Eklem Ağrısı İçin Tuz ve Zeytinyağı Kullanın


1

Tuz ve yağ tedavisi gibi doğal formüllü reçeteler hem sağlığa faydalı hem de uzun süre etkili olmasıyla bilinmektedir. Tuz ve yağ formülü doğal oldukları için vücuda zarar vermemekte ve eklem ağrısı için etkili bir tedavi yöntemi olarak bilinmektedir.

Neden Eklem Ağrıları Yaşıyoruz?

Gün geçtikçe pek çok insan günlük hayatında eklem ağrıları yaşamaktadır. Bunun sebebi ise, fiziksel aktiviteler için fazla zaman ayrılamaması ve insanların ortalama yaşam sürelerinin artmasıdır. Eskiye göre daha uzun süre yaşayan insanlar, kemiklerini ve kaslarını daha uzun yıllar kullanmak durumunda kalmaktadır. Bunun sonucu olarak da eklemler ve kaslar yıprandığından özellikle ilerleyen yaşlarda bireylerde eklem ağrısı yaşanmaktadır.

eklem ağrısı
eklem ağrısı

Eklem Ağrısında Ne Gibi Çözümler Kullanılabilir?

Genellikle insanlar, eklem ağrısı semptomlarını gösterdiklerinde, bu ağrıları hafifletmek için ibuprofen veya asetaminofen gibi kimyasal ilaçlara başvurmaktadır. Fakat kullanılan bu ilaçlar özellikle mideye ve karaciğere zarar vermektedir. Bu sebeple, doğal yöntemleri tercih etmek bireyin organ sağlığı açısından daha faydalı olduğu bilinmektedir.

BENZER YAZILAR  Saç Neden Beyazlar? Saç Beyazlamasının Çözüm Yolları

Zeytinyağının Muhteşem Özellikleri

Zeytinyağı polifenoller bakımından zengin, antioksikdan işlevi gören bir içeriğe sahip olduğu bilinmektedir. Bu altın renkli yağ, vücut ile temas ettiğinde hücre yaşlanmasını yavaşlatır bu da eklem ağrısının ortaya çıkmasını geciktirmektedir. Zeytinyağı oleokanital içerdiğinden enflamasyonu tetikleyen enzimlerin aktif hale geçmesini engellemektedir. Ortalama 3 yemek kaşığı yağ kimyasal eklem ağrısı ilaçlarının onda biri kadar bireyde etki göstermektedir. İçerisinde barındırdığı doymamış yağ asitleri ile stresi düzenlemektedir, dolaşım sistemini güçlendirmektedir.

Deniz Tuzunun Mucizevi Özellikleri

Tuz ve yağ tedavisinin maddesi olarak çeşitli faydalarından dolayı deniz tuzu tavsiye edilmektedir. Deniz tuzu, bolca magnezyum içerdiğinden, dokuları güçlendirmeye yardımcı olmaktadır. Dolayısıyla, ilerleyen yaştan veya hastalıktan kaynaklanan çökmeleri durdurma yolu olarak kullanılmaktadır. Bunlara ilave olarak tuzdaki mineraller, bağışıklık sistemini güçlendirmektedir.

eklem ağrısı
eklem ağrısı

Yağ ve Tuz Tedavisi Nasıl Uygulanır?

İnsan sağlığına birçok olumlu etkisi bulunan zeytinyağı ve tuz tedavisi uygulamak oldukça basittir. İsteyen herkes iki malzemeyi tedarik ettikten sonra eklem ağrısı için bu yöntemi uygulayabilir.

Uygulama şu şekildedir;

Malzemeler

  • 20 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 10 yemek kaşığı tuz
  • 1 bardak su
BENZER YAZILAR  Ginseng Faydaları Nelerdir?

Hazırlanış; 20 yemek kaşığı zeytinyağını 10 yemek kaşığı tuza suyla birlikte ekleyin, malzemeleri iyice karıştırın ve ağrı olan bölgelere 3 dakika boyunca masaj yaparak uygulayın.

Source: webmd / healthline / nhs

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. Gül'den yüzer bolukbas 22 Temmuz 2021

    Teşekkürler hemen yapacağım yeni başladı dizimin ağrısı inşallah cogalmadan atlatirim sayenizde

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir