En Dikkat Çekici Zirkonyum Diş Modelleri


0

Zirkonyum diş modelleri, gelişen teknolojiye bağlı olarak dijital gülüş tasarımı noktasında son yıllarda popülerlik kazanan tedavi çeşitlerinden biridir. Estetik olmasının yanında, ağız ve diş sağlığı noktasında kişiye özel farklı zirkonyum diş modelleri vardır. Benzersiz seçenekleri ile yüzde yüz başarı için yüz tipine ve cinsiyete en uygun modeller diş hekiminiz tarafından uygulanacaktır.

Estetik Gülüş Tasarımı Zirkonyum Diş Modelleri Nelerdir?

Son dönem popüler uygulamalardan biri olan zirkonyum diş, hasta ihtiyaçları ve ilgisi doğrultusunda dijital yöntemlerle en üst seviyede uygulanmaktadır. Burada dikkat edilen faktörler dudak, çene, ağız, diş eti ve diş yapısına en uygun modele karar vermektir. Benzersiz Bağcılar zirkonyum modelleri sayesinde yüzünüze en çok yakışan diş örneklerine kavuşabilirsiniz.

zirkonyum-dis-modelleri-2

A – Yüz Tipine Uygun Zirkonyum Kaplama Diş Örnekleri

Zirkonyum kaplama nedir yaptırmadan önce, doktor ile hasta arasında hastanın ilgi ve ihtiyaçları değerlendirilir. Yani hastanın yüz tipine en uygun modele karar verilir. Amaç sadece estetik gülüş tasarımı değildir. Bunun yanında sağlıklı ağız ve yüz yapısı kazanmak da model seçerken önemli husustur. Bu uyum yakalandığı zaman, gerçek başarı elde edilmiş olur.

BENZER YAZILAR  Muşmula Faydaları Nelerdir, Nasıl Tüketilmelidir? Muşmula Hangi Hastalığa İyi Gelir?
Oval Yüz Tipine Uygun Zirkonyum Diş ModelleriYüz eni, yüz uzunluğundan daha geniştir. Çene yuvarlak, alın ideal boyuttadır. Kare ve dikdörtgen zirkonyum kaplama diş modelinden yararlanılabilir. Zirkonyum tavşan diş modelleri bu kategorideki kişilere uygulanabilir.
Kare ve Uzun Yüzlere Göre Zirkonyum Diş ModelleriKare alın, belirgin elmacık kemiği ve kare çene yapısı mevcuttur. Yuvarlak veya oval şekilli diş modelleri tercih edilmelidir.
Yuvarlak ve Hatlı Yüzlere Göre Zirkonyum Diş ModelleriHem yüz uzunluğu hem de genişliği neredeyse aynı boyuttadır. Yanaklar en belirgin bölümlerdir. Ancak elmacık kemikler çok fazla çıkık değildir. Daha yumuşak köşeli diş modelleri tercih edilmelidir. Keskin köşeli diş modelleri yanlış seçim olabilir.
Kalp Şekilli Yüzlere Göre Zirkonyum Diş ModelleriYüzün üst kısmı çeneden daha geniş olup, yüz çeneye doğru daralarak biter. Uzun ve kare şekilli diş modelleri tercih edilmemelidir. Yani daha yumuşak köşeli ve yuvarlak modeller, yüz yapısını daha anlamlı hale getirecektir.

B – Cinsiyete Uygun Zirkonyum Diş Modelleri

Zirkonyum diş modelleri içinden yüz tipine göre ayarlama yapıldıktan sonra cinsiyete uygun karakteristik modellere de göz atılmalıdır. Bu şekilde yüz ifadesi kadın ve erkek olarak daha anlamlı hale gelecektir. Peki, cinsiyete göre zirkonyum kaplama diş modelleri nelerdir?

BENZER YAZILAR  Savant Sendromu Nedir? Nedenleri, Belirtileri, Tedavisi, Testi

1 – Zirkonyum Diş Modelleri Kadın

Kadınlar erkeklere nazaran daha genç gösteren ve dinamik diş yapısına sahip olmak isterler. Bu noktada birbirinden farklı zirkonyum diş modelleri vardır. Diş hekimi tarafından hastanın biyolojik ve fiziksel yapısı da dahil, estetik olarak en işlevsel model seçilecektir.

 • Geliştirilmiş diş modellerinde, orta ve yan keser dişler yuvarlak formlu hale getirilir. En çok tercih edilen model budur.
 • Odaklanmış zirkonyum diş modelleri, ortada bulunan dişler haricindeki tüm diş yapılarına keskin hat verilir. Kare ve oval yüzlü kadınlar için uygundur.
 • Fonksiyonel diş modellerinde, köpek dişleri ile ön yan keser dişleri keskin ve köşeli hale getirilir. Kadın ve erkek için ortak diş modeli budur.
 • Naturel diş modellerinde, köpek dişleri sivrileştirilir, kalan yan kesici dişler yuvarlak olarak formlanır. Doğal diş yapısına en yakın modeldir.
 • Genç diş modellerinde, köpek dişleri ideal boyutundan daha uzun şekillenir. Sivri dişlere ise keskin hat verilir.
 • Oval diş modelleri, küçük yüz tipine sahip kadınlara en çok yakışan zirkonyum diş modelleri içinde yer alır. Oldukça estetik durmaktadır.
BENZER YAZILAR  Desyrel 50 mg Nedir?

2 – Erkek Zirkonyum Diş Modelleri

Erkeklere uygun zirkonyum diş modelleri seçilirken daha çok yüz hattına cesaret, güç, baskınlık katacak modellere yönelinir. Peki en çok tercih edilen modeller hangileridir?

Agresif DişÖn kesici dişler ile köpek dişleri eşit boyutlandırılır. Yan kesici dişlere hat verilerek yüze cesur bir hava katılır.
Hollywood Diş:Yan keser dişlere köşe ve eğim verilir. Orjinal dişlerden daha kısa bırakılır. En çok tercih edilen diş modellerinden bir tanesidir.
Güçlü DişÖzellikle köpek dişleri kare veya dikdörtgen olarak şekillendirilir. Uzun yüzlü erkeklerde estetik durmaktadır.
Olgun DişSadece köpek dişlerine hat verilir. Yuvarlak yüzlü erkeklere uygundur.
Baskın DişÖn yan keser dişler keskin hale getirilir. Köpek dişleri ise normal yapısından daha sivri forma sokulur.
YumuşatılmışDişYan keserler, kaninlere göre daha kısa tutulur.

Zirkonyum Diş Kaplama Türleri Nelerdir?

Zirkonyum kaplama diş bleaching tekniğiyle üstün diş beyazlatma, sağlıklı diş yapısı ve estetik gülüş tasarımı alanında yapılan uygulamaların tümüdür. Birbirinden farklı türde zirkonyum diş bulunur. Peki, zirkonyum diş modelleri hangileridir?

Metal altyapılı porselen kaplama
Zirkonyum altyapılı porselen kaplama
Bütün seramik empress kaplama modeli
Porselen laminate veneer
Yaprak porselen kaplama
Kompozit laminate veneer kaplama
Zirkonyum implant diş modelleri
Zirkonyum implant üstü all-on-four uygulama
Zirkonyum gülüş tasarımı
Tek diş kaplama zirkonyum diş modelleri

Zirkonyum Diş Nasıl Yapılır?

Zirkonyum kaplama diş, içeriğinde bulunan dayanıklı zirkonyum malzemesi sayesinde uzun ömürlü ve estetik görünümlü diş yapısına kavuşmanızda etkili ve hızlı çözümdür. Peki nasıl uygulanır?

 • Öncelikle iyi bir diş hekimi aracılığıyla hasta muayene edilir.
 • Ağız içinden 3 boyutlu cihazlar sayesinde tarama yoluna gidilir.
 • Alınan ölçü diş modeli için laboratuvara gönderilir. Modeller 1 ile 7 gün arasında hazır hale getirilecektir.
 • Daha sonra hastaya anestezik işlem uygulanır.
 • Zirkonyum diş modelleri yapılmadan önce, dişlerde bulunan sorunlar çözüme kavuşturulur. (Kanal tedavisi, diş taşı temizliği vb.)
 • Bu arada hem geçici kaplama takılır hem de hasta ile zirkonyum diş renkleri kararlaştırılır.
 • Kalıcı diş modelleri gelince hasta prova aşamasından geçer.
 • En son olarak karar verilen zirkonyum diş modelleri özel yapıştırıcılar sayesinde dişe entegre edilir.

İstanbul zirkonyum kaplama uyguladığı kaliteli ve hızlı çözümleriyle sizlere bu noktada tercih sebebi olabilir. Vakit kaybetmeden estetik diş hekimliği alanında uzman kişilere kendinizi teslim edebilirsiniz.

Zirkonyum mu Porselen mi?

Uygulama bakımından çok geride kalan metal destekli porselen diş kaplama, yerini artık zirkonyuma bırakmıştır. Çünkü zirkonyum diş kaplama dayanıklı malzeme yapısı ve doğal dişe yakın bir görünüm sebebiyle sıklıkla tercih edilir. Ayrıca diş etine uyumu sayesinde, ağızda tahriş yaratmaz. Son teknolojik ürünlerle hasta memnuniyetine uygun tedavi süreci de tercih edilmesinin başka nedenidir.

Zirkonyum Diş Fiyatları 2023

Zirkonyum diş kaplama fiyatlarınoktasındaetkili birçok faktör vardır. Malzemeden diş hekimine, yıldan tedavi yöntemine varana kadar ücretleri etkileyen bu unsurlara göz atın;

Tedavide kullanılan malzeme kalitesi
Tedaviyi yapan diş hekiminin başarısı
Kliniğin gelişmiş özellikleri
Yıl içi ekonomik değişim
Tedavide seçilen yöntem
Problemli diş sayısı ve sorunun derecesi

Zirkonyum diş modelleri konusunda hasta memnuniyetini ilke edinmiş Mehmet Eker Diş Kliniği, üstün hizmetiyle her zaman yanınızdadır. Şubelerinden Bağcılar zirkonyum diş, kişiye özel modelleri ile başarı odaklı sonuçlar çıkarmaktadır.

Kaynak : İstanbul Zirkonyum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir