Erkekler İçin Keratin Bakımı Nedir, Nasıl Yapılır?


0

Etkili saç bakımı yöntemlerinden biri olan ve özellikle de son dönemlerde daha popüler bir hale gelmiş olan keratin bakımı, yalnızca kadınlar tarafından değil; erkekler tarafından da tercih edilebiliyor. Belirli nedenlere bağlı olarak yıpranmış, canlılığını kaybetmiş ve mat bir yapıya ulaşmış olan saçlara uygulanan keratin bakımı, saçların yeniden parlak ve canlı bir görünüme ulaşmasına yardımcı olur.

Saçların kabarması ve saç yüzeyinin pürüzsüzleşmesi de keratin bakım sayesinde sağlanır. Keratin bakımı sonrasında şekillendirilen saçlar hem daha havalı bir görünüm sunar hem de çeşitli işlemlere karşı saçlar keratin bakım ile adeta korunmuş olur.

Keratin Bakımın Saça Faydaları

Keratin bakımın saça faydaları noktasında pek çok farklı faydadan bahsedebilmek mümkündür. Vücuttaki keratin azaldığında saç dökülmesi başlar. Özelliklede duş esnasında saçları yıkarken saç tutamları oluşuyorsa bu keratin eksikliğinden kaynaklanıyor olabilir. Keratin içeren saç bakım ürünleri kullanmak saçın güçlenmesine ve sağlıklı büyümesinin desteklenmesine yardımcı olabilir. Saçlarımız sık sık boyamak ve ısıl işlemler uygulamaktan dolayı bir hayli yıpranabilir. Saçınızda kuruluk, uçlarda kırılma gibi çeşitli yıpranma belirtileri varsa keratin bakımı gönül rahatlığıyla uygulanabilir. Bu sayede saçınızın sağlıklı görünümünü destekleyebilir, yıpranmaya karşı koruyabilirsiniz. Keratin eksikliği saç dökülmesine de neden olur.

BENZER YAZILAR  Nane Yağının Faydaları

 Saçlarınızı gürleştirmek için keratin içeren çeşitli ürünler saç bakım rutinlerinize eklenebilir. Saçınıza keratin kazandırdıktan sonra saç tellerinizin daha kalın ve çok daha güçlü olduğunu direkt olarak göreceksiniz. Saçları daha hızlı bir şekilde uzatabilmek için bitkilerden elde edilen keratin gibi doğal maddeler kullanmalısınız. Bitkisel keratin içermekte olan doğal saç bakım ürünleri, saçlarınızın sağlıklı ve hızlı bir şekilde uzamasına yardımcı olur, böylece idealinizdeki saça sahip olabilirsiniz.

Keratin Bakımından Sonra Mor Şampuan Kullanılır mı?

Son dönem trendi olan gümüş rengi saçlara sahipseniz ve sürekli olarak kuaföre gitmeniz gerekiyorsa mor şampuan saçlarınıza etkili bir şekilde yardımcı olabilir ve etkisini saçlarınızda kısa süreler içerisinde görebilirsiniz. Mor şampuan kullanımı sırasında veya sonrasında keratinli saç bakım kremleri kullanmak mor şampuanın saça verdiği zararı önleyecek ve saçlarınızın ihtiyaç duyduğu proteini sağlayacaktır. Keratin bakımından sonra mor şampuan kullanılır mı noktasında da mor şampuan kullanımı herhangi bir şekilde zarar vermeyeceği için rahatlıkla kullanılabilecektir.

Keratin Botox Ne İşe Yarar?

Keratin botox ne işe yarar konusuna gelince, aslına bakıldığında keratin botoksu, yıpranmış saçları eski haline döndüren uygulamanın adıdır. Keratin bakımı her bir saça keratin katar ve ısı ile keratini saça dâhil eder. Keratin botox, keratinin temel bileşenidir. Keratin botox uygulaması saçınıza hacim ve aynı zamanda parlaklık katar, elektriklenmeyi önler. Saçlarınızı güçlendirmek için kullanabileceğiniz çeşitli yöntemler vardır. Yurtdışında yaygın olarak kullanılmakta olan Keratin botox, son dönemlerde ülkemizde de yaygın bir şekilde tercih edilir oldu. Sağlıklı saçlara sahip olmak hem kadınların hem de erkeklerin en büyük isteklerinden biridir. Bu nedenle de kadınlar ve erkekler çeşitli uygulamalara yönelmişlerdir. Keratin botox saç bakımı ile saçın doğal yapısını da oluşturmakta olan keratin yeniden saça kazandırılır. Böylelikle saçların gerekli proteine sahip olması sağlanır. Ayrıca saçlar artık çok daha parlak, çok daha canlı bir görünüm kazanır.

BENZER YAZILAR  Gülüşünüzü İleri Taşıyan Estetik ve Diş Sağlığı Çözümleri

Keratin Saç Dökülmesi 

Saçlar birçok nedenden dolayı ne yazık ki yıpranır. Bu durum özellikle de kadınlar tarafından yaşanmakla birlikte erkekler tarafından da yaşanmaktadır. Hem saçın sürekli yüksek bir ısıda şekillendirilmesi hem de saç ürünlerinin bilinçsizce kullanılması saç yapısını zayıflatır. Buna neden olan bir başka etken ise kimyasallardır. Kimyasallar saçınızın dengesini bozmakla kalmaz, saçı zayıflatır ve yıpratır. Bu noktada keratin bakım ürünleri kullanımı gerekebilir. Keratin zaten saçın doğal yapısında olan bir bileşendir ve saçı korur. Ancak zamanla belirli nedenlerle bozulur. Bu gibi durumlarda keratin bakım ürünleri kullanmak gerekir. Keratin saç dökülmesi için saç bariyerini güçlendirir ve saçı çeşitli işlemlere karşı korur.

Keratin Saçı Düzleştirir mi?

Keratin saçı düzleştirir mi konusu da keratin bakım ürünlerinden faydalanma isteyenler için bir hayli önem taşır. Keratin bakım ürünlerinin düzenli ve etkili kullanımı, saçın elektriklenmesini ve kabarık görünmesini engelleyecektir. Bu nedenle de düz görünüm sunan saçlara sahip olmayı kolaylaştırabilir.

Keratin Şampuan Faydaları

Keratin şampuan faydaları ile saça ihtiyacı olan keratini yeniden kazandırabilmek, böylelikle de daha canlı, daha parlak ve daha güçlü saçlara sahip olabilmek mümkündür.

BENZER YAZILAR  Vajinismus Nedir? Vajinismus Tedavisi İzmir

Natura keratin sülfatsız şampuanları incelemek için tıklayın: https://www.naturakeratin.com.tr/kategori/sulfatsiz-sampuan/5

Keratinde Neden Tuzsuz Şampuan Kullanılır?

Keratinde neden tuzsuz şampuan kullanılır diye soranlar için tuzun saçlar açısından zararlı bir bileşen olduğunu hatırlatmak daha etkili olacaktır. Bu nedenle de keratinde tuzsuz ve aynı zamanda sülfatsız şampuan kullanımı tercih edilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir