Fast Jel Nedir? Ne İşe Yarar?

Fast Jel Nedir? Ne İşe Yarar?
fast jel nedir ne Ise yarar
0

Küçük görülebilecek sakatlanmalar zaman geçtikçe büyük sakatlanmalara sebebiyet verebilmektedir. Bu küçük sakatlanmaların tedavisi tıp dünyanın ve ilaçların gelişmesiyle mümkün hale gelebilmektedir. İlaçların kullanımı kontrollü bir şekilde yaygın bir hal almış olmaktadır. Bu nedenle insanlar sakatlanmalar ve yaralanmalar da kullanılan ilaçlardan bir tanesi olan Fastjel krem ilacını araştırmaktadırlar. Fast jel nedir? Fast jel krem ne işe yarar? Gibi sorular sorarak yaralanmalarda ve sakatlanmalarda sıkça kullanılan ilaç hakkında bilgi sahibi olmaktadırlar.

fast jel nedir ne ise yarar optimized 1
fast jel nedir? ne i̇şe yarar? 2

Fast jel nedir? Denildiğinde yaygın olarak ana ham maddesi Ketoprofen maddesi olan ve en etkili jel ilaçlarından bir tanesi olarak tanımlanmaktadır. Birçok doktor ve eczacı sakatlanma ya da ağrı gibi durumlarda Fast jel kremi tavsiye etmektedirler Fast jel ilacının kullanıldığı rahatsızlıklar genel olarak şu şekilde yer almaktadır.

 • Bel ağrıları
 • Kazalardan kaynaklanabilecek burkulma, incinme, şişlik gibi ağrıların dindirilmesi
 • Romatizmadan kaynaklanan iltihaplanmalarda
 • İskelet ve kas ağrılarında
 • Ezilme, iltihapların oluşturduğu ağrıların geçirilmesi gibi yüzeysen ve tenin içerisinde yer alan ağrıların tedavisinde yaygın olarak kullanılmaktadır.
BENZER YAZILAR  Şartlı Sağlık Yardımı Nedir? Başvurusu

İçindekiler Tablosu

Fast Jel Yan Etkileri

İlaçlar insan sağlığına her ne kadar faydalı olsalar da içerisinde kimyasal maddeler bulundurduğu için bazı durumlarda olumsuz etkileri de gözlemlenebilmektedir. Bu olumsuz etkilere yan etki ismi verilmektedir. Her ilacın oluşturabileceği yan etkiler farklılık gösterebilmektedir. Bu durumun sebebi ise ilaçların etken ya da yardımcı maddelerinin farklılık göstermesi olmaktadır. İnsanların ilaçların içerisinde bulunan maddeleri alerjileri olabilmektedir.  Fast jel yan etkileri genel olarak şu şekilde yer almaktadır.

 • Enfeksiyonlu ve iltihaplı bölgelerde
 • Güneş yanığı ya da herhangi bir sebepten dolayı yanan bölgelerde
 • Açık yaraların ve isilik gibi deri rahatsızlıklarının gözlemlendiği bölgelerde kullanılmaması önerilmektedir.
 • 14 yaşının altındaki çocuklarda içerisinde yer alan etken maddeler nedeni ile kullanılması tavsiye edilmemektedir.

Fast Jel Muadili

Birçok farklı ilaç firması bulunmaktadır. Bu ilaç firmalarının üretmiş olduğu farklı ilaçların etken maddeleri aynı olabilmektedir. Etken maddeleri aynı olan ve aynı hastalıkların tedavisinde kullanılan ilaçlar muadil ilaçlar olmaktadır. Birçok ilacın muadili bulunabilmektedir. İlaçların fiyatları farklılıklar gösterebileceği için insanlar muadil ilaçları tercih edebilmektedirler. Muadil ilaçların her hangi bir zararı bulunmamaktadır. Asil olan ilaç temin edilemediğinde muadil ilaçlar tercih edilebilmektedir. Fast jel muadili ilaçlar genel olarak şu şekilde yer almaktadır.

 • Profenid
 • Artrocol
BENZER YAZILAR  Keten Tohumu Nasıl Kullanılır?

Fast Jel krem Fiyat 2020

İlaç fiyatları üretici firmanın belirlediği fiyatlara göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bunun sebebi Sağlık Bakanlığının belirlemiş olduğu ilaç fiyatları politikası olmaktadır. Her hangi bir ilacı alırken reçeteli ya da reçetesiz bir şekilde satın almanızda ilacın fiyatını etkileyen faktörlerden bir tanesi olmaktadır. Genellikle ilaçların reçeteli bir şekilde satın alınması tavsiye edilmektedir. Fast jel krem 2020 fiyatı 13,97 TL olmaktadır. Fast jel ilacı eczanelerden reçetesiz bir şekilde temin edilebilmektedir. Her hangi bir ilaç kullanılmadan önce mutlaka doktorunuza ya da eczacınıza danışmanız önerilmektedir.

Fast Jel Prospektüs

İlaçların prospektüsleri ilaç hakkında olan tüm bilgiyi ilacı kullanacak kişiye vermektedir. İlaçların içerisinde prospektüs ismi verilen bilgilendirme kağıdı mutlaka yer almalıdır. Bunun sebebi ise ilacı kullanacak kişi de oluşabilecek yan etki gibi olumsuz durumlar hakkında bilgi sahibi olabilmesi olmaktadır. Fast jel prospektüs içerisinde ilacın oluşturabileceği yan etkiler, hangi durumlarda kullanılmaması gerektiği, ilacın etken maddesi gibi çok önemli konulara yer verilmektedir. İlaçlar hakkında doktorunuz ya da eczacınızdan bilgi almanız ilacı kullanırken oluşabilecek komplikasyonları engelleyebilmek adına çok önemli bir faktör olmaktadır.

BENZER YAZILAR  Phospho Soda Nasıl Kullanılır?

Fast Jel Kullananlar

Fast jel muadili çok fazla olmadığından dolayı kendi alanında en fazla reçete edilen ilaçlardan bir tanesi olmaktadır. Yan etkileri en az gözlemlenen ilaçlar arasında yer almaktadır. Fast jel kullanan insanların yorumları genellikle olumlu yönde olmaktadır. Bunun nedeni ise kendi alanında en iyi ilaçlardan bir tanesi olmasıdır. Eczanelerden reçetesiz bir şekilde kolaylıkla temin edilebilmektedir.

Fast Jel Hamilelikte Kullanılır mı?

Hamilelik döneminde kullanılan ilaçlar anne adayına ve bebeğe zarar verebilmektedir. Bunun nedeni ise ilaçların içerisinde bulunan kimyasal maddelerin anne adayına ve bebeğe zarar verebilmesi olmaktadır. Hamilelik döneminde Fast jel ilacının kullanılmaması önerilmektedir. Hamilelik döneminde her hangi bir ilaç kullanılmadan önce mutlaka doktora danışılmalıdır.

Merhaba Ben Kübra.. Eczane hizmetleri bölümü mezunuyum. Edindiğim akademik bilgiler ve sektör tecrübemin ışığında sizlere en yeni ve en doğru bilgileri ulaştırmaya çalışıyorum.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir