Çatlak Kremi Nedir? Faydaları Nelerdir?


0

Hamilelik döneminde vücutta pek çok değişim meydana gelir. Bu değişimlerden biri de karın bölgesinde hızlı bir büyüme olmasıdır. Aynı zamanda göğüslerde de büyüme olur ve bu hacim artışının hızlı bir şekilde meydana gelmesi, çeşitli cilt çatlakları oluşmasının temel nedenidir. Gebelik döneminde cilt çatlakları da en çok karın bölgesinde meydana gelir. Karın bölgesini göğüsler, kalça ve iç üst bacak bölgesi takip eder. Peki, bu görünümü önlemek mümkün mü?

Aslında hamilelik dönemi yaşamak, cilt çatlaklarına da razı olmak anlamına gelmez. Eğer önlem alırsanız cildinizde hiçbir şekilde çatlak oluşmadan da gebelik sürecini tamamlamanız mümkün olabilir. Çatlak görünümü kişinin cilt yapısı ile de ilgili olduğundan bu konuda kesin bir ifade kullanmak doğru olmayacaktır. Ancak en azından düzenli olarak çatlak kremi kullanarak hem çatlak oluşumunu azaltabilir hem de mevcut cilt çatlağı görünümünü hafifletebilirsiniz.

Gebelik döneminde çatlak kremi kullanmanın ne gibi faydalarının olduğunu da merak edeceksiniz. İşte yanıtı…

  • Cildi nemlendirir ve gerginlik hissinin azalmasını/tamamen ortadan kalkmasını sağlar.
  • Cildin elastikiyetini güçlendirir ve bu sayede cilt çatlağı oluşması riskini düşürür.
  • Çatlak görünümünü önlemeye ve mevcut çatlakların görünümünü hafifletmeye yardımcı olur.
  • Cilt kuruluğunu önlerken aynı zamanda cildin yumuşaklığını da korur.
BENZER YAZILAR  Çörekotu Sabununun Faydaları Nelerdir?

Elbette hangi çatlak kremini tercih ettiğiniz de son derece önemlidir. Piyasada onlarca farklı marka tarafından geliştirilen krem çeşitleri ile karşılaşabilirsiniz. Bunların hepsinin aynı kalitede olduğundan söz edemeyiz. Siz tercihinizi belirli bir kalitenin üzerinde olan çatlak kremlerinden yana yapmalısınız. Bu sayede gebeliğin ilk dönemlerinden doğuma kadar güvenli bir şekilde seçtiğiniz kremi kullanabilirsiniz. Çatlak kremi dendiğinde akla gelen ilk markalardan biri Mustela oluyor. Uzun süren çalışmalar neticesinde geliştirilen Mustela çatlak kremini kullananlar oldukça memnun! Öncelikle kremin kolay emiliyor olması, cilt yüzeyinde yağlı bir katman bırakmaması anne adaylarının yüzünü güldürüyor. %96 doğal kökenli içeriklere sahip olması ve dermatolojik testlerden geçirilmiş olması da göz ardı edilmeyecek kadar önemlidir. Maracuja yağından elde edilen aktif bileşenlerle hazırlanan çatlak kremini markanın internet sitesinde inceleyebilirsiniz. Bilgilere göz attığınızda kremin neden bu kadar çok kullanıldığını siz de anlayacaksınız.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir