GÜLÜŞ TASARIMI VE GÜLÜŞ ESTETİĞİ FİYATLARI

GÜLÜŞ TASARIMI VE GÜLÜŞ ESTETİĞİ FİYATLARI
gülüş tasarım
0

İnsanlarla ilk tanıştığımız anlarda gülüşümüz karşımızdaki insan için ilk pozitif veya negatif izlenimi bırakır. Bu sebeple gülüşümüz insan ilişkilerinde tahmin edilenden çok daha fazla etkilidir. Ağız bakımı denilince akla ilk olarak diş sağlığı ile ilgili şeyler gelse de günümüzde diş ve diş etlerine bağlı gülüş estetiği de insan yaşamında çok büyük rol oynar. Diş ve diş etlerine bağlı ağız problemlerini; çürük dişler, diş dizilimindeki çarpıklıklar, diş etlerinin orantısızlığı, normal dışı renklenmeler ve diş kayıpları olarak sıralayabiliriz. Bu ve bunun gibi estetiksel diş problemleri insanların sosyal hayatını ciddi derecede etkilemektedir. Özellikle ergenlik dönemlerinde gençlerin özgüvenlerini kaybetmelerine ve toplum içinde gülmekten kaçınmalarına bile sebebiyet verebilmektedir. Tüm bu sebeplerden ötürü güzel bir gülüş insanlara psikolojik olarak güç verirken aynı zamanda çevresindeki insanlar için de iyi bir intiba uyandıracaktır.

Gülüş Tasarımı Nedir?

Estetik diş hekimliğinde en çok başvurulan tedavilerden biri gülüş tasarımıdır. Gülüş tasarımı; çeşitli genetik ve çevresel sebeplere bağlı olarak estetiksel olarak şekli bozulan diş ve diş etlerinin, kişilerin yüz şekilleri ve istekleri göz önünde bulundurularak yeni bir görünüme kavuşturulması işlemlerinin tümüne denir. Bilimsel çalışmaların ve teknolojinin gelişmesiyle beraber günümüzde birçok özel teknikle beraber yeni bir gülüş tasarımı oluşturulabilmektedir.

BENZER YAZILAR  Muscoflex Nedir, Ne İçin Kullanılması Gerekir?

Gülüş tasarımı oluştururken genellikle pek çok işlem multidisipliner bir yaklaşımla dizayn edilir. İlk olarak varsa çürük dişler ve diş eti problemleri sırasıyla tedavi edilir. Daha sonra ise hastaların gereksinimlerine göre diş beyazlatma (bleaching), implant ve protez, porselen lamine, zirkonyum kaplama, diş eti estetiği (gingivektomi) ve ortodontik tedavi gibi işlemler uygulanır.

Gülüş Tasarımı ve Gülüş Estetiği Nasıl Yapılır?

Gülüş tasarımında öncelikle hastanın estetik beklentileri belirlenir. Daha sonra hastanın ağzından birtakım ölçüler alınır ve bu ölçüler üzerinde hekim tarafından planlamalar yapılır. Gelişen teknoloji sayesinde artık bu aşamada hastanın ağız ve yüz fotoğrafları ile birlikte bilgisayar ortamında dijital gülüş tasarımı oluşturulmaktadır. Bu sayede hastalar tedavi sonunda nasıl gözükeceklerini önceden görebilmektedirler. Tüm bu planlama aşamalarından sonra uygulama aşamalarına geçilir. Eğer tel tedavisine ihtiyaç varsa biraz uzun sürecek olan ortodontik sürece başlanır. Ortodontik tedaviye gerek duyulmaz ise ilk olarak diş etlerindeki orantısızlıklar giderilir. Eğer diş kayıpları varsa gerekli olan implant işlemleri uygulanır. Daha sonra renk eşitsizlikleri varsa diş beyazlatma işlemi gerçekleştirilir. Tüm bu aşamalardan sonra dişlerdeki biçimsel bozukluklar çeşitli dolgular aracılığı ile giderilir. Eğer dolgular yeterli gelmezse çeşitli kaplama yöntemlerine başvurulur. Gülüş estetiği içerisindeki tüm bu işlemler tamamlandığında ortaya memnun olacağınız bir gülüş tasarımı çıkar. Bu sayede toplumda daha özgüvenli ve psikolojik açıdan daha sağlam bir şekilde yaşayabilirsiniz.

BENZER YAZILAR  Mısır Şurubu Zararları

Gülüş Estetiği Fiyatları Nelerdir?

Gülüş estetiği fiyatları her hastanın gereksinimlerinin kendine özgü olması ve tedavinin komplike uygulamalar içerip içermemesine göre değişkenlik göstermektedir. Kimi hastaların ihtiyaçları daha azken kimi hastalara uygulanması gereken işlemler daha fazladır. Bu sebeple her diş estetiğinin fiyatı içeriğindeki işlemlere göre belirlenir. Yani gülüş estetiği fiyatlarını belirleyen faktörler kişiden kişiye oldukça büyük farklılıklar gösterebilir.

Sizin ve estetik diş hekiminizin arasındaki bir ortaklık olarak kabul edilen gülüş tasarımı günümüzde çeşitli ağız problemlerine sahip olan tüm insanlar için gerekli olan bir tedavidir. Gülüş estetiğinin insan ilişkilerinde ve sosyal çevrede sanılandan çok daha fazla bir etkisi vardır. Eğer ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız siz de kendinize özgü bir gülüş tasarımı için hemen iyi bir estetik diş hekimine başvurmalısınız.

Yazar Hakkında

Kişisel bilgi birikimi, yerli ve yabancı kaynaklar, bilimsel araştırma ve bilimsel deneyler ışığında ekip olarak bilgi geçişi sağlamaya çalışır.

Yorum Yap