Ameliyatsız Vajina Daraltma Ne Demek? Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız Vajina Daraltma Ne Demek? Nasıl Yapılır?
ameliyatsiz vajina daraltma estetigi
+ - 0

Vajina zaman içerisinde cinsel birleşmeler dolayısı ile aynı zamanda da genetiksel faktörlere bağlı olarak, kilo alıp verme, deforme olma da zaman içerisinde bir gevşeme aynı zamanda da sıkılığını kaybetme durumu ile karşı karşıya kalabilmektedir. Bu durum kişiye hem psikolojik yönden aynı zamanda da fiziksel yönden sorunlar meydana getirebilmektedir. Bu bakımdan da pek çok kişi vajina daraltmak amacı ile de estetik operasyonlarına başvurulabilmektedir. Vajina estetiği son zamanlarda sıkça tercih edilen bir operasyon olarak varlığını sürdürmektedir. Bunun en temel sebebi ise hem cinsel zevk açısından hem de sağlık açısından bu sorunun giderilmesi kadınlar için oldukça önemlidir.

Ameliyatsız Vajina Daraltma Nasıl Yapılır?

Pek çok kişinin şikâyet ettiği bir konu olan vajina gevşemesi, kişiye cinsel açıdan da zorluk getirebilmektedir. Bu bakımdan da uygulamanın gerçekleşmesi için öncelikli olarak doktorla bir görüşme gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu görüşme esnasında ise bazı tetkikler oluşturulacaktır. Bu tetkikler sizin ameliyatsız vajina uygulamasına olanak sağlamak ve durumu saptamak açısından önem taşımakla birlikte işlemin uygun olup olmamasını da sağlamaktadır. Uygulanma esnasında herhangi bir enfeksiyon söz konusu ise bu uygulamadan önce tedavinin yapılması da oldukça önemli bir durumdur. Aynı zamanda da gelişimini tamamlamamış veya cinsel birleşim yaşamamış olan vajina bu işlemler için uygun olmamakla birlikte de belirli bir genişliğe de sahip olmamaktadır.

BENZER YAZILAR  Antalya En İyi Psikolog Fiyatları

Ameliyatsız Vajina Daraltma Uygulaması

Ameliyata gerek kalmadan genişleyen vajinanın sıkılaştırılmasına olanak sağlayan non invaziv lazer teknolojisi bu uygulamada kullanılan en son teknoloji olarak bilinmektedir. Bu bakımdan da vajina daraltma uygulamasında bu teknoloji ile birlikte de pek çok kişi bu alana yönelmiştir. Bu işlemde son teknoloji ise Viveve Teknolojisi olarak bilinmektedir. Bu teknoloji ile birlikte de %20 oranına kadar bir daralma söz konusu hale gelecektir.

Yaklaşık 30 dakika süren bu işlem ile birlikte de herhangi bir cerrahi işleme gerek kalmamakla birlikte de hemen günlük yaşama geçilebilmektedir. Bu bakımdan da ameliyatsız bir uygulama olması sağlık yönünden de pek çok kişiye iyilik sağlamaktadır. Fiziki yönden hem de cinsel açıdan düşünüldüğünde kadın için pek çok avantajı beraberinde getiren bir işlem olmakla birlikte oldukça da dikkat çekmektedir.

Ameliyatsız Vajina Daraltma da Doktor Seçiminin Önemi

Ameliyatsız vajina estetiği oldukça önemli bir işlem olmakla birlikte de bu aşamada iyi bir doktor tarafından özenli bir medikal cihaz kullanımı gerçekleştirilir ise, daha başarılı bir sonuç da elde edilmektedir. Doktor seçiminizde bu uygulamayı daha önce gerçekleştirmiş olan tecrübeli doktorların daha çok faydası da olabilecektir. Doktor seçimi esnasında mutlaka tecrübe karşılaştırılması gereken bir işlem olarak bilinmektedir. Bu bakımdan da kişilerin daha önce bu uygulama esnasında başarılı olmuş doktorlar ile hijyenik hastane ortamında hizmet sağlayan doktor ile görüşmesi gerekmektedir. Daha sonrasında ise gerekli durumların belirlenmesi ve testlerin yapılmasının ardından da işlem direk olarak gerçekleşecek ve size randevu alınacaktır.

BENZER YAZILAR  Lustral 50 Mg Nedir? Ne İşe Yarar?

Ameliyatsız Vajina Estetiği Faydaları

Utanılmaması gereken en önemli işlemlerinden birisi de vajina daraltma işlemi olmakla birlikte de birden çok kişi kişisel aynı zamanda da psikolojik yönden iyi hissetmek amacı ile de bu uygulamayı gerçekleştirmek istemektedirler. Bu uygulamaya kişileri iten ise pek çok seçenek bulunmaktadır. Bu seçenekler ise bir avantaj olarak karşımıza çıkmaktadır. Avantajları ise;

  • Bir lazer tedavisi olması en önemli avantajları arasında gösterilmektedir.
  • Teknolojinin en son ki getirilerini sağlamaktadır. Bu da daha çok tercih edilmesine olanak sağlamaktadır.
  • Hiçbir şekilde ameliyat izi, kesi gibi unsurlar söz konusu hale gelmemekle birlikte de hiçbir şekilde kişinin günlük yaşamından alı koyacak bir durum da söz konusu olmamaktadır.
  • Uygulama esnasında hiçbir şekilde acı olmamakla birlikte uygulama sonrasında da olmamaktadır.
  • Komplikasyon oluşma riski yok denecek kadar az bir unsur olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu avantajların hastalara sağlanması ile birlikte de pek çok kişi uzman doktor bularak ameliyatsız bir şekilde sadece teknolojik medikal cihaz yardımı ile gerçekleştirmekle birlikte de bu sorun ile karşı karşıya kalan kişiler için oldukça avantaj sunmaktadır. Bu bakımdan da bu sorunu yaşayan kişiler 25 veya 30 dakika süren bu işlemi gerçekleştirebilme imkânına da sahip olmaktadırlar.

Yazar Hakkında

Merhaba Ben Kübra.. Eczane hizmetleri bölümü mezunuyum. Edindiğim akademik bilgiler ve sektör tecrübemin ışığında sizlere en yeni ve en doğru bilgileri ulaştırmaya çalışıyorum.

Yorum Yap