Cilt hastalıkları insanları gündelik işlerini yapmalarına engel olabilecek kadar rahatsız edebilmektedir. Bu rahatsızlıklar insanların yaşamlarını büyük oranda etkileyebilmektedir. Tıbbın gelişmesi ile birlikte birçok hastalığın da tedavisi geliştirilmiş olmaktadır. Bu hastalıkların içerisine deri ve cilt hastalıkları da dâhil olabilmektedir. Aşrı derecede rahatsızlık verebilen cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılan Fucicort Krem insanların cilt hastalıklarında en çok kullandıkları ilaçlardan bir tanesi olmaktadır. Bu durum da ortaya Fucicort Krem ne işe yarar? Gibi soruların sorulmasına sebebiyet verebilmektedir.

fucicort krem ne ise yarar optimized

Fucicort Krem cilt hastalıklarının birçoğunda yaygın olarak kullanılabilmektedir. Bu hastalıklardan bazıları genel olarak şu şekilde olmaktadır.

 • Vücuda alınan yabancı maddelerden kaynaklanan alerjik reaksiyonların ve enfeksiyonların dindirilmesinde kullanılabilmektedir.
 • Vücutta bulunan şişlik ve kızarıklıkların dindirilmesinde kullanılabilmektedir.
 • Derinin yağ bezelerinde oluşan bir hastalık olan Unna hastalığının tedavisinde kullanılmaktadır.
 • Kronik olarak geçen atopik egzama hastalığının tedavisinde kullanılmaktadır.
 • Güneş gibi dış etmenlerin oluşturmuş olduğu iltihaplanmaların tedavisinde kullanılmaktadır.
 • Kaşınma nedeni ile oluşan egzama hastalığının tedavisinde kullanılmaktadır.
 • Derinin altındaki damarlarda tıkanıklıklardan kaynaklanan iltihaplanmaların tedavisinde kullanılabilmektedir.

Fucicort Krem nedir? Sorusunun yanıtı genel olarak bu şekilde yer almaktadır.

Fucicort Krem Yan Etkileri

İlaçların içerisinde bulunan maddeler nedeni ile insan üzerinde oluşturabileceği olumsuz etkiler bulunabilmektedir. Bu olumsuz etkilere verilen genel isim yan etki olmaktadır. İlaçlar kullanılmadan önce mutlaka ilaç hakkında bilgi sahibi olunmalıdır. Fucicort Krem yan etkileri ve ilaç hakkında bilinmesi gereken maddeler şu şekilde yer almaktadır.

 • İlacın etken maddesine karşı her hangi bir alerjiniz var ise ilaç alerjik reaksiyonları harekete geçirebilmektedir. İlacın etken maddesine karşı alerjiniz var ise ilacın kullanılmaması önerilmektedir.
 • Antibiyotik sınıfında yer alan bir krem olduğu için Fucicort Krem sivilce tedavisinde ve yüz bölgesinde kullanılmamalıdır.
 • Bebeklerin pişik durumunda kesinlikle kullanılmaması önerilmektedir.
 • Fucicort Krem vajinaya sürülebilmektedir. Fakat kısa süreli kullanımı tavsiye edilmektedir. İlaç kullanılmadan önce mutlaka doktora danışılması gerekmektedir.
 • Nefes almada güçlük çekildiğinde ve alerjik reaksiyonlar gözlemlendiğinde acil bir şekilde doktora başvurulması gerekmektedir.
 • Yan etki olarak yüz bölgesinde dil ve boğazda her hangi bir şişme durumu gözlemlenir ise ilacın kullanımı kesilerek acil bir şekilde doktora başvurulması gerekmektedir.
Benzer Gönderiler  Noskar Jel Kullanımı

Fucicort Krem Muadili

Birçok farklı ilaç ve birçok farklı hastalık bulunabilmektedir. Bazı hastalıkların tedavilerinde farklı ilaçlar aynı tedavi işlevini görebilmektedir. Bu duruma muadil ilaç denilmektedir. Birçok hastalığın tedavisinde farklı firmaların üretmiş olduğu ilaçlar kullanılabilmektedir. İlaçların aralarındaki tek fark üretici firmalarının farklı olması olmaktadır. Birçok ilacın muadili bulunabilmektedir Fucicort Krem muadili bulunmaktadır. Bu ilaçlar genel olarak şu şekilde yer almaktadır.

 • Belogent
 • Fucitec plus krem
 • Stafine  Cort krem
 • Tirecort

Fucicort Krem Fiyat 2021

İlaç fiyatları değişkenlik gösterebilmektedir. Bunun en büyük sebebi ise bazı ilaçların reçetesiz bir şekilde alınabiliyorken bazılarının reçeteli bir şekilde alınabiliyor olmasıdır. Türkiye Cumhuriyeti Devletinde antibiyotik sınıfında yer alan ilaçların reçetesiz bir şekilde satışı yasak olmaktadır. Fucicort Krem antibiyotik sınıfı ilaçlar arasında yer aldığı için reçetesiz bir şekilde satışı yasak olmaktadır. Fucicort Krem fiyat 2021 yılında reçete ile alındığında kayıtlı olan muayene ücretlerinize göre ya da sağlık sigortanızın ilaç masraflarınızın yüzde kaçını ödediğine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Fucicort Krem reçeteli fiyatı 40,4TL olarak bilinmektedir.

Fucicort Krem Prospektüs

Her hangi bir ilacı kullanmadan önce mutlaka ilaç hakkında bilgi sahibi olmalısınız. İlaçlar hakkında mutlaka doktorunuza danışmalı ve ilaçları reçeteli bir şekilde kullanmalısınız. İlacın içerisinde yer alan prospektüs ilaç hakkında gerekli olan tüm bilgiyi kapsamaktadır. Bu bilgiler ilaç kullanımından önce bilinmesi gerekenler, yan etkileri, ne için kullanıldığı gibi maddeler olabilmektedir. Fucicort Krem prospektüs ilacın kutu içerisinde yer almaktadır. İlacın prospektüsünü kesinlikle kaybetmemeniz önerilmektedir. İlaç kullanımından sonra oluşabilecek her hangi bir komplikasyonda prospektüsten yararlanabilirsiniz.

Fucicort Krem Hamilelikte Kullanımı

Hamilelik döneminde ya da emzirme döneminde kontrol dışında ilaç kullanımı anneye ve bebeğe zarar verebilmektedir. Bunun nedeni ise ilaçların kimyasal maddelerden oluşması olmaktadır.  Zorunlu olmadıkça ilaç kullanımı önerilmemektedir. Fucicort Krem antibiyotik grubunda yer alan bir ilaç olduğu için kan yolu ile yada süt yolu ile bebeğe zarar verebilmektedir. Hamilelik yada emzirme döneminde her hangi bir ilaç kullanılmadan önce mutlaka uzam doktora başvurulması önerilmektedir.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Total: 1 Average: 5]

HAKKIMDA

Kübra Doğan

Yerli ve yabancı kaynaklar doğrultusunda, bilimsel araştırmaların ışığında içerik oluşturan fitveform.com editörü.

Yazarın Tüm Yazıları