Ceviz Suyunun Faydaları Nelerdir, Nasıl İçilmeli?

Ceviz Suyunun Faydaları Nelerdir, Nasıl İçilmeli?
0

Ceviz suyu içmek harici alerjiler dışında oldukça fayda gösteren bir tüketim şeklidir. Ceviz suyunun faydaları arasında ise öncelikli olarak, saç ve cilt koruması gelir. Çünkü ceviz suyu melanin pigmentlerini harekete geçirici etki gösteren ve dolayısıyla saç ve cilt koyulaşmalarını sağlayan bir içecektir. Öte yandan bu içeceğin diğer faydalarını ise şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Cilde parlaklık verir ve genel cilt görünümünü düzenler.
  • Saçlarda çıkan beyazlaşmaların önüne geçer.
  • Kolesterolü düşürür.
  • Kan şekerini dengeler.
  • Antioksidan nitelik gösterir ve vücuttaki toksinleri arındırır.
  • Metabolizmayı hızlandırır.
  • Yağ yakımını sağlar ve kilo vermeyi destekler.
  • Vücuttaki iltihabı temizler.
  • Sindirimi kolaylaştırır.

İçindekiler Tablosu

Ceviz Suyu Nasıl İçilmeli?

ceviz-suyu-nasil-icilmeli
ceviz suyunun faydaları nelerdir, nasıl i̇çilmeli? 2

Ceviz suyu tüketimi için doğru miktar ve ölçü çok önemlidir. Ayrıca öğün zamanlaması ve yan porsiyonlar da önem taşıyan diğer etkenlerdendir. Bu nedenle etkili ve doğal bir ceviz suyu için aşağıdaki tarif özelinde hareket edilebilir.

Ceviz Suyu Tarifi

1 su bardağı ılık su içerisine 2 adet ceviz içi koyulur. Suyun ılık olması cevizlerin yumuşaması için önemlidir. Cevizlerin tam yerine 2’şer parçaya bölünerek koyulması da yine önemli etkenlerdendir. Hazırlanan suyun ise sabaha kadar bekletilmesi gerekir. Daha sonra sabah aç karnına küçük yudumlar eşliğinde içilebilir. Ayrıca bu tarif, ceviz suyunun faydaları noktasında da oldukça bariz etkiler gösterir. Afiyet olsun.

BENZER YAZILAR  Göz Altı Işık Dolgusu Kimler İçin Uygundur?

Aç Karnına Ceviz Suyu İçmek Ne İşe Yarıyor?

Aç karnına ceviz suyu içmek temelinde kilo verdirmeyi hedefleyen bir kür olsa da pek çok organ ve hastalığa da iyi gelmesi bakımından kıymetlidir. Fakat tek faydası yağ yakımı ya da tokluk hissi uyandırması değildir. Öte yandan aç karnına ceviz suyu içmek, özellikle akciğer ve kalp hastalıklarına iyi gelir.

Ceviz Suyu Ne Zaman İçilmeli?

Ceviz suyu içmek bireylerin kendi vücut sistemleri özelinde farklı etkiler doğurabilir. Bu nedenle ceviz suyu içmek için en doğru zaman adı altında herhangi bir kavram yoktur. Aç karnına ceviz suyu içmenin faydaları özelinde ise bu kısımdaki tokluk özellikle kilo ve sağlıklı yaşam adına gereklidir. Fakat günün diğer zamanlarında da ceviz suyu tüketilebilir.

Ayrıca Bakınız: Bıldırcın Yumurtasının Faydaları Nelerdir, Günde Kaç Tane Tüketilmeli?

Merhaba ben Emre.. Adıyaman Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunuyum. Hem eczacı olarak hem de ilaç sektöründen edindiğim bilgi ve tecrübeler ışığında okuyuculara doğru bilgiyi vermeyi hedefliyorum.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir