Pulcet Nedir? Ne İşe Yarar?

Pulcet Nedir? Ne İşe Yarar?
pulcet nedir ne ise yarar
0

Mide rahatsızlıkları günümüzde tüketilen yemeklerin doğallığını kaybederek ortaya çıkmasına sebebiyet vermiş olmaktadır. Hazır yemeklerin içerisinde bulunan hazır yağlar ve katkı maddeleri farklı mide rahatsızlıklarına sebebiyet verebilmektedir. Bu mide rahatsızlıklarında farklı ilaçlar kullanıla bilmektedir bu ilaçlardan bir tanesi de Pulcet ilacı olmaktadır. Mide rahatsızlığı çeken insanlar Pulcet nedir? Gibi sorular sorarak ilaç hakkında bilgi sahibi olmak istemektedirler. Pulcet ne işe yarar? Sorusunun yanıtı genel olarak şu şekilde yer almaktadır.

pulcet nedir ne ise yarar
pulcet nedir? ne i̇şe yarar? 2
 • Pulcet ilacının etkin maddesi pantoprazol maddesi olmaktadır. İlacın ana etkisi mide asidinin azalmasını sağlamak olmaktadır.
 • Pulcet ilacının 14 tablet yada 28 tablet formu olarak satışa sunulmaktadır.
 • Reflü rahatsızlığının tedavisinde
 • Mide yanması tedavisinde
 • Yemek borusunun iltihaplanmasında
 • Orta ya da ileri derecede gözlemlenen Reflü tedavisinde
 • Peptik ülser tedavisinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

İçindekiler Tablosu

Pulcet Yan Etkileri

İlaçlar her ne kadar insan sağlığının düzenlenebilmesi için üretilselerde kimyasal maddelerden üretildikleri için insan vücudunda bazı olumsuz etkilerde oluşturabilmektedirler. Bu olumsuz yan etkilere verilen genel isim yan etki olmaktadır. Her ilacın yan etkileri olabilmektedir. İlaçların yan etkileri içerisinde yer alan etken maddeye bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. Bunun nedeni ise her ilacın kendine özgü farklı etkileri olması ve her insanın ilaçlara karşı farklı reaksiyonlar gösterebilmesi olmaktadır. Pulcet ilacının da yan etkileri bulunmaktadır. Bu yan etkilere ilacın prospektüsünden de ulaşabilirsiniz. Pulcet yan etkileri genel olarak şu şekilde yer almaktadır.

 • Yüz, ağız, dil ve boğazda şişme gözlemlenir ise
 •  Yutkunmada zorluk çekilir ise
 • Nefes almada güçlük yaşanır ise
 • Çok hızlı kalp atımı ve terleme gözlemlenir ise
 • Deride Kurdeşen gözlemlenir ise
BENZER YAZILAR  Hamilelikte Bacak Uyuşması Neden Olur?

Acil bir şekilde doktora başvurulmalıdır. Pulcet ilacının olası yan etkileri olmaktadır. Bu yan etkilerden herhangi birisi gerçekleşir ise ilaca alerjiniz olabilmektedir. Alerjik reaksiyonlar tehlikeli sonuçlara sebebiyet verebilmektedir.

Pulcet Fiyat 2021

İlaç fiyatları değişkenlik gösterebilmektedir bu durumun sebebi ise ilacın reçeteli yada reçetesiz bir şekilde satın alınabiliyor olması olmaktadır. Fakat ilaç fiyatlarını belirleyen ana faktör Sağlık Bakanlığı olmaktadır. Sağlık bakanlığının belirlemiş olduğu Pulcet fiyatı 2021 19,91 TL olmaktadır bu fiyat ilacın eczane perakende satış fiyatı olmaktadır. İlacın reçeteli alımlarda fiyatı değişkenlik gösterebilmektedir.  İlacın farklı muadilleri de bulunabilmektedir. Fakat muadil ilaçların fiyatlarında da farklılıklar olabilmektedir.

Pulcet Muadili

İlaçların fiyatları ya da insanlar üzerindeki etkileri farklılık gösterebilmektedir. Farklı ilaç firmalarının üretmiş olduğu birçok ilaç bulunmaktadır. Bu farklı ilaçlar aynı hastalığın tedavisinde kullanılabilmektedir. Bunun sebebi ise etken maddelerinin aynı olması olmaktadır. Her hangi bir ilaç kullanılmadan önce mutlaka doktora ya da eczacıya danışılması gerekmektedir. Pulcet ilacının da muadili ilaçları bulunmaktadır. Pulcet muadili ilaçlar genel olarak şu şekilde yer almaktadır.

 • ABPAX40 mg 28 tablet
 • ARINNA 20 mg 14 tablet
 • GASTBLOK 40 mg 14 tablet
BENZER YAZILAR  Adana’da Buz Lazer Epilasyon Uygulaması

Pulcet Hamilelikte Kullanımı?

Pulcet gebelik kategorisi döneminde kullanımı önerilmemektedir. Sebebi ise hamile kadınlar da ilaç kullanımı bebeğe zarar verebilmektedir anneye yararı olan bir ilaç bebeğe zarar verebilmektedir. Hamilelik döneminde her hangi bir ilaç kullanılmadan önce mutlaka doktora danışılması gerekmektedir. Pulcet hamilelikte kullanımı tavsiye edilmemektedir. Emzirme döneminde kullanılırken anneye  faydası bebeğe zararı olan durumlarda kullanılmaması gerekmektedir.  İlaç kullanımı sırasında hamile olduğunuzu öğrenirseniz mutlaka doktorunuza danışmalısınız. Her hangi bir ilacı kullanmadan önce mutlaka doktorunuza ya da eczacınıza danışmanız gerekmektedir.

Pulcet Mide Koruyucu Mu?

Pulcet ilacı genellikle mide rahatsızlıkların da kullanılan bir ilaç olmaktadır. Yaygın olarak reçete edilmektedir. İnsanların tercih etme nedenlerinden biriside ilacın mide koruyucu özelliği olmasıdır. Mide dengesini sağlayan ilaçlardan birisi olmaktadır.

Pulcet Kullananlar

Doktorların hastalarına en çok reçete etmiş olduğu ilaçlardan bir tanesi olmaktadır bir çok mide rahatsızlığının tedavisinde kullanılması ve mide rahatlatıcı özelliği olmasıyla en çok tercih edilen mide ilaçlarından bir tanesi olmaktadır. Pulcet kullananlar genellikle olumlu yorumlarda bulunmuşlardır sebebi ise ilacın yan etkilerinin mümkün olduğunca gözlemlenmesi ve ilacın etkisi hızlı bir şekilde göstermesi olmaktadır. İlacın prospektüsünü okuyarak, doktorunuzdan yada eczacınızdan ilaç hakkında bilgi alabilirsiniz.

Merhaba Ben Kübra.. Eczane hizmetleri bölümü mezunuyum. Edindiğim akademik bilgiler ve sektör tecrübemin ışığında sizlere en yeni ve en doğru bilgileri ulaştırmaya çalışıyorum.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir