Tarlusal Nasıl Kullanılır?


11

Tarlusal, birçok kadının sık sık kullandığı ilaç türlerinden bir tanesidir. Bu nedenle Tarlusal kullananlar hakkında yapılan araştırmalar da her geçen gün artış göstermeye devam etmektedir. Bu ilacı kullanabilmek için, öncelikli olarak reçeteniz olması gerekecektir.

Doktor kontrolü dışında Tarlusal ilacı kullanmanız doğru değildir. Bu nedenle ilacı satın almadan önce, mutlaka doktorunuzla iletişime geçmenizde fayda vardır. Bu sayede vücudunuzda oluşabilecek sorunların da önüne geçmiş olursunuz.

Tarlusal ilacı; kadınların adet döngülerini düzenleyen ilaçlardan bir tanesidir. Adet döngünüz düzensizse ve bu durum sorun yaşamanıza neden oluyorsa doktorunuzun size verebileceği ilaçlardan bir tanesi de hiç kuşkusuz Tarlusal olmuştur.

Tarlusal yan etkileri kadınlar kulübü tarafından en sık araştırılan konulardan bir tanesidir. Ancak ilacın ciddi bir yan etkisi olmadığı bilinmektedir. Yalnızca açlık hissinizi kaybetmenize neden olacak bu ilaç vücudunuza herhangi bir zarar vermez. Ancak ilacı kullandığınız süre içerisinde yemeklerinizi düzenli bir şekilde yemeye devam etmenizde ve geciktirmemenizde fayda vardır. Özellikle de tansiyon hastalığı gibi rahatsızlıklarınız varsa, açlık hissiniz olmasa da düzenli olarak yemeklerinizi yemeniz en doğrusu olacaktır. Aksi takdirde bu durum sağlığınıza zarar verebilir.

BENZER YAZILAR  Boyun Düzleşmesi Tedavi Edilmezse Ne Olur?

Tarlusal ilacının tokluk hissi verdiğini öğrenen kişilerin büyük bir kısmı da Tarlusal zayıflatır mı? Sorusunu sıklıkla sormaya devam etmektedir. Tarlusal ilacının tokluk hissi vermesi, birçok kişinin zayıflamasına neden olmuştur. Ancak genel anlamla ilacın zayıflatmak gibi bir etkisinin olmadığı da doktorlar tarafından verilen bilgiler arasında yer almaktadır. İlaç tamamen adet döngünüzün düzene girmesi ve regl döneminizin düzenli bir şekilde gerçekleştirilmesi için verilmektedir. Eğer adet döngünüzdeki düzensizlik son bulduysa bu ilacı kullanmanıza da gerek kalmayacaktır.

Tarlusal Günde Kaç Kez Kullanılır?

Tarlusal nasıl kullanılır günde kaç tane gibi sorular da birçok kişi tarafından sıklıkla yöneltilmeye devam etmektedir. Eğer doktor reçetesi ile birlikte Tarlusal ilacı kullanımına başvuracaksanız, ilacın talimatlarına uyum sağlamanızda ve düzenli olarak içmenizde fayda vardır. Eğer ilacın kullanım talimatlarına uyum sağlamazsanız ve düzenli olarak içmezseniz, etkisini görmeniz mümkün olmayacaktır. Sizin de adet döngünüzle alakalı problemleriniz varsa, ilacın kullanım talimatlarına uyum sağlamanızda fayda vardır. Bu sayede vücudunuzda oluşabilecek adet döngüsü problemlerinin de  geçebileceğinizden de emin olabilirsiniz.

BENZER YAZILAR  Dexday Nasıl Kullanılır?

Tarlusal ilacı kullanımına başvurduysanız, 90 gün boyunca bu ilacı kullanmanız gerekecektir. İlacı günlük olarak kullanımınız ise; 3 kere olmalıdır. Günde 3 kez bu ilacı kullandığınız takdirde, etkisini görmeye başlayacağınızdan ve dönemsel döngünüzün düzene girmeye başlayacağından emin olabilirsiniz. İlacı kullanan ve etkisini gören birçok kadın da Tarlusal kullanırken adet oldum ilacı bırakmalı mıyım tarzında soruları sık sık yöneltmeye devam etmektedir. Ancak, doktorlar ilacı 90 gün boyunca kesintisiz kullanmanız gerektiğini söylediği için, adet olsanız bile bırakmamanızda ve kullanmaya devam etmenizde fayda vardır.

Tarlusal Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Tarlusal ilacının 3 ile 5 gün aralığında etki ettiğini öğrenen kişilerin büyük bir kısmı da Tarlusal adet olunca bırakılır mı? Sorusunu sıklıkla sormaya devam etmiştir. Ancak ilacı bir müddet düzenli olarak kullanmaya devam etmezseniz, adet döngünüzde yaşadığınız problemler yeniden gün yüzüne çıkabilir ve bu durum canınızı sıkabilir. Bu nedenle doktorunuzun size söylediği süre zarfı boyunca Tarlusal ilacını kullanmanızda ve gerekli önemlerinizi almanızda fayda vardır. Bu sayede vücudunuzda gerçekleşen dönemsel problemlerden rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

BENZER YAZILAR  Polikistik Over ile Baş Eden Beslenme Önerileri

Tarlusal nasıl kullanılır kadınlar kulübü tarafından en sık aratılan başlıklardan bir tanesi olmaya devam etmektedir. Tarlusal ilacını dilerseniz yemeklerden önce dilerseniz de sonra kullanmanız mümkün olacaktır. Tarlusal ilacı hap şeklinde tüketildiği için, bir bardak suyla içmeniz gerekecektir. Günde 3 kere olmak üzere bu ilacı kullanmaya devam ederseniz, adet döngünüzde olan problemler yavaş yavaş bitmeye başlayacaktır. Ancak bu süre içerisinde, ilacın herhangi bir etkisini göremediyseniz, bu konu hakkında doktorunuzla görüşmenizde de fayda vardır. Doktorunuz konu hakkındaki gerekli önemleri alacak ve ihtiyaç gördüyse size başka bir ilaç tavsiye edecektir. Eğer ilaç vücudunuzda etkisini gösterdiyse de 90 gün kullanımdan sonra, yeniden muayene olmanızda fayda vardır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (11)

 1. yararlı bilgiler için teşekkürler

 2. Fatos Üstün 26 Ağustos 2021

  Fiyat ne kadar

 3. Kullanımı Günde 3 kere mi 2kere mi olacak?

 4. Merhaba internette okuduğum bir bilgiye göre bu ilaç adet geciktirici olarak da kullanılıyormuş çünkü ilaç kullanılırken değil bırakıldıktan sonra regli olunuyormuş bu anlamda 4-5 gün bu hapı kullansak kullandığımız süre içerisinde regli olur muyuz?

 5. Emzirirken kullanılır mu bir buçuk yaşında bebegim

 6. Tarlusal günde kac defa içilir?

 7. Muğla Kadın Doğum Klinik 28 Kasım 2023

  Gebelik kategorisi X olan ilaçtır. Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir