Evde Fitness için Özel Fitness Hocası Yardımı

evde fitness yapmak isteyen

Evde fitness yapmak oldukça çeşitli faydalar sağlayabilecek aktivitelerden biridir. Evde fitness yapmak için öncelikle iyi bir motivasyon ve disipline sahip olunması gerekir. Bunun yanında evde fitness yapmak isteyenlerin fitness alanında önemli fitness hareketleri ve spor hareketlerinin nasıl yapılacağı ile ilgili sağlam bir bilgiye sahip olması gerekir.

Spor yaparken herkesin bildiği mekik, şınav gibi belli başlı hareketler bulunur. Bu hareketler genel olarak evde en sık yapılan fitness hareketleri arasında yer alır. Ne var ki bu fitness hareketleri etkili ve motivasyon verici bir fitness süreci için bazı durumlarda yetersiz kalabilir. Özellikle spor yaparken belirli bir hedefi bulunanlar için yetersiz kalabilir.

Evde fitness yaparken en önemli ihtiyaçlardan biri motivasyon ve düzendir. Evde fitness yaparken disiplin ve motivasyonu sağlamak çoğu için oldukça zor olabilir. Özellikle fitnessa başladığında hedef belirlemede zorlanan ve yaptığı hareketlerin hangi kas grubunu en iyi şekilde çalıştıracağını bilmeyen kişiler fitness yaparken alacağı sonuçların yavaşlığından şikayet edip motivasyonunu kaybedebilir. Aynı zamanda kilo vermek veya kas yapmak veya bel çevresini inceltmek veya da kol kası yapmak gibi çok çeşitli hedefleri olan kişiler bu hedeflere ulaşmak için hangi yolları kullanacaklarını bilemeyebilirler. Bu durumda fitness yapan kişiler istedikleri sonuçları alamayacakları için hızlı bir şekilde motivasyon kaybına uğrayabilirler.

BENZER YAZILAR  Pilates Hareketleri 5 Çok Kolay Hareket Videolu Anlatım

Bunun dışında evde fitness yaparken bir fitness hareket programı günlük hangi hareketin ne kadar tekrarla yapılacağı gibi bir program fitness yapmak isteyenler için vazgeçilmezdir. Günlük beslenme programı ve spor yaparken kaç kalori almaları gerektiği, spor yapanların en çok ihtiyaç duydukları noktalar arasındadır. Evde spor yaparken sonuçta sadece egzersizler değil aynı zamanda yapılan spor hareketlerine denk beslenme programı daha önemli olacaktır. Sonuçta sporun sadece sporla ve egzersizle yeterli kalmayıp iyi ve dengeli bir beslenme programıyla da desteklenmesi gerektiğini biliyoruz. Bu yüzden bizim spor hareketlerimize göre bir sporcu beslenme programı en hızlı ve etkili şekilde sonuçlar almamıza yardımcı olacaktır. Tüm bunları evde tek başına yapmak oldukça zor olabilir. Bu yüzden günümüzde pek çok kişi, kişisel fitness hocası seçeneğinden yararlanmaktadır.

evde fitness yapmak isteyen 1
evde fitness yapmak isteyen

Özel Fitness Hocasının Faydaları

Sporu nerede yaptığınızın önemi olmaksızın ister evde ister dışarda bir parkta, ister spor salonunda yapıyor olun en iyi sonuçları almak için fitness alanında uzman bilgisine sahip bir hocadan yardım almak size yardımcı olacaktır. Superprof gibi tüm Türkiye’de bulunan hem online hem de yüz yüze ders alabileceğiniz bir platformdan ihtiyaçlarınıza en çok uyan bir fitness hocası bulmak mümkün.

Özel fitness eğitmeni sayesinde evde spor yaparken motivasyon sizin için çok daha kolay olacaktır. Fitness hocanız sizi zamanla tanıyacağı için size spor yapmaya teşvik edecek en iyi motivasyon yöntemlerini bilecek ve sizleri en iyi şekilde motive edecektir. Telefon ve diğer çeşitli iletişim araçları sayesinde sizlere sık sık kontrol edecek ve kendinizi güçsüz hissettiğiniz veya üşendiğiniz günlerde sizlere en iyi şekilde destekleyip disiplini elden bırakmamanızı sağlayacaklardır. Özel fitness hocanız disiplin sağlamanız için sizlere sizin ritminize ve hedeflerinize uygun bir çalışma disiplini sağlayacaklardır.

Evde fitness hocası sayesinde aynı zamanda kilo verme, kilo alma, bel çevresi inceltme, kas kütlesi geliştirme gibi çok çeşitli isteye göre uzman ve noktasal atış yapabilecek bir egzersiz programına sahip olabilirsiniz. Fitness hocanız sizin vücut tipinize analiz edecek ve sonrasında beslenme alışkanlıklarınız ve egzersiz kapasitenizi de göz önünde tutarak sizlere program hazırlayacaktır. Bu programda hedeflerinize yönelik egzersizler, günlük almanız gereken kalori miktarı, besinlerinizdeki yağ, karbonhidrat ve protein dengesi, almanız gereken mineraller gibi pek çok beslenme noktasında da sizlere en iyi programı sağlayacaklardır. Fitness hocaları bu programları sağlamakla kalmayıp sizleri düzenli olarak kontrol ederek bu programa uyup uyumadığınızı kontrol edeceklerdir. Bu şekilde ister istemez hedeflerinize doğru hızla ilerleyebileceksiniz.

Superprof sizin için tüm Türkiye’de hangi şehirde olursanız olun en iyi fitness hocalarına tek bir çatıda bir araya getiren Türkiye’nin lider sitesi konumundadır. Hızlıca sadece birkaç saniye içerisinde ihtiyaçlarınıza göre bir özel fitness hocası bulmanız mümkün olacaktır. Sizin gibi pek çok evde fitness yapmak isteyen her yaştan ve her vücut tipinden insanların sitede yorumlarını ve fitness makalelerini okudukça ilham alacaksınız.

Yorum Yap
Yazıyı Beğendiniz Mi?

Yazar Hakkında

Kişisel bilgi birikimi, yerli ve yabancı kaynaklar, bilimsel araştırma ve bilimsel deneyler ışığında ekip olarak bilgi geçişi sağlamaya çalışır.

Yorum Yap