Dicloflam Nedir? Ne İşe Yarar?

Dicloflam ilacı genel olarak şiddetli ağrılarda kullanılmaktadır. Kullanım alanları arasında yer alan rahatsızlıklardan bazıları şu şekilde yer almaktadır.

 • İltihaplanmaların önlenmesinde
 • Osteoartrit tedavisinde
 • Romatoid Artrit tedavisinde
 • Ankilozan Spondilit tedavisinde
 • Migren ağrılarında
 • Akut Gut hastalığının semptomlarının azaltılmasında yaygın olarak kullanılmaktadır.
 • Adet sancılarının hafifletilmesinde de yaygın olarak tercih edilen ilaçlardan bir tanesi olmaktadır.
 • Ameliyat sonrasında oluşabilecek ağrı ve iltihaplanmanın önlenmesinde de yaygın olarak kullanılmaktadır.
dicloflam nedir ne ise yarar optimized 1Pin
dicloflam nedir? ne i̇şe yarar? 3

İlacın içerisinde yer alan etken maddeler Diklofenak potasyum maddesi olmaktadır. Bu madde bir çok hastalığın tedavisinde bir çok ilacın etken maddesi olarak da kullanılan bir madde olmaktadır. İlacın doktor kontrolünde kullanılması gerekmektedir. Birçok doktor yaygın olarak ilacı reçete edebilmektedir. Dicloflam reçeteli bir şekilde satışa sunulan ilaçlardan bir tanesi olmaktadır. Uzun süreli kullanımlar da olumsuz etkiler oluşturabileceği için çok azla kullanılması önerilmemektedir.  Dicloflam nedir? Ne işe yarar? Gibi soruların yanıtı genel olarak bu şekilde yer almaktadır.

BENZER YAZILAR  Yaban Turpu Nedir? Faydaları ve Zararları

Dicloflam Yan Etkileri

Her ilacın insanlar üzerinde farklı yan etkileri olabilmektedir.  Bu yan etkilerin sebebi ilacın ana etken maddeleri olabilmektedir. İlaçların yan etkileri ilaçlardan ilaçlara farklılık gösterebilmektedir. Bunun nedeni ana etken maddelerinin farklı olması olmaktadır. Dicloflam yan etkileri genel olarak şu şekilde yer almaktadır.

 • Baş ağrısı ya da baş dönmesi
 • Mide bulantısı, kusma ya da iştahsızlık
 • Deride döküntü
 • Kusmukta kan veya siyah görünümlü dışkı görünümü
 • Ciltte ya da gözlerin beyazlarında sararma gözlemlenmesi
 • Alerjik reaksiyonların gözlemlenmesi

Gibi yaygın yan etkiler gözlemlenebilmektedir. Bu yan etkilerden her hangi birisi gözlemlenir ise acil bir şekilde doktora başvurulması gerekmektedir.

Dicloflam Fiyatı 2020

İlaçların fiyatları Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenmektedir. Fakat ilaç fiyatlarının değişkenlik göstermesinde birçok farklı neden de olabilmektedir. Bu nedenlerden bir kaçı şu nedenler olmaktadır.

 • İlacın reçeteli ya da reçetesiz bir şekilde alınabiliyor olması.
 • Sigortanın ilaç fiyatını karşılayıp karşılamaması ilacın fiyatını etkileyen faktörler arasında yer almaktadır.

Dicloflam fiyatı 15,57 TL olmaktadır. Bu fiyat ilacın perakende satış fiyatı olmaktadır.

Dicloflam Muadili

Farklı ilaçlar aynı hastalıklarda kullanılabilirler. Bu duruma muadili ilaç ismi verilmektedir. Birçok ilacın muadili bulunabilmektedir. Dicloflam ilacının da muadili bulunmaktadır. Muadil ilaçların etken maddeleri ve fiyatları farklılık gösterebilmektedir. Dicloflam ilacının muadili olan ilaçlar genel olarak şu şekilde yer almaktadır.

 • Cataflam 50 mg Draje
 • Clodifen 100 mg Uzatılmış salımlı tablet
 • Dikloron ilacının farklı miligramları Dicloflam ilacının eş değeri olabilmektedir.
 • Voltaflam 100 mg Enterik Film Tablet
BENZER YAZILAR  Kolesterol Yüksekliği Vücutta Ne Yapar? Etkileri

İlaçları Dicloflam ilacının muadili ilaçlar olabilmektedir. İlaçlardan bazıları reçetesiz bir şekilde temin edilemeye bilmektedir.

Dicloflam Regl

Kadınlar regl dönemlerinde çok fazla ağrı çekebilmektedirler. Bu ağrılar her ay tekrarlanabilmektedir. Bunun sebebi ise regl kadınların sağlıkları açısından biyolojik olarak yaşadıkları bir durum olmaktadır. Bu durumda kadınlar çok fazla acı çektikleri için bu acıyı azaltabilmek adına çeşitli araştırmalar yapmaktadırlar. Bu araştırmaları yaparken Dicloflam regl dönemi gibi sorular sormaktadırlar. Dicloflam ilacı güçlü bir ağrı kesici olduğu için adet sancılarının dindirilmesinde sıkça tercih edilen ilaçlardan bir tanesi olmaktadır. Dicloflam regl keser mi sorusu bu konuda kadınların en fazla merak ettiği konuların başında gelir Ağrı kesme özelliği bulunan bu ilaç, regl kesme konusunda yardımcı olamamaktadır. Bu yüzden ağrı kesmek için bu ilacın kullanılması çok daha sağlıklı olacaktır.

Dicloflam Hamilelikte Kullanımı

Hamilelik döneminde ilaç kullanımı riskli olabilmektedir. Bunun sebebi ise ilaçların kimyasal maddelerden oluşması olmaktadır. Hamilelik döneminde ilaç kullanmadan önce mutlaka doktora başvurulmalıdır. Hamilelik döneminde ve emzirme döneminde ilaç kullanımı doğum rahatsızlıklarına ve bebeğe rahatsızlık verebilmektedir. İlaç kullanılmadan önce mutlaka doktora başvurulması gerekmektedir Dicloflam hamilelik döneminde kullanılmaması gereken ilaçlardan bir tanesi olmaktadır. İlacı kullanırken hamile olduğunuzu öğrenir iseniz acil bir şekilde doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.

BENZER YAZILAR  Notuss Fort Nedir? Ne İşe Yarar?

Dicloflam Prospektüs

İlaçların içerisinde prospektüs bulunmaktadır. Prospektüsler ilaç hakkında bilgi veren bilgilendirme kâğıtları olmaktadır. İlaçların içerisinde mutlaka prospektüs yer almalıdır. Dicloflam prospektüsü içerisinde ilacın yan etkileri, ilacın ham maddesi, hangi durumlarda kullanılması gerektiği gibi maddeler ilaç prospektüsü içerisinde yer alan bilgiler olmaktadır. İlaç hakkında doktorunuzdan ve eczacınızdan bilgi alabilirsiniz. Her hangi bir ilaç kullanılmadan önce mutlaka ilaç hakkında bilgi sahibi olunması gerekmektedir. 

Yorum yapın

2