Dermabel Krem Ne İşe Yarar?

Dermabel Krem Ne İşe Yarar?
Dermabel krem ne işe yarar
0

Dermabel krem, vücutta oluşan kortizona yanıt veren (Egzama, Lupus, Psoriasis vb.) dermatozları baskılamaya yarar. Dermabel krem ne işe yarar içeriğinde bir eczacı kalfası olarak dikkat etmeniz noktaları ve nasıl kullanmanız gerektiğini prospektüs bilgisine göre yazdım.

Ciltte tahriş olan bölgeye sürüldüğünde ve doktorunuzun önerdiği sürede kullanıldığında bu bölgenin yatışmasına ve deformasyonun düzelmesine yardımcı olur. Özellikle lezyonlu bölgelerde şişme gibi sorunlar olduğunda bu hafif şişme durumlarında Dermabel şişliğin hafiflemesine ve kabarıklığın inmesine yardımcı olur.

Dermabel krem kullanıldıktan sonra ciltte oluşan tahriş gibi durumlarda da yatışma ve hafifleme durumu gerçekleşir. Özellikle acıyan cildin ve kızarık olan bölgenin yatışmasını ve hafiflemesini sağlayan bir kremdir.

Genel olarak cilt hastalıklarında etkili olan krem bazen alerjik durumdan dolayı oluşan kızarıklıklarda da etkili olabilir. Kullanırken dıştan cilde hafifçe sürülerek kullanılır. Bu açılardan etkili olduğu gibi belirli durumlarda kullanılmaması gereken kremler arasında yer alıyor. Bu duruma ve yan etkilerine de dikkat ederek Dermabel krem gibi kortizonlu kremler mutlaka doktor önerisi ve tarifi ile kullanımalıdır.

İçindekiler Tablosu

Dermabel Krem Nedir?

Dermabel krem, ağzı plastik kapaklı kapatılmış ve alüminyum tüp içerisinde sunulan kortizonlu ilaçtır. Cilt rahatsızlıklarını iyi gelmesi ile ön plana çıkar. İçeriğinde bulunan birleşimlerle birlikte ciltteki kızarıklıkları ve iltihaplı bölgeleri iyileştirici özelliği bulunur. Aynı zamanda ciltte daha fazla oluşacak olan kızarıklıkların da engel olmasına yardımcı olan bir kremdir. İçeriğinde bulunan betametazon ile birlikte öteki kızarıklıklar en iyi şekilde iyileşir.

Dermabel krem, kaşıntı ve döküntü gibi sorun yaşayan kişilerin de sık tercih ettiği bir kremdir. Dermabel kremin raf ömrü 48 aydır. Bu süreç boyunca güneş görmeyen soğuk yerde muhafaza edildiği sürece herhangi bir bozulma problemi yaşanmadan rahatlıkla kullanılır.

BENZER YAZILAR  Sefklav Ne İşe Yarar? Ne İlacıdır? 1000/125 mg 20 Tableti

Dermabel Krem Ne İşe Yarar?

Dermabel krem cilt rahatsızlıklarında vücutta görülen iltihapsız kızarıklık ve kaşıntı gibi durumları düzeltmeye yarayan bir kremdir.

  • Ciltte oluşan tahriş olan bölgelerin düzeltilmesine yardımcı olur.
  • Kızarıklık olan kısmın yatışmasına ve cildin sakinleşmesine destek olan bir kremdir.
  • Günde 2 kere tavsiye edilen bu krem iltihaplı olan bölgenin kısa sürede iyileşmesine yardımcı olur.

Dermabel Krem Nasıl Kullanılır?

Dermabel krem kullanılırken ciltteki sorunlu bölgeye hafifçe sürülerek kullanılır. Dermabel kremler sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez kullanıma tekrarlanır.  Sorunlu bölgeye kullanılırken aynı zamanda 3 haftayı geçirmeden kullanılmalıdır. Maksimum 3 hafta kullanıldıktan sonra iyileşen bölge ile ilgili yeniden doktora danışılabilir. Doktordan farklı bir öneri alınmadığı sürece günde 2 dozdan fazla kullanılması önerilmez. Aynı zamanda da 3 haftayı geçirmemek de önemlidir.

Dermabel Kremlerin Özel Popülasyonda Kullanımı

Dermabel kremler ciltte oluşan rahatsızlıktan dolayı doktor tarafından verildikten sonra günde iki kez kullanılabilir. Belirli rahatsızlığı olan ya da hamilelik ve çocuklarda kullanımında daha dikkatli olmakta fayda var. Dermabel kremler çocuklarda tedavi olarak uygulanırken kısa süreli ve dikkatli şekilde uygulanabilir. Doktor önerisi ile birlikte kızarık ya da sorunlu cilt bölgesi iyileşene kadar tercih edilebilir. Dermabel kremlerin başka ilaçlarla etkileşimi bilinmiyor.

Dermabel Kullanırken Dikkat Etmeniz Gereken Durumlar

Dermabel kullanırken belirli durumlara dikkat etmekte fayda var. Karaciğer yetmezliği yaşayan kişilerin dermabel kremi dikkatli kullanması gerekir. Aynı zamanda çocuklarda ve özellikle çocukların bezinin altına kullanılırken dikkatli olunması önem taşır. Dermabel krem bölgeye sürüldükten sonra üzerine kıyafetle ya da başka bir şeyle kapatmamak gerekir. Bağışıklık sisteminde bozukluk varsa ve uzun süredir Dermaben tedavisi görülüyorsa yine kremi kullanmakta dikkatli olmak gerekir.

BENZER YAZILAR  Yakı Otu Faydaları, Zararları ve Yan Etkileri

Doktor tavsiyesi ile bu sorunları yaşayan kişiler dermabel kremi kısa süreli şekilde tercih edebilir.

Dermabelin Gebelerde Kullanımı

Dermabel kremler gebelikte mecbur olunmadığı sürece kullanılmaması gereken bir merhemdir. Kesinlikle doktor tavsiyesi ile kullanılması önerilir. Doktorun tavsiyesi ile birlikte gebelikte kısa süreli olarak kullanılabilir. Kullanırken belirli bir dozu geçmemek gerekir. Gerekli olmadığı sürece dermabel hamileler için önerilmez. Fakat zorunlu durumlarda doktor tavsiyesi ile birlikte uygulanması mümkündür.

Gebelik yani hamilelik sürecinde dermabel kullanımı doktor tavsiyesi ile kullanıldığı sürece olumsuz bir etkiye oluşturmaz. Gebelik kategorisi özellikle normal kadınların yanı sıra gebe olan kişilerin bazı ilaçları kullanırken çeşitli tehdit durumları oluşmaması adına ayrı olarak nitelendirilen kategoridir.

Emzirme Döneminde Dermabel Kullanımı

Dermabel kullanımı emzirme döneminde tercih edilecekse yine doktor tavsiyesi ile ve eczacıya danışarak kullanılmalıdır. Günde 2 kere kullanılan dermabel emzirme döneminde doktor tavsiyesi ile bir kez ya da kısa süreli tedavi olarak tercih edilebilir. Genellikle gerekmediği sürece kullanılması tavsiye edilmez. Doktor bey eczacıya tanıştıktan sonra belirli aralıklarla dermabel kullanımı tercih edilir.

Dermabel Olası Yan Etkileri

Dermabel krem bazı durumlarda ihtimal de olsa kızarıklık, kaşıntı ya da irritasyon gibi farklı yan etkilere yol açabilir.

  • Ayrıca yanma gibi bir etkide oluşturabilir. Dermabel krem herhangi bir yan etki oluşturduğunda mutlaka doktora danışmak gerekir.
  • Bu yan etkilerden herhangi biri yaşandığı zaman dermabel kremlere alerji olduğu anlamına geliyor. Bu yüzden de bu kremler kullanılırken doktor tavsiyesi olmadan kullanılması önerilmez.
BENZER YAZILAR  Kan Sulandırıcı İlaçlar

Dermabel Kremin Kullanılmaması Gereken Durumlar

Dermabel kremin belirli durumlarda kullanılmaması gerekir. Dermabel kremin içeriğinde bulunan birleşimlerden herhangi birini eğer alerji durumu varsa kullanılmaması gerekir. Tüberküloz, su çiçeği, çiçek ve virüsten kaynaklanan deri enfeksiyonları, yüzde oluşan kızarıklık ve şişlik gibi durumlarda dermabel kremin kullanılmaması gerekir. Aynı zamanda ağız çevresinde oluşan şişlik kızarıklık ya da döküntü gibi durumlarda da dermabelin kullanılmaması gerekir.

Alt bacaklarda oluşan varislerden dolayı yine dermabel kremlerin kullanılmaması gerekir. Katarakt, gözde oluşan mantar ve enfeksiyon gibi durumlarda da yine dermabel kremlerin kullanılması önerilmez. Aynı zamanda ateşli uçuk gibi durumlarda da yine dermebel krem kullanılması önerilmiyor.

Dermabel Kremlerle En İyi Etkinin Sağlanması

Dermabel kremler özellikle kızarık bölgelerde ve aynı zamanda iltihaplı cilt oluşumunda engel olan kremlerdir. Dermabel kremler ciltte oluşan kızarıklığın daha da artmasına engel olduğu için sık tercih edilen kremlerdir. Fakat reçetesiz veya doktor tavsiyesi olmadan kullanılmaz. Doktor tavsiyesi ve eczacı tavsiyesi ile birlikte günlük doz aşımı olmadan normal şekilde kullanıma gerekir. Aynı zamanda belirli noktalara dikkat ettikten sonra dermabel kremler, en iyi şekilde kullanılabilir.

Dermabel Krem Fiyat

Dermabel 0.05 deri kremi fiyatı 15 gr 2022 güncel fiyatı 23.17 TL dir.

Dermabel 0.05 deri merhemi 30 gr 2022güncel fiyat 40.64 TL dir.

Kişisel bilgi birikimi, yerli ve yabancı kaynaklar, bilimsel araştırma ve bilimsel deneyler ışığında ekip olarak bilgi geçişi sağlamaya çalışır.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir