Hydrafacial Nedir? Nasıl Uygulanır?

Hydrafacial, adına da istinaden (hydra + facial) yüzde kullanılan bir çeşit arındırma yöntemidir. Bunun için cildi yenileme özelliğine sahip aletler kullanılmaktadır. Yüzdeki ölü derileri, kırıkşıklıkları, sertlikleri, gözeneklerdeki tıkanmayı önlemeye dayalı bir tedavi yöntemi şeklinde de bilinmektedir.

 Yüzünüze su serinliğinde bir yenilik gelmesi adına, uygulanabilecek en fresh yöntemlerden biridir. Hydrafacial, ışıl ışıl görünüm kazanmasını istediğiniz cildiniz için önerilen bir numaralı cerrahi yöntemlerden de biridir. Estetik alanında çığır açan güzellik yöntemlerinin en önemlilerinden biri şeklinde bilinen bu sistem sayesinde, yüzünüz eskisinden de dikkat çekici ve parlak olacaktır.

Hydrafacial uygulama, uzun süre makyaja maruz kalmak zorunda kalan insanların ciltlerindeki tortuyu da temizlemek için biçilmiş bir kaftan olarak düşünülen bir yenilenme yöntemidir. Gün boyu sürekli koşturmaya, sağlıksız ortamlara maruz kalan, stres yaşayan ve ne kadar dikkat ederlerse etsinler beslenmelerinde hep bir açık olan kişilerin ciltlerindeki fer sönerken, aynı zamanda yüzleri de gerilmekte, çatlamakta ve giderek kırışmaktadır. Bu anlamda, hydrafacial sistemi yeni dünya düzeninde sizi esir alan yaşlanmanın etkilerini de önleyerek, cildinize bebeksi bir dokunuş getirmektedir.

hydrafacialPin
hydrafacial nedir? nasıl uygulanır? 4

Hydrafacial Nedir?

Hydrafacial nedir? bilhassa yüzdeki siyah noktalarla, sivilcelerle, izlerle, deliklerle ilgilenmektedir. Bir çeşit cilt yenileme yöntemi şeklinde de bilinen bu uygulama, oldukça pratiktir, acı yaratmaz, ağrıtmaz, iz bırakmaz ve kanatmaz. Buna göre, cildin hava alması, nemini koruması, esneyebilmesi anlamında başvurulan yöntemlerden biridir.

BENZER YAZILAR  Damla Sakızı Sabunun Faydaları Nelerdir?

Hydrafacial cilt bakımı, teknolojinin son olanaklarını her şekilde kullanmaktadır. Bu sistemde çeşitli peelingler de değerlendirilir; meyvelerin özlerinden de yararlanılmaktadır. Cilde uygulanan vitamin takviyesi, onu beslemektedir. Bu anlamda, yaklaşık bir ay süreyle mis gibi kokan, parıl parıl parlayan, ilgi çekici bir cilde sahip olmanın ayrıcalığını yaşarsınız. Ardından, yeni seanslara başvurmanızın da olanağı vardır. Hydrafacial sistem, yüzünüze büyük bir elastiklik sağlar. Cildinizin gerçekten nefes aldığını bire bir hissedersiniz. Bu teknolojik yöntem, dünya üzerinde oldukça ilgi gördüğü için, giderek de önem kazanmaktadır. Bununla birlikte, ayrıcva göğüs bölgesine de uygulama yaptıranlar da sayı olarak artmaktadır. Göğüslerinizin güzel görünmesi adına da bir çeşit tedavi yöntemidir.

Hydrafacial Nasıl Bir Yöntemdir?

Hydrafacial nasıl bir yöntemdir? Vakumlu bir başlık kullanılarak uygulanan bir yöntemdir. Her türlü cilt tipi için güvenle değerlendirilebilen bu sistem içinde, incelmiş derilere hacim kazandırma, göz, ağız, alın çevresindeki kırışıklıklara müdahale etme, renk farklarını giderme, sivilceleri yok etme gibi başlıklar yer almaktadır. Oldukça yararlı, pratik, tercih edilebilen bir yöntemdir. Cildin yumuşacık olmasının sağlanması için, her türlü uygulamayı barındırmaktadır. Ölü hücrelerin baş düşmanlarından birisidir.

Hydrafacial denilen kavram, cildi temizleyen makineye verilen isimdir. Bu yönde, aşağıda belirtilen beş aşamalı bir temizleme içeriğini kapsamaktadır:

  • Vortex Exfoliation- Bu aşamada, bir çeşit serum olarak bilinen ‘active-4’ ile yüzünüzdeki ölü derileri müdahale edilir.
  • Vortex Peel- Burada ‘glysal’ kullanımına geçilmektedir. Glysal, salisik ve glikolik asidin birleşimiden oluşmaktadır.
  • Vortex Extraction- Bu üçüncü kısımda da, ‘beta-hd’ denilen vakumla yöntemiyle, ciltteki siyah noktalar, akneler temizlenmeye çalışılır.
  • Vortex Fusion- Bu dördüncü aşamaya gelindiğinde, ‘antioks+’ile içeriği boşltılan cilde, başka bir serum verilir.
  • Extendt And Protect- Beşinci ve en son aşamada ise, yapılan bakımlarla beraber çeşitli bakım ürünleri önerilir. Bunların evde de devamlı surette kullanılması sağlanır.
BENZER YAZILAR  Doğal güzelliğinizi ön plana çıkarmanın en kısa yolu: DUDAK DOLGUSU

Bu beş koruma yöntemiyle beraber, ciltte gözle görülür büyük bir fark hissedilmeye başlanılır. Bu temizleme yöntemi, kendi kendinize evde uyguladıklarınızdan da oldukça farklıdır; hatta, onların da çok ilerisindedir. Nitekim, bu tedaviyle beraber, burun gözeneklerinizin nefes aldığına şahit olursunuz. Vücudunuzda selülit namına hiçbir kırıntı kalmaz. Diri bir bedeni taşımanın gururunu yaşarsınız. Cildinizdeki sıklaşmayı kendiniz de gözlemleme şansı elde edersiniz. Öyle ki, bu işlemi yaptırdıktan sonra cildinizin doğal ışıltısı başınızı döndüreceği için, bazen makyaj yapmaktan bile vazgeçebilirsiniz.

Hydrafacial Ne İçin Önerilmektedir?

Hydrafacial Ne İçin Önerilmektedir? Hydrafacial Yüzde nükseden veya ileriki süreçlerde nüksedeceği düşünülen her türlü problemi gidermek anlamında, önerilmektedir. ‘Anti-aging’ etkisi yüklendiği gibi, antioksidan özellikler de gösterir. Hydrafacial adlı yöntem, enjeksiyon gibi acılı yöntemleri tercih etmez. Tamamen doğal yönlerden, vakum sistemiyle çalışmaktadır.

hydrafacial 3 1Pin
hydrafacial nedir? nasıl uygulanır? 5

Hydrafacial Kimler İçin Kullanılmaktadır?

Hydrafacial adlı uygulama, her cilt tipine, her yaş kadına ve erkeğe gönül rahatlığıyla uygulanmaktadır. Bilhassa, yaşlanma etkilerinin görüldüğü, cildin genişlemeye, sarkmaya başladığı noktalarda, bir müdahale şeklinde de görülebilmektedir. Tedavi maksadıyla kullanıldığı için, ciddi bir işlemdir. Bu yönde, aylık seanslarla alındığında, etkisini daha hızlı bir şekilde gösterir. Haftada ortalama 2 seans arasında değişen yöntemleriyle, bu sistem işinize fazlasıyla yarayacaktır. Yahut, istenilen işleme göre birer hafta arayla da seans yapılabilmektedir. Bir aylık ortalama seanslar 10’u bulabilmektedir. Bu anlamda, öncelikle uzmanın da cildinizi görmesi gereklidir.

BENZER YAZILAR  Cildinize Özen Göstermeniz ve Korumanız Neden Önemlidir?

Hydrafacial Nasıl Uygulanır?

Hydrafacial Nasıl Uygulanır? Hydrafacial uygulaması ağrısız sızısız, dertsiz bir yöntemdir. Bu anlamda, yöntem içinde hücrenin metabolizmasını harekete geçirici bir temizleme solüsyonu kullanılarak işe başlanılmaktadır. Cildin yumuşatılması ve kıvama getirilmesi sağlanır. Ardından, bir vakum vasıtasıyla, cildin çekimiyle gözeneklerin açılmasına yardımcı olacak ilk işlem gerçekleştirilir.

Bundan sonraki ikinci adımda ise, radyofrekans etkileri de verilerek, vakumun yarattığı yumuşamanın tüm yüze iyice yedirilmesi hedeflenir. Burada bilhassa ‘anit-aging’ için şiddetle önerilen kolajen maddesi devreye girer. Bu yapıyı hareketlendirmek adına, hyaluronik asitle birlikte, peptit ve antioksidan da uygulamaya koyulur. Kolajen, yüzün bağ dokusunun sıkılaşması için en temel bağ dokusuna katkı sağlar. Soğutucu başlığın yarattığı ferahlıkla beraber gelen şok etkisi, yüzde bir canlanmanın olmasına olanak sağlar. En son aşamada LED ışıklarının yaydıkları etki sayesinde, bütün işlemler bitmiş olur.

Kaynak: everydayhealth / allure

Yorum yapın

1