarak çömelin. Kalkış sırasında ayaklarınızı yerden uzak tutun. Egzersiz yaparken tüm ağırlığınızı ayaklarınıza vermeyi unutmayın. Ayrıca sırtınızı düz tutmanız gerekir. Eğilmemeye veya çömelmemeye dikkat etmelisiniz. Her sette 15  squat hareketi yaparak boş zamanınızı değerlendirebilirsiniz.

BENZER YAZILAR  French Press Hareketi Nedir, Nasıl Yapılır, Ne İşe Yarar? Faydaları

V Hareketi

v hareketi
v hareketi

Egzersiz yaparken “V” hareketi  karın kaslarınızı çalıştırmanızı ve sıkılaştırmanızı oldukça kolaylaştırır. İlk önce yere yatın ve derin bir nefes alın. Elleriniz ve ayaklarınız yere değecek şekilde ayaklarınızı yavaşça içeri doğru çekin. Bu hareketi denemek kalça bölgesini yukarı kaldıracaktır. Her deneme için 30 saniye bekleyin. Göbek yağlarını eriten bu zayıflama egzersizleri hem erkekler hem de kadınlar için uygundur.  

Süpermen Egzersizi

süpermen hareketi
süpermen hareketi

Süpermen adı verilen bu egzersiz  karın, bel ve sırt kaslarını harekete geçirir. Bu kullanımı kolay hareket, yere yatmanızı gerektirir. Aynı zamanda kollarınızı ve bacaklarınızı havaya kaldırmayı deneyin. Kollarınızı ve bacaklarınızı 30 saniye havada tutun. Ardından bu hareketi tekrarlayın. Bu bir seansta 20 kez yapılabilir. Bu hareket belden kilo vermek isteyenler için idealdir. Düzenli kullanırsanız kalçaların sıkı olduğunu göreceksiniz.

Set Üstünde Zıplama

set üstünde zıplama
set üstünde zıplama

Zıplarken en sevdiğiniz müziği açabilirsiniz. Zıplarken geçici olarak kalori yakmak için öncelikle rahat kıyafetler giymelisiniz. atlarken ellerinizi havaya kaldırarak da kol kaslarınızı  çalıştırabilirsiniz. Kol ve bacaklarda yapılan kilo verme egzersizleri için oldukça etkili bir egzersizdir. 3 dakikalık atlama seti ile 2 dakika dinlenip tekrar zıplamaya devam edebilirsiniz.

BENZER YAZILAR  Dartos Kası Egzersizi Nasıl Yapılır? Programı, Uygulama

Şınav

şınav hareketi
şınav hareketi

Askeri bir egzersiz olarak bilinen şınav, yüksek kalori yakan bir egzersizdir. Evde egzersiz yapmak isteyenler için iyi haber, evde denemekte fayda var. Şınav çekerken bacaklarınızı değil, sadece omuzlarınızı ve kollarınızı hareket ettirin. Şınav sadece  kas oranını artırmakla kalmayıp aynı zamanda yağ yakımını da hızlandıran üst kasların kurtuluşu için önerilerdir. Günde 50 defa şınav çekerseniz ortalama 100 kalori yakabilirsiniz.

İp Atlama

i̇p atlama hareketi
i̇p atlama hareketi

Tüm vücut kaslarınızı çalıştırmak için evinizde, balkonunuzda, terasta veya bahçede ip atlamak istemez misiniz? Tek ihtiyacınız olan bir iptir. Hızlı veya yavaş bir tempoda ip atlamak hem üst hem de alt kas bölgeleri için etkilidir. Kalbinizin sağlığını  koruyan ip atlama, kısa sürede çok fazla kalori kaybeder. Yaklaşık 10 dakika ip atlayarak yaklaşık 140 kalori yakabilirsiniz.

Pilates

pilates hareketi
pilates hareketi

halılarda ve  minderlerinde kullanılan karın egzersizi karın bölgesindeki yağların yakılmasında oldukça etkilidir. Karın kaslarınızı çalıştırarak karnınızı ve karnınızın çevresinde biriken yağları hızla yok edebilirsiniz. Bu hareketi alışkanlık haline getirirseniz 10 gün sonra karnınızın inceldiğini fark edebilirsiniz. Ayaklarınızın ve bacaklarınızın yerde durduğundan emin olun. Ayaklarınızı yere koyun, ellerinizle başınızı destekleyin ve karnınızı sıkın.

Merhaba ben Emre.. Adıyaman Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunuyum. Hem eczacı olarak hem de ilaç sektöründen edindiğim bilgi ve tecrübeler ışığında okuyuculara doğru bilgiyi vermeyi hedefliyorum.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir