Deri üzerinde oluşan kaşıntı, alerji ve daha birçok etkende kullanılmaktadır. İnce bir tabaka halinde sürülmektedir. Arı sokması, kurdeşen, oluşan hafif yanık kısımlarında ve güneş yanıklarında kullanımı etkindir. İçerisinde yer alan etken maddesi sayesinde oldukça etkili bir kullanım sağlamaktadır.

solerat jel ne ise yarar optimized 1

Solerat jel reçetesiz ya da reçeteli şeklinde alımları mevcut olmaktadır. Pek bir rengi olmasının yanı sıra cilt yüzeyine uygulanmaktadır. Bunun yanı sıra içerisinde kortizon bulunması sayesinde iyileştirme etkisi daha da fazla arttırmaktadır. Beyaz kırmızı kutu yapısına sahip olmakla beraber başka kullanım aşaması bulunmamaktadır.

Mepiramin meleat, Lidokoin Dekspantenol ana maddeleri bulunmaktadır. Bu sayede uygulandığı andan itibaren cilt sorunlarında oluşan olumsuz durumu minimum dereceye indirmektedir. Solerat jel prospektüs içeriğinden yararlanarak daha detaylı bilgi edinmeniz oldukça mümkündür.

Solerat Jel Yan Etkileri

Her ilacın belirli yan etkileri bulunmaktadır. Yer verilen bu yan etkiler vücutta kullanımdan sonra bir tepkime oluşturmaktadır. Bu sayede kişiler ilaç içerisinde herhangi bir maddeye alerjik reaksiyon gösterdiğini ya da vücutta olan etkisini görmektedir. Bu ilaçlar arasında yer alan Solerat Jel her ne kadar fazla bir etkisi olmamasına karşın belli başlı yan etkileri bulunmaktadır. Solerat jel yan etkileri maddelerini sıralamak gerekirsek şöyle bir sıralama ile ilerlememiz mümkündür;

 • Nefes alıp verme sırasında güçlük yaşama,
 • Yüz çevresinde herhangi bir şişlik,
 • Karın ağrısı gibi yan etkiler olduğu takdirde alanında uzman doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.

Solerat Jel Kullanımı

İlaç kullanım aşamalarında belirli hususlar üzerinde durulmaktadır. Durulan bu huşular kullanıcı yorumları, etkin maddeler ya da daha başka sebepler ile belirlenmektedir. Aynı zamanda kullanımı kapsamında izlenecek yol haritası niteliğini taşımaktadır. Solerat Jel de bunlar arasında yer alıyorken belirli hususlar taşımaktadır. Solerat jel kullanımı şu şekilde belirletilmektedir;

 • İlaç içerisinde bulunan ana etken maddesine herhangi bir alerjik reaksiyon bulunmasına karşın kullanımı önerilmektedir.
 • Deri üstünde bulaşıcı rahatsızlıklarında kullanılmaması gerekir.
 • Kullanım aşamasında deri üzerine ince tabaka şeklinde sürülmelidir.
 • 2 yaşından küçük çocuklara kullanılmasında doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.
 • 7 gün sonrasında kullanımı önerilmemektedir.
 • Kesilmiş ya da şişmiş bölgelerde kullanımı uygun olmamaktadır.
Benzer Gönderiler  Pedifen Şurup Nedir? Ne İşe Yarar?

Solerat Jel Fiyat 2021

Solerat jel fiyat 2021 17,67 ₺ olarak belirlenmiştir. Ancak fiyat belirleme istatistikleri Sağlık Bakanlığı kapsamında hazırlamaktadır. Ancak ilaçların reçetesi, derecesi, reçetesi satımı gibi etken maddelerde oldukça büyük bir etki olmaktadır.

Solerat Jel Hamilelikte Kullanımı

Hamilelikte kullanım ilaçları oldukça değişkenlik göstermektedir. Aynı zamanda doktorunuzun da önerisi olmaktadır. Sebebi ise hamilelik esnasında yanlış kullanım ilaçlarda herhangi bir olumsuz tepkime ortaya çıkmaktadır. Solerat jel hamilelikte kullanım aşamasında ise uzman doktorunuza başvurmanız uygun olduğu takdirde kullanım aşamasına göre uygulanmaktadır.

Solerat Jel Muadili

Her ilacın kendisine göre yan etken ilaçları bulunmaktadır. Bu ilaçlar içerdikleri madde bakımından ve işlevleri açısından büyük kolaylık sağlar. Solerat Jel muadili ise şu ilaçlarla eş değer olmaktadır;

 • Dıfesfol 30 gr jel,
 • Stiderm 30 gr jel,
 • Tanol 100 ml losyon gibi ilaçlar muadili şeklinde geçilmektedir. Ancak bu ilaçların kullanımından önce uzman hekime başvurmalısınız.

Solerat Jel Sivilce

Cilt yüzeylerinde oluşan herhangi bir rahatsızlık tek ilaç ile çözüme kavuşmamaktadır. Öyle ki bunlar arasında yer alan Solerat jel birçok alanda kullanılmasının yanı sıra her rahatsızlıkta kullanılmamaktadır. Solerat jel sivilce kullanımı uygun olmamakla beraber cilt üzerinde olumsuz bir etki yaratabilir.

Solerat Jel Vajinada Kullanılır Mı?

Solerat jel vajinada kullanılır mı? En çok merak edilen sorulardan biri olmaktadır. Ancak genital bölge kullanımında uygun olmamaktadır. Genital bölge çevresinde oluşan rahatsızlıkta uzman doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.

Solerat Jel Bebeklerde Kullanımı

Solerat jel bebeklerde kullanımı uygun olmamaktadır. Sebebi ise hem gelişim çağlarında olması ve cilt yapıları normal insanlara göre daha hassas olduğu için kullanımı uygun olmamaktadır. Bununla beraber bebeğinizin cildinde herhangi bir kızarıklık durumunda doktorunuza başvurmalı, uygun ilaçları kullanmalısınız.

Benzer Gönderiler  Tarlusal Nasıl Kullanılır?

Solerat Jel Kullanıcı Yorumları

Solerat jel kullanıcı yorumları genellikle olumlu şekilde sonuçlanmaktadır. Ancak kişiden kişiye reaksiyon göstermesinin yanı sıra yan etkileri de minimum derecede olsa dahi görülmektedir. Tam da bu noktada kullanım aşamasına uyduğunuz halde olumsuz bir durum olduğundan doktorunuza başvurmalısınız.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Total: 3 Average: 4.3]

ameliyatsız hemoroid tedavisi

HAKKIMDA

Kübra Doğan

Yerli ve yabancı kaynaklar doğrultusunda, bilimsel araştırmaların ışığında içerik oluşturan fitveform.com editörü.

Yazarın Tüm Yazıları