Cosmelan Dermamelan Yaptıranlar ve Fiyatı Nedir?

Cilt lekeleri, günümüzde gencinden yaşlısına birçok insanın karşılaşma olasılığı olan bir sorun olarak bilinmektedir. Birçok birey çeşitli cilt sorunları ile karşılaşmakta ve bu sorunu aşmak için birbirinden farklı yöntemler denemektedir. Son zamanlarda en çok tercih edilen yöntemlerden bir tanesi de cosmelan dermamelan olarak adlandırdığımız yöntemdir. Bu yöntem sayesinde birçok birey büyük bir sorun olarak gördüğü cilt lekelerinden kurtulma şansını elde etmiştir. Cosmelan Dermamelan yaptıranlar internet üzerinden olumlu yorumlarını paylaşmışlardır ve bu tedavinin nasıl olduğu hakkında fikir elde etmek için, bu yorumları baz alabilirsiniz.

Cosmelan dermamelan sayesinde ciltteki yaşlılık lekeleri, pigmentasyondan kaynaklı lekeler, doğum lekeleri, cholasma ve akne izleri gibi fiziksel görünümü etkileyen birçok sorundan kolay bir şekilde kurtulma imkânınız bulunmaktadır. Ciltte meydana gelen lekelerin sebebinin melanin miktarının artmasından kaynaklı olduğu bilinmektedir. Sık sık duyduğumuz cosmelan dermamelan yöntemi sayesinde derideki melanin miktarı azaltılmakta ve böylelikle lekelerin oluşumunu meydana getiren mekanizma engellenmektedir. Çeşitli bölgelere uygulanabilen bu yöntem kişinin adeta yeniden doğmuş gibi hissetmesine olanak sağlamaktadır. Daha sağlıklı, temiz ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için tercih edilebilecek bu yöntem boyun, yüz, karın, dekolte, el ve bacak gibi birçok çeşitli bölgeye kolaylıkla uygulanabilmektedir.

BENZER YAZILAR  İntihar Nedir ve Nasıl Önlenir?

Cilt rengini dengeleme ve gözenekleri küçültme konusunda da söz konusu yöntemin oldukça etkili olduğunu söyleyebiliriz. Cosmelan dermamelan yönteminin birçok kişi tarafından tercih edilmesinin önemli sebeplerinden bir tanesi de operasyon sonrasında herhangi bir yara ve izin söz konusu olmamasıdır. Ayrıca uygulama sırasında herhangi bir ağrı ya da acı da hissetmezsiniz. Kısa sürede sonuç alınması da yine bu yöntemin tercih edilme sebepleri arasında yer almaktadır. Leke yoğunluğuna göre uygulanan ve sonuç alınan süreç değişiklik gösterebilmektedir. Cilt sorunlarında tercih edilen yöntemlerin yan etkileri insanları ciddi anlamda etkilemektedir. Söz konusu yönteme baktığımızda ortaya çıkabilecek yan etkilerin son derece az ve zararsız olduğunu görmekteyiz. Özellikle ergenlik döneminden sonra karşılaşılan ve bireyleri hem psikolojik hem de fiziksel açıdan etkileyen akne izlerinin kesin çözümünü de yine cosmelan dermamelan ile bulmak mümkün olacaktır. Yılın her mevsiminde istediğiniz zaman bu yöntemi tercih edebilir ve kullanarak lekelerden kurtulma şansını yakalayabilirsiniz.

Cosmelan Dermamelan Tedavisinin Önerilmediği Durumlar

Cilt lekesi tedavilerinin birçoğunda olduğu gibi bunda da önerilmeyen bazı durumlar bulunmaktadır. Bu durumları yaşayan kişilerin söz konusu yöntemi kullanmaları pek mantıklı bir yaklaşım olmayacaktır. Dolayısıyla bireylerin bu unsurlara son derece dikkat etmeleri ve bu doğrultuda tedaviye başlamaları gerekmektedir. Kronik cilt rahatsızlıkları olan kişilerin, cosmelanın içinde yer alan maddelere alerjisi olan kişilerin bu tedaviyi tercih etmemeleri gerekmektedir. Ayrıca akne rozasea, aktif herpes simpleks gibi sorunlarda da tedavinin uygulanması doğru değildir. Açık yaralar ve güneş yanıkları üzerinde de bu tedavinin uygulanmadığını söyleyebiliriz. Son olarak ise gebelik ve emzirme döneminde olan annelerin bu tedaviyi bir süre sonra tercih etmeleri daha doğru olacaktır. Cosmelan Dermamelan yaptıranlar doktor kontrolünden sonra gerekli koşulları sağladığı takdirde bu işlemi yaptırmışlardır.

BENZER YAZILAR  Egzama Doğal Tedavi Yöntemleri

Cosmelan Dermamelan Uygulaması

Cosmelan dermamelan yönteminin uygulanması için ilk olarak ayrıntılı bir cilt muayenesi yapılmaktadır. Sonrasında kişi tedavi için uygun bulunursa tedaviye başlanır. Söz konusu tedavide kullanılan her bir kit, tek kişiliktir. Kit içindeki solüsyonla cilt iyi bir şekilde temizlenir ve sonrasında maske gerekli bölgeye uygulanır. Kişinin cilt özelliklerine göre maske 8 ila 12 saat arasında cilt üzerinde kalır. Daha sonrasında çeşitli krem uygulamaları yapılır. Kişi, yaklaşık 10 gün sonra kontrole gider ve yeniden bir maske uygulama işlemi gerçekleştirilir. İşlem tamamlandıktan sonra birey, evde krem uygulamalarına bir süre daha devam etmektedir. Yaklaşık 4-5 ay süren bu süreç kişilerin cilt özelliklerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu aşamada kişilerin en çok dikkat etmesi gereken unsur güneş ışınlarıdır. Bireylerin kendilerini ciddi anlamda güneşten korumaları ve bu doğrultuda tedavilerine dikkat etmeleri gerekmektedir. Dolayısıyla tedavi boyunca kişilerin önerilen güneş kremlerini kullanmaları oldukça doğru ve mantıklı bir yaklaşım olacaktır.

Korunma yöntemlerine dikkat edilmemesi durumunda lekelerin yeniden ortaya çıkabileceği ve çeşitli sorunlar doğurabileceği kesinlikle akıllardan çıkartılmamalıdır. Eğer leke problemlerinden ciddi anlamda rahatsızlık duyuyorsanız cosmelan dermamelan yöntemi ile kolayca bu lekelerden kurtulmanız mümkün olacaktır. Bu tedavi sayesinde melazma, güneş lekeleri, doğum lekeleri, çiller ve yaşlılık lekeleri gibi birçok sorundan kurtulmak ve daha sağlıklı bir cilde sahip olmak mümkündür. Cosmelan Dermamelan fiyat hakkında ise net bir rakam söylemek mümkün değildir.

BENZER YAZILAR  Katarakt Ameliyatı Sonrası Mercek Kayması Nasıl Anlaşılır?
Yorum yapın

1