Lansor Mide İlacı Nedir? Ne İşe Yarar?

Lansor Mide İlacı Nedir? Ne İşe Yarar?
Lansor Mide ilaci Nedir Ne ise Yarar
2

Türkiye’nin farklı bölgelerin yemek kültürü birçok farklılık gösterebilmektedir genellikle yağlı ve sindirimi zor besinler tüketilen yöreler de birçok kişide mide rahatsızlıkları görülebilmektedir. Lansor mide ilacı gibi ilaçlar mide rahatsızlıklarını geçirmek için kullanılan en yaygın yöntemler arasında yer alabilmektedir.

lansor nasil kullanilir
lansor mide i̇lacı nedir? ne i̇şe yarar? 2

Birçok insan yaşadığı rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan ilaçlar hakkında ne işe yarar gibi Lansor mide ilacı nedir? Gibi sorular sorarak bilgi sahibi olmaya çalışmaktadır. İnsanların kullandıkları ilaçlar hakkında bilgi sahibi olmaları çok önemli olmaktadır. çünkü ilaçların hastalıklardaki kullanım alanları değişiklik gösterebilmektedir. Bir ilacın yanlış kullanımı kişiye yarardan daha çok zarar verebilmektedir. Bir ilaç yanlış bir hastalıkta kullanılırsa farklı rahatsızlıklara sebebiyet verebilmektedir.

İçindekiler Tablosu

Lansor 30 Mg Ne İşe Yarar? Ne için kullanılır?

Lansor mide ilacı insanların en çok tercih ettiği mide ilaçları arasında yer almaktadır. Lansor 30 mg 14 tablet ve Lansor 30 mg 28 tablet şeklinde bulunan, Lansor 30 mg 28 tablet ilacı genel mide rahatsızlıklarında kullanılan en yaygın ilaçlar arasında yer almaktadır. Lansor mide ilacının iyi geldiği mide rahatsızlıkları şu şekilde yeralmaktadır.

 • Mide yanması tedavisinde kullanılarak mide yanmasını önlmeye yardımcı olur.
 • Gaztrit’i bastırarak sindirim yollarını temizlemeye yardımcı olmaktadır.   
 • Reflü rahatsızlığını bastırarak mideden kaynaklanabilecek öksürme gibi durumları önlemektedir.
 • Ülseri (on iki parmak bağırsağında oluşabilecek reaksiyonları önlemektedir.
 • Lansor çok nadir görülen bir kanser ve tümör çeşidinin tedavisinde kullanılmaktadır.
BENZER YAZILAR  Huzursuz Bacak Sendromu Nedir? Nedenleri, Belirtileri, Tedavisi, Testi

Lansor 30 Mg 28 Tablet Yan Etkileri?

Her ilacın insan vücudunda oluşturabileceği farklı reaksiyonlar bulunmaktadır bu reaksiyonlar kişiden kişiye farklılık gösterebilmektedir. Lansor 30 Mg 28 Tablet Yan Etkileri nadir olsada görülebilmektedir. İlacın gösterebileceği yan etkileri yaşamamak adına mutlaka Lansor mide ilacı prospektüs kağıdı okunmalıdır. Lansor 30 mg etken maddesi lansoprazol maddesi olmaktadır. bu maddeniniz birçoktedavide kullanıldığı bilinmektedir.  İlacın gösterebileceği yan etkiler genel olarak şu şekilde yer almaktadır.

 • Karın ağrısı
 • İshal
 • Kabızlık
 • Baş ağrısı
 • Mide bulantısı

Lansor 30 mg 14 mikropelet kapsül ilacının oluşturabileceği ciddi yan etkiler şu şekilde olmaktadır.

 • Uzun süreli kullanımda B-12 eksikliği görülebilir bu eksiklik ellerde ve ayaklarda uyuşmalar ve titremeler görülebilmektedir.
 • Magnezyum eksikliği görülebilmektedir. Baş dönmesi ve kalp atışlarında düzensizlikler hissedilğinde acil bir şekilde doktora baş vurulmalıdır.
 • Böbrek hasarı belirtileri sırtta ve vücudun yan taraflarında hissedilirse acil bir şekilde doktora başvurulmalıdır.
 • Oluşabilecek alerjik reaksiyonlarda acil olarak doktora başvurulmalıdır. Boğazda şişme, nefes darlığı, ve döküntü gibi rahatsızlıklar oluşabilmektedir.
BENZER YAZILAR  Avrupa Yakası Acil Diş Hastanesi Telefon 0 533 582 82 279

Lansor Mide İlacı Fiyatı 2020-2021

İlaç fiyatlarını etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Bu faktörlerden en önemlisi Sağlık Bakanlığı olmaktadır. Reçeteli bir şekilde ilacı alırken muayene ücretinizin olup olmaması ilacın fiyatında değişkenliğe sebebiyet verebilmektedir. Lansor 30 mg 28 tablet reçetesiz bir şekilde alınamamaktadır. Lansor 30 Mg 28 tablet ilacının 2020 yılında belirlenen eczane fiyatı 15TL olmaktadır. ilacın 2021 yılı için belirlenen fiyatı henüz bilinmemektedir.

Lansor Muadili

Birçok ilacın fiyatı pahalı olabilmektedir işlevleri aynı olan fakat isimleri farklı olan ilaçlara muadili ilaç denilmektedir. Muadili ilaçların fiyatları aynı olabilmektedir. Lansor muadili ilaçlarda olmaktadır. Bu ilaçların bazıları şu şekilde yer almaktadır.

 • Aprazol
 • Degastrol
 • Helicol

Lasnor Hamilelikte Kullanılır Mı?

Hamilelik dönemi kadınların en hassas dönemleri olmaktadır. bu dönemde kadınlar daha hassas ve hastalıklara daha açık olmaktadırlar bazı ilaçların kullanımı anneye ve bebeğe zarar verebilmektedir. Anne adaylarının akıllarında Lansor hamilelikte kullanlır mı? Gibi sorular yer alabilmektedir. Lansor gibi yan etkiler oluşturabilecek ilaçlar doktor kontrolünde ve bilgi alarak kullanılmalıdır.

BENZER YAZILAR  Tırnak Mantarı İlacı

 Lansor Kullananlar Nelere Dikkat Etmeli?

Lansor gibi mide ilaçları iyi gelebileceği gibi oluşturabileceği yan etkiler ile rahatsızlıklara da sebebiyet verebilmektedir. Bu rahatsızlıkların oluşmaması adına doktorunuzun reçete ettiği gibi ve ilacın prospektüsünde yazan bilgilendirmelere uymanız gerekmektedir. İlaç hakkında doktorunuzdan ve eczacınızdan bilgi alarak ilaç kullanımına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Lansor Kullananlar

Birçok doktorun önermiş olduğu ve reçete etmiş olduğu Lansor ilacı mide rahatsızlığı çeken insanların en çok tercih etmiş olduğu ilaçlar arasında yer almaktadır. bir çok insan ilaç hakkında olumlu yorum yapmışlardır. En etkili mide ilaçlarından olan Lansor ilacını eczanelerden doktor reçetesi ile kolay bir şekilde temin edebilirsiniz.

Merhaba Ben Kübra.. Eczane hizmetleri bölümü mezunuyum. Edindiğim akademik bilgiler ve sektör tecrübemin ışığında sizlere en yeni ve en doğru bilgileri ulaştırmaya çalışıyorum.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

 1. İlacı içtim 3 dakika geçmedi karın ağrım başladı mide bulası ve ishal baş gösterdi vücudun her yerin kısayollar oluştu ve derhal acile gittim alareji reaksiyon oluşmuş manızım 140 yükseldi elerinde ve yüzümde şişme oluştu aman dikkatli kulanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir