Estetik Diş Hekimliği Nedir?

Estetik Diş Hekimliği Nedir?
Estetik Diş Hekimliği
0

Estetik diş hekimliği, tüm ağzın genel sağlığı ve uyumu ile ilgilenen ve mükemmel bir gülümseme oluşturmaya odaklanan bir diş hekimliği dalıdır. Estetik diş hekimliği tedavisi kişinin mükemmel bir gülümsemeye sahip olması için; diş asimetrisi, ön dişler arasındaki boşluk (diastema), dişlerdeki renk değişiklikleri başta olmak üzere birçok farklı soruna odaklanır.

Bu kapsamda; dişlere daha düzgün bir renk ve daha beyaz bir ton vermek için diş beyazlatma, ısırık problemlerinin düzeltilmesi ve dişlerin hizalanması için ortodontik tedavi, dişlerin rengindeki ve şeklindeki değişikliklerin hızlı bir şekilde düzeltilmesini sağlayan diş kaplaması ile çeşitli nedenlerle eksilen dişlerin yerine koyulması ve ağızdaki boşlukların doldurulması için implant tedavisi uygulanabilir.

Dentince Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’de Türkiye ve dünya genelinden gelen hastalar için özelleştirilmiş estetik diş hekimliği tedavi süreçleri uygulanmaktadır.

İçindekiler Tablosu

Gülüş Tasarımı Özgüveni Olumlu Yönde Etkiliyor

Bir kişi gülüşünü iyileştirmek istediğinde ilk yapması gereken deneyimli bir diş hekimine görünmektir. Bu aşamada önemli olan yalnızca dişlerin görünümüne odaklanılmaması, aynı zamanda ağız ve diş sağlıklarının da kontrol edilmesidir. Gülüş tasarımı kapsamında öncelikle dişlerin ve diş etlerinin detaylı bir muayeneden geçirilmesi gerekir. Dr. Deniz İnce ve Dr. Murat İnce öncülüğünde hizmet veren Dentince, gülüş tasarımı tedavisi ile hastalarına diledikleri gülümsemeye sahip olma imkanı sunmaktadır.

BENZER YAZILAR  Ameliyatsız Hemoroid Tedavisi

Gülüş tasarımı her kişiye özel ve ideal bir gülüşü sağlıklı ve doğal bir şekilde elde etmeyi amaçlar. Gülümseme kişilerin insanlarla iletişiminde çok önemli bir faktördür. Dişlerin renk ve şekil bozuklukları bireyde psikolojik rahatsızlıklara kadar varan sorunlara yol açabilir. Araştırmalar gülüşüne güvenen kişilerin sosyal, iş ve günlük yaşamında diğer bireylere göre çok daha mutlu ve başarılı olduğunu göstermiştir. 

Estetik bir gülüş sadece beyaz hizalı dişlerle değil, aynı zamanda tutarlı diş eti ile de mümkündür. Diş eti hastalıkları olan kişilerde estetik dişlerden veya etkili bir gülüşten bahsetmek mümkün değildir. Kişi özelinde planlanması gereken bir süreç olan gülüş tasarımı pembe estetik ve beyaz estetik olarak ikiye ayrılır. Beyaz estetik dişlerin şekline, rengine ve hizalanmasına odaklanırken pembe estetik diş eti estetiği olarak da bilinir.

İmplant İle Hem Sağlıklı Hem de Estetik Gülüşler

Gülüş tasarımı kapsamında kişinin ihtiyaçlarına ve elde edilmek istenen sonuca göre; diş beyazlatma, zirkonyum kaplama, porselen lamine, diş eti estetiği ve implant tedavisi gibi farklı yöntemler uygulanabilir. Uygulanacak olan tedaviler, dişlerin konumuna ve durumuna göre belirlenir.

BENZER YAZILAR  İdeal Vücut Yapısı İçin Hızlı Kilo Verme

İmplant tedavisi gerek eksik dişlerin tamamlanması gerekse kişinin gülüşünün iyileştirilmesi adına en önemli tedavi alternatiflerinden biridir. Doğal dişlere herhangi bir zarar vermeden, doğal diş kökünün fonksiyonlarını yerine getiren yapay bir diş kökünün çene kemiğine yerleştirilmesi prensibi ile gerçekleştirilen implant tedavisi hastaların çiğneme fonksiyonlarını da belirgin ölçüde iyileştirir.

Dentince Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği tedavilerinden olan implant tedavisi sayesinde hastaların çene kemiklerinin bütünlüğünün korunması sağlanırken aynı zamanda daha estetik bir gülüşe sahip olmaları sağlanır.

Instagram:

https://www.instagram.com/dentincedispoliklinigi/

Youtube:

https://www.youtube.com/channel/UCPg1SIPLn-TehClAGzy_sqA

Yazar Hakkında

Kişisel bilgi birikimi, yerli ve yabancı kaynaklar, bilimsel araştırma ve bilimsel deneyler ışığında ekip olarak bilgi geçişi sağlamaya çalışır.

Yorum Yap