Tranko Buskas Nedir, Ne İşe Yarar?

Tranko Buskas Nedir, Ne İşe Yarar?
Tranko Buskas
0

Çağımızın en yaygın hastalığı strestir. Gerek iş yerlerimizde gerekse de özel hayatımızda birçok stres kaynağı bulunmaktadır. Stres, beraberinde birçok hastalığın da tetikleyicisidir. Özellikle psikolojik ve ruhsal rahatsızlıklara temel hazırlamaktadır. Bu gibi durumlara bağlı olarak da kişi de, mide sancıları, bağırsak rahatsızlıkları ve daha birçok kas sistemi sorunları baş göstermektedir. Bununla birlikte beynin stres seviyesine bağıl olarak sürekli aktif olmasından kaynaklı bireyde, huzursuzluklar yaşanmaktadır. Bu noktada yapılması gereken, uzman bir hekime başvurmak olacaktır. Böylece tedavi sürecini başlatabilirsiniz. Aynı zamanda bu şikayetleri yaşayan kişilere Tranko Buskas ilacı önerilebilmektedir. Bu sayede kişinin kasları gevşer ve psikolojik olarak da kendisini daha rahat hissetmektedir. Tranko Buskas nedir? Sorusunun cevabı ve diğer tüm ayrıntılarını bu içeriğimizde keşfedebileceksiniz.

İçindekiler Tablosu

Tranko Buskas Nedir?

Yaşadığınız ağır stresin neticesinde ruhsal bozukluklar yaşayabilirsiniz. Buna istinaden de midenizde geçmek bilmeyen sancılar yaşayabilirsiniz. İçerisinde barındırdığı medazepam ve hiyosin-N-butilbromid ana etken maddeleri ile şikayetlerinizin çözümü için tedavi yöntemi olarak uygulanabilmektedir. Ağır ve yan etkileri yüksek olan bu ilaç, yalnızca kırmızı reçete ile verilmektedir. Bununla birlikte ‘medazepam’ bağımlılığa yol açabilecek bir etken madde olduğundan yalnızca doktor tavsiyesinde ve belirlenen süre içerisinde kullanılması gerekmektedir. Etken maddelerin yanı sıra bazı yardımcı maddeler de bulunmaktadır. Bunlar;

 • Karnauba cilası,
 • FD&C kırmızı,
 • FD&C sarı,
 • Rafine şeker,
 • Titanyum dioksit,
 • Talk,
 • Magnezyum stearat,
 • Laktoz monohidrat,
 • Mısır nişastası

Bulunmaktadır. Yardımcı maddeler listesinden de görebileceğiniz üzere rengi turuncu(kırmızı-sarı entegresi ile) draje haplardır. Bir paketinde 20 ila 40 adet formları bulunabilmektedir. Herhangi bir kokusu yoktur. Dolayısıyla kokuya duyarlı hastalar rahatlıkla kullanabilmektedir. Sıkça sorulan sorulardan bir diğeri de ‘Tranko Buskas Ne İşe Yarar?’ Buraya kadar yazdıklarımızdan kendinize bir önbilgi edinmiş olsanız da detaylarıyla incelemeye devam edebilirsiniz.

BENZER YAZILAR  Coraspin Nasıl Kullanılır?

Tranko Buskas Ne İşe Yarar?

Ruhsal sıkıntılara bağlı olarak insan vücudunun neredeyse tamamı etkilenebilmektedir. Özellikle kas ve sinir sistemi bunların başında gelmektedir. Mide krampları, hıçkırıklar, safra kesesi problemleri, bağırsak sorunları ve daha birçok problemin ana kaynağı, ruhsal durumunuza bağlıdır. Bu gibi rahatsızlıklarla mücadele etmeye çalışıyorsanız, Tranko Buskas sizin için bir çözüm aracı olabilmektedir. Ancak! Kesinlikle ve kesinlikle doktor tavsiyesinde bunu kullanmanız önerilmektedir. Aksi hallerde, maalesef ki alerjik reaksiyonlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Hatta daha önce yaşamadığınız sağlık sorunları ile de başa çıkmanız gerekebilir. Dolayısıyla yaşadığınız, yaşayacağınız herhangi bir rahatsızlık sonucunda bir sağlık kuruluşuna başvurmanız en doğrusu olacaktır. Şimdi, Tranko Buskas’ın hangi rahatsızlıklar için tedavi yöntemi sayıldığını maddeler halinde inceleyelim.

 • Midede yaşanan, geçmek bilmeyen kramplar,
 • Mide yanması,
 • Kasların gerginliğinde,
 • Regl dönemi öncesi baş gösteren ruhsal gerginlik ve gelgitlerde,
 • Regl döneminde yaşanan ağır sancılarda ve rahim kramplarında,

Bunlarla birlikte antidepresan özelliği de bulunduğundan, yine bu hastalar için de reçete edilebilen bir ilaçtır.

Tranko Buskas Nasıl Kullanılır?

Kaslarınızdaki gerilmeden ve ağrılardan şikayetçi misiniz? Keza iç organlarınızda yaşadığınız kramp ve sancılardan? Bu anlamda bilinmesi gereken önemli konulardan birisi de, Tranko Buskas, yalnızca kas sistemine değil, aynı zamanda ruhsal sorunların çözümüne de odaklanan bir ilaçtır. Dolayısıyla kullanımından önce hem uzman bir psikiyatrist tarafından hem de kas şikayetleriniz için başvurduğunuz doktorunuz tarafından kullanımı için onay alınması gerekmektedir. Böylece en doğru biçimde tedavi süreci yönetilmiş olur. Öncelikle hastaya ilgili testler yapıldıktan sonra çözüm için bir analiz raporu oluşturulmaktadır. Hastanın durumu göz önünde bulundurularak ilacı nasıl kullanacağının bilgisi verilmektedir. 20 miligramlık tabletlerle, günde 3 defa, totalde 60 miligram kullanılması önerilmektedir. Bununla birlikte hassasiyeti yüksek bazı hastalarda bu oranı yarı yarıya(10 mg, günde 3 defa) düşürülebilmektedir.

BENZER YAZILAR  Basur İçin En Etkili İlaç Nedir?

Peki, kullanım yöntemi ile beraber nasıl kullanılmaması gerektiği hakkında da bilgi sahibi olmamız gerekmez mi? Öncelikle bilinmelidir ki,

 • Kalp yetmezliği ve kalp ritmi bozukluğu,
 • Solunum rahatsızlığı,
 • Göz tansiyonu,
 • İdrar ve bağırsak yollarında tıkanıklık,
 • Böbrek yetmezliği

olan hastalar Tranko Buskas’ı büyük bir dikkatle kullanmalı veya hiç kullanmamalıdır. Eğer bahsettiğimiz bu rahatsızlıklardan birine veya daha fazlasına sahipseniz bunun bilgisini muhakkak doktorunuza vermelisiniz. Aynı şey, var olan bir alerjiniz için de geçerlidir. Ayrıca halihazırda aktif olarak kullanmaya devam ettiğiniz bir ilaç varsa bunu da bildirmeniz gerekmektedir. Çünkü Tranko Buskas’ın içerisinde bulundurduğu etken maddeleri nedeniyle diğer ilaçlarla tepkimeye girmesi, farklı sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. Bu anlamda azami hassasiyeti göstermelisiniz. Alkol bağımlılığınız var ise kesinlikle kullanmamalısınız. İlacı aldıktan sonra araç veya makine kullanmamalısınız. Çünkü sinir ve kas sistemini gevşettiğinden reflekslerinizde zayıflamalar yaşanabilmektedir. Bununla birlikte eğer ki almanız gereken dozun öğününü kaçırırsanız, bunu telafi etmek adına bir sonraki öğünde iki defa almayınız. Böyle bir yönteme başvurmanız halinde, solunum ve dolaşım yollarınızda negatif anlamda sorunlar yaşayabilirsiniz.

BENZER YAZILAR  Karaciğer Yağlanması Belirtileri Ve Kür Tarifi

Cipralex Ne İşe Yarar? başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Tranko Buskas Yan Etkileri

Takdir edersiniz ki, her insanın bünyesi birbirinden farklıdır. Aynı konu, ilaçlar için de geçerlidir. Her ilaç, birbirinden farklı yapıya sahip olması nedeniyle, kullanan kişide alerjik reaksiyonlara sebep olabilmektedir. Sıklıkla görülebilen ve nadiren görülebilen bu yan etkileri inceleyelim.

Yaygın Olarak Görülebilen Yan Etkiler

İlacın genel kullanım oranlarından yola çıkılarak hazırlanan analizlerde, hastaların şu belirtileri yaşadığı gözlemlenmiştir;

 • Ağız kuruluğu,
 • Deride oluşan kızarıklar,
 • Deride döküntü yaşanması,
 • Kalp ritimlerinde hızlanma,
 • İdrar yapmada güçlük çekme,

Nadir Olarak Görülebilen Yan Etkiler

Büyük sorunların habercisi olabilecek bazı yan etkiler vardır. Bahsedeceğimiz bu sonuçların temelinde, kişinin vücudunun ve bağışıklık sisteminin ilaca karşı göstermiş olduğu tepkiden kaynaklanmaktadır.

 • Baygınlık, sersemlik hali,
 • Deride görülen morarmalar,
 • Deri renginin sararması,
 • Halüsinasyon görme, nesneleri çift görme,
 • Epilepsi nöbetlerine benzer şekilde kaslarda aşırı kramp ve hareketsizlik

Gibi ciddi yan etkiler de görülebilmektedir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmanız halinde en yakınınızdaki acil servise gitmeniz gerekmektedir. Akabinde doktorunuza durumu anlatarak, ilacın dozu azaltılabilir veya kullanımı tamamen bırakılabilir. Yorumlar bölümünden fikir ve görüşlerinizi belirtebilirsiniz.

Yazı Kaynakları
Prospektüs
Hyoscine butylbromide
HYOSCINE BUTYLBROMIDE - ORAL
Medazepam is a long-acting benzodiazepine used for its sedative and anxiolytic properties.

Kişisel bilgi birikimi, yerli ve yabancı kaynaklar, bilimsel araştırma ve bilimsel deneyler ışığında ekip olarak bilgi geçişi sağlamaya çalışır.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir