En Etkili Uyuz İlacı

En Etkili Uyuz İlacı
En Etkili Uyuz İlacı
0

En Etkili Uyuz İlacı – Uyuz, parazit bir böceğin neden olduğu, kaşıntılı ve bulaşıcı olan bir deri hastalığıdır. İnsan derisinde yaşayabilen ve yaşamak için insana mecbur olan bir parazit olan uyuz böceği insandan insana yakın temas ile bulaşır. Uyuz tedavisi ise harici olarak uygulanan krem ve losyon formundaki ilaçlarla yapılmaktadır. Hekim tarafından önerilen uyuz ilacı kullanımı ise boyundan aşağıya bütün vücuda olmalı ve önerilen süre zarfında vücutta kalmalıdır. İlaç sürüldükten sonra çeşitli nedenlerle yıkanan yerlere ise tekrar uygulanmalıdır. Piyasada uyuz tedavisi için kullanılan ilaçları eczaneden reçeteli ve reçetesiz olacak şekilde kolayca temin edebilirsiniz. En etkili uyuz ilacı önerileri ise şu şekildedir;

YouTube video

İçindekiler Tablosu

Scab Forte Cilt Losyonu (125 ml)

Piyasada uyuz tedavisi için bilinen en etkili ve en çok kullanılan ilaçtır. Her yaş grubunda kullanılabilir. Doğal ve tamamen bitkisel olan bu ilaç cilt altına yerleşen zararlı ve yumurtalarını 1 hafta içinde öldürmekte, ciltteki kaşıntıyı, kızarıklığı, döküntüleri ve yaralarını 2 gün içinde düzeltmektedir. Tam ve kalıcı iyileşme için iki hafta boyunca düzenli kullanılması gerekir. 1 Kutu 1 Yetişkin Bireyin 7-10 Gün Boyunca kullanabileceği miktarda hazırlanmıştır.

BENZER YAZILAR  Tansiyon Değerleri Nasıl Olmalıdır?

Kwellada %5 Losyon (120 ml)

İçeriğinde aktif madde olarak %5 Permetrin içeren bir uyuz ilacıdır. Genellikle saç biti ve uyuz böceği tedavisinde kullanılır. Uyuz tedavisinin başında oldukça etkili bir ilaçtır. Kwellada Losyon yetişkin kadın ve erkeklerde boyundan aşağı tüm bedene sürülerek emdirilmelidir. Kullanılmadan önce derinin temiz ve kuru olması önemlidir. Kadınlarda göğüs uçları, erkeklerde ise penis uygulamaya dahildir. 2 aylık – 2 yaş dönemi küçük çocuklarda doktor gözetimi ile tedaviye dahil edilmelidir.

en-etkili-uyuz-ilaci
en etkili uyuz i̇lacı

Metrin %5 Losyon (120 ml)

Uyuz hastalığını hızlıca geçirmektedir ve uyuza bağlı ortaya çıkan kaşıntı, kızarıklığı da giderir. Bunun yanında kasık bitini de hızlıca geçiren bir özelliği sahiptir. Bit, pire, kene gibi böcekleri ve yumurtalarını hızlıca öldürür. Parazitlere karşı cilt yüzeyini sağlıklı yapıya kavuşturur.

Wilkinson Pomad (100gr)

Aktif maddesi kükürt ve Goudron Vegetal olan bu ilaç sonuç alınamayan vakalarda kullanılır.

Merhaba Ben Gamze.. Sakarya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik bölümü mezunuyum. Edindiğim akademik bilgiler ve sektör tecrübemin ışığında sizlere en yeni ve en doğru bilgileri ulaştırmaya çalışıyorum.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir