Kestine Nedir? Ne İşe Yarar?

Kestine Nedir? Ne İşe Yarar?
kestine nedir
0

Kestine ilacı alerjik reaksiyonlarda kullanımın yanı sıra oldukça etkili bir ilaç olmaktadır. Öyle ki içerisinde yer alan etken maddeleri kapsamında kaşıntı, gözlerde sulanma ve daha birden fazla belirtiler içerisinde kullanılmaktadır.

kestine nedir optimized 1
kestine nedir? ne i̇şe yarar? 2

Alerjik reaksiyonlarda oluşan kızarıklık, kurdeşen, gözlerde sulanma ve daha birçok belirtide kullanılmaktadır. Saman nezlesi denilen etkende de kullanılmaktadır. Bu kadar etkili olmasının sebebi ise Ebastin ana maddesi olmaktadır.

İçindekiler Tablosu

Kestine Yan etkileri

İlaçların belirli yan etkileri bulunmaktadır. Bununla beraber ilacın vücut direncinde nasıl bir etki izlediğini de gözlemlemek mümkün olmaktadır. Tam da bu noktada Kestine yan etkileri şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Duygu değişimlerinde yaşanan değişimler,
 • Aşırı hareketli olma durumu,
 • İştah kısmında yer alan artış,
 • Halsizlik,
 • Sürekli uyku hali,
 • İshal olma durumu gibi belirtiler kapsamında karşılaşıldığı takdirde uzman doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.

Kestine Kullanımı

İlaç kullanımlarından önce birçok nokta üzerinde dikkat edilmesi gerekmektedir. Sebebi ise herhangi bir olumsuz durum yaşanmaması adına gerekli tedbirlerin alınmasıdır. Ayrıca vücutta oluşabilecek herhangi bir olumsuz durumun tespit edilmesinde büyük kolaylık sağlamaktadır. Kestine kullanımı şu sırayı izlemeniz gerekmektedir;

 • İlacın etken maddesi içerisinde alerjik reaksiyonunuz var ise kullanılmaması önerilmektedir.
 • Yakın zamanda geçirdiğiniz herhangi bir önemli rahatsızlık bulunuyorsa doktorunuza danışmadan kullanmamanız önerilmektedir.
 • Kestine prospektüs içerisinde yer alan kullanım aşamalarını, bilgilendirme formunu okumanız gerekmektedir.
 • İlaç kullanımı 12 yaşından küçüklerde kullanılmaması gerekir.
 • Kestine emzirme dönemi ya da hamilelik döneminde kullanım aşamalarında doktorunuza başvurmalı, detaylı bilgi aktarımını sağlamanız gerekmektedir.
 • Doktorunuzun ilaç kullanımı hakkında size yön verdiği gibi kullanmanız gerekmektedir.
 • Kullanım esnasında bir bardak su ile tüketilmelidir.
 • Tedavi kapsamında doktorunuzun size belirlediği sürece uymanız gerekmektedir.
 • İlaç kullanım esnasında ya da sonrasında yan etkilerini görmeniz halinde uzman doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.
BENZER YAZILAR  Doğurganlık Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır? Hamile Kalmak İsteyenler İçin

Kestine Fiyatı 2021

Kestine fiyatı 2021 9,43 ₺ olarak belirlenmiştir. Aynı zamanda fiyat endeks yönünden bakıldığı takdirde birçok sebep etken olmaktadır. Öyle ki ilacın reçetesiz olması ya da olmaması, etken maddesi, ilaç kullanım derecesi derken her konu üzerinde durulmaktadır. Ayrıca Kestine ilacını eczanelerden satın almanız da mümkün olmaktadır.

Kestine Kullananlar

İlaç kullanımlarında kişilerin yorumları da oldukça büyük önem kazanmaktadır. Öyle ki yer verilen sebeplerin yanı sıra farklı etki yaratması ya da vücutta bırakacağı etki de bu noktada merak edilen unsurlardan yalnızca bir tanesidir. Aynı zamanda ilaç kullanımlarında da her kapsamda bilgi aktarımları muhakkak olması gerekmektedir.

Kestine kullananlar yorumları kişi üzerinde farklı bir etki bırakmaktadır. Öyle ki vücut direncinden kullanım aşamasına kadar her unsur dikkate alınmaktadır. Genel olarak bakıldığı zaman içerisinde yer alan etken maddesi sayesinde kullanım aşamalarında da etkin olarak kullanılmaktadır. Vücutta direncin ilerlemesinin yanı sıra düşük bir ihtimal olsa dahi yan etkileri görülmektedir. Bu noktada uzman hekime derhal başvurmalı, ilaç kullanımına ara vermeniz gerekmektedir.

BENZER YAZILAR  Bölgesel İncelme ve Sıkılaşma Mümkün Mü?

Kullanım aşamalarının yanı sıra uzun süreli etkileri de yer alan avantajlardan biri olmaktadır. Ayrıca kullananlar arasında kaşıntıya da oldukça büyük etki sağaldığı yer alan yorumlardan bir tanesidir. Doktor tavsiyesi ile beraber dereceleri de değişim göstermektedir. Bu konuda ilaç içerisinde artış sağlanmasında kesinlikle doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Kestine Hamilelikte Kullanımı

Kestine hamilelikte kullanımı oldukça önemli bir etken olmaktadır. Kullanım aşamalarından önce kesinlikle doktorunuza başvurmanız gerekmektedir. Prospektüs kısmında da belirtildiği gibi gebe kalmanız durumunda ilacı keserek doktorunuza başvurmalısınız.

Kestine Prospektüs

Her ilacın bilgilendirme belgesi bulunmaktadır. Yer alan bu bilgilendirme aşamaları sayesinde ilaç kullanımından önce büyük oranda bilgi sahibi olunmaktadır. Kestine prospektüs ilaç kutusunun içerisinde yer almasına karşın detaylı bilgiler içermektedir.

Kestine Emzirme

Anne adayları emzirme dönemlerinde belirli ilaçları kullanımı uygun olmaktadır. Kestine emzirme döneminde süt ile karışıp karışmadığı bilinmemektedir. İlaç kullanım öncesinde doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.

Kestine Muadili

İlaçların belirli eş değerleri bulunmaktadır. Bu eş değerler yapı maddesinden kullanımına kadar her noktada detaylı bir şekilde incelenmektedir. Bunlar arasında yer Kestine muadili tek olmasına karşın miligram derecesi de farklılık göstermektedir. Muadili olarak bilinen Ebafit kullanımlarından önce eczanenize ya da doktorunuza danışmanız gerekmektedir. Bunun sebebi ise ilaç hakkında daha detaylı bilgi aktarımlarını sağlamak amacıyla danışılması gerekmektedir.

Merhaba Ben Kübra.. Eczane hizmetleri bölümü mezunuyum. Edindiğim akademik bilgiler ve sektör tecrübemin ışığında sizlere en yeni ve en doğru bilgileri ulaştırmaya çalışıyorum.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir