Dermapen Nedir? Dermapen Öncesi Sonrası


0

Dermapen Nedir? Dermapen Öncesi Sonrası Günümüzün en önemli korkularından biri yaşlanmak veya erken yaşlanmaktır. Hızlı yaşam koşulları ne kadar dikkat edersek edelim, bizleri etkilemektedir. Bu yüzden, çeşitli çarelere başvurmak istesek de, birçoğundan kısa sürede ve uzun soluklu dönüşler alınamayabilmektedir. Fakat, Dermapen yöntemi gitgide gelişen teknolojiyle birlikte, daha etkili bir alan yaratmaya başlamıştır. Yaşlanmayı geciktirici bu yöntem, yüzdeki kırışıklıkları gidermek üstüne kurgulanmıştır. 2010’u takiben, yıllardır da, başta ABD olmak üzere, birçok yerde kullanılagelmektedir. Kırışıklıkların dışında, sivilce izlerine, suçiçeği kızarıklıklarına karşı da kullanılmaktadır.

Dermapen sistemi genellikle, yüz için tercih edilebilmekte olup, ayda bir kere düzenli şekilde yapıldığında da nitelikli sonuçları beraberinde getirebilmektedir.

dermapen
dermapen nedir? dermapen öncesi sonrası 4

Dermapen Nedir?

Dermapen Nedir? Dermapen, cildi sıkışlaştırmak adına kullanılmaktadır. Antik çin döneminde bilhassa ölümsüzlük kazanmak ve beğenilmemekten vazgeçmemek için özellikle prenseslerin kullandığı bu uygulama, yüzyılımıza kadar sürmüştür. Bugün de güzellik için yapılan birçok yatırımın içinde dermapen sistemi en çok tercih edilenlerden biri şeklinde görülmektedir.

Amerika Birleşik Devletleri’nde en sık başvurulan yöntemlerin başında gelmektedir. Deriyi oluşturan üç tabakanın en üstündekine epidermis denilmektedir. Epidermis, yaşlanma etkilerinin görüldüğü en temel tabaka şeklinde de bilinmektedir. Dermapen ise, bu tabakanın üstünde hiçbir tahribat gerçekleştirmeksizin, işlem yapmaya olanak vermektedir. Güneş lekelerinde ve vücut çatlaklarında da kullanılmaktadır.

BENZER YAZILAR  Microblading Nedir? Microblading Sonrası Yapılması Gerekenler

Selülit giderici özelliğiyle de bilindiği için, bu yönde de kadınların tercih ettikleri bir uygulamadır. Gözeneklerin tıkandığı noktalarda, hemen imdada yetişir. Derinin en ince yüzeylerine değin nüfuz edeceği bir iğne sistemine sahiptir.

Dermapen, kişilerin yaşlanma sürelerini geciktiren, onları psikolojik olarak da iyi hissettiren bir çeşit motivasyon yöntemidir de. Nitekim, vücuttaki uzuvlarda uygulanan her türlü teknik sadece kişiyi dışsal olarak beslemez, içsel olarak da onun kendisini daha güçlü hissetmesini sağlar. Her aynaya baktığında, kendisini daha güzel ve yakışıklı bulan birey, yaşam kalitesini de arttırmış olacaktır.

Dermapen Neden Tercih Edilir?

Dermapen Neden Tercih Edilir?  Dermapen çok güvenli bir yöntemdir. Cildi tahriş etmediği gibi, acıtmaz, kalıcı bir iz de bırakmaz. Kolaylıkla uygulanabilir. Hiçbir pürüz, soyulma, yara, kızarma gibi faktör görülmez. Pratik bir uygulama olduğu için çok sık tercih edilmektedir. Bu sebeple, dermapen öncesi sonrası şeklinde bir ayrımın da görüldüğü bilinmektedir. Etkisini çok çabuk gösterir. Herhangi ağrı, sızı derdi de oluşturmaz.

Dermapen, oldukça hafif bir yöntem olduğu, günümüzde zamanın kıymetli olduğu bir çağda daha az zamanla daha çok sonuca ulaştırdığı için tercih edilmektedir. Dermapen, hijyenik anlamda da, kişinin sağlığını korumak adına düşünülmüş en güvenli yöntemlerden biri şeklinde bilinmektedir. Dermapen yaptıran kişi, gündelik hayatına sıkıntı yaşamaksızın, hızla geri dönebilmektedir. Ayrıca, bu tedavi yönteminin etkileri herkes tarafından kolayca fark edilebilmektedir.

BENZER YAZILAR  Ciltte Aşırı Yağlanma Neden Olur?
dermapen
dermapen nedir? dermapen öncesi sonrası 5

Dermapen’i Tercih Ettiğinizde Neler Kazanırsınız?

Dermapen’i tercih ettiğinizde, bebek misali pürüzsüz, taze, hava alan bir ciltle karşılaşırsınız. Gözeneklerinizin her birinde yeniden bir canlanma olur. Kırışıklıklardan, kaz ayaklarından, buruşukluklardan kurtulursunuz.

Bu yönde, dermapen özellikle uygulandığı bölgeler bulunmaktadır. Bunları aşağıda saymak mümkündür:

  • Alın- Buradaki kırışma ve buruşma giderilebilmektedir.
  • Göz çevresi- Kaz ayakları, gözün ve kaşın çevresindeki kırışıklıklar, gözaltı torbaları, buradaki kahverengi lekeler
  • Yanaklardaki sivilceler, izler
  • Üst dudak kırışıklıkları
  • Çene, boyun çevresindek izler ve sarkmalar

Her türlü cilt tipine uyarlanmak üzere ayarlanmaktadır. Lazerdeki gibi bir uyuşturma, ısı etkisi yayma sistemi yoktur. Direk, en kolay şekilde deriye zarar vermeden ve onu soymadan yapılabilmektedir. Her türlü bölgeye kolayca uyumlanabilmektedir. Fakat, bunun için kişilerin hiçbir alerjik reaksiyona tepki göstermeyecek bir ve iltihapsız bir ciltleri bulunması gerekmektedir. Şeker hastaları için de bu yöntem pek tavsiye edilmemektedir.

Dermapen, ağırlıkla yüze ve ellere uygulanmaktadır. Ellerin derisinin giderek incelmesi, yüzdeki derinin de hasar görmesi, kırışması, sertleşmesi gibi etkenler özellikle bu bölgelerdeki tedavi sürecini yoğunlaştırmaktadır. Ayrıca, kişilerin dış dünyayla bağ kurdukları yegane alan yüzleri ve elleridir. Kadınlarda el bakımının hassasiyeti de ayrıca bilinmektedir.

Dermapen Yöntemi İçin Neler Gereklidir?

Dermapen yöntemi, bilhassa yüz için sıkça kullanılmaktadır. Doku kaybının hissedildiği her bölgede uygulamaya hazır şekilde kullanılabilmektedir. O yönde, saç dipleri, ense, boyun, omuz, yüz, eller gibi bölgelerde uygulanabilmektedir.

BENZER YAZILAR  Sudocrem Nedir? Ne İşe Yarar?

Dermapen yöntemi, herkes için uygulanabilmektedir. Kişi, sadece ben yaşlanıyorum ve yüzüme bir yenilik, bir ferahlık gelsin istiyorum düşüncesiyle bile, bu yöntemi uygulatmayı isteyebilir. Dermapen yöntemi yanmış, hasar görmüş, aşırı güneşe, makyaja, darbeye maruz kalmış ciltler için de sıklıkla uygulanabilmektedir. Dermapen cildinizdeki ölü derilerin tazelenmesi ve yüzünüzün filizalenmesi işlemidir.

dermapen
dermapen nedir? dermapen öncesi sonrası 6

Dermapen Uygulaması Nasıl Yapılmaktadır?

Dermapen’in genellikle bir ay içinde etkisini gösterdiği ifade edilmektedir. Bu da, yaklaşık 4 seansa tekabül etmektedir. Dermapenin uygulaması hayli basittir. Öncelikle, cildin temiz olması, bakımının yapılması şarttır. O sebeple, dermapen yöntemine girişilmeden, yüzde makyaj kalıntıları varsa temizlenmelidir. Ayrıca, cildin yıkanması, sabunlanması, bir cilt temizleyiciyle kirlerden arındırılması da tercih edilmektedir.

Ardından, ilgili bölgeye birtakım cerrahi işlemler gerçekleştirilmektedir. Buraya, saf hyalüronik asit verildiği gibi, PRP uygulamasıyla beraber, mezoterapi solüsyonları da yapılmaktadır. Titreştirilen iğnelerin olduğu bir makine ciltte gezdirilmektedir.  İğnelerin sıklığına, aralıklarına ve giriş çıkış hızlarına göre, gözeneklerde de hareketlenme, yeniden canlanma görülmektedir. Her seans 15-45 dakika arasında bir süreye denk düşmektedir. Uygulamanın yapıldığı noktada, doku kaybına uğrayan yer üstünde yapılan iğneli basınçla birlikte bir onarılma gerçekleştirilir. İşlem esnasında kesinlikle bir kesik, bir açık, bir yara, bir kanama meydana gelmez. Erkeklere de kadınlara da uygulanabildiği üzere, ayrıca, cilt tipine, yapısına, tercih edilen bölgeye göre seansları değişlik gösterebilmektedir.

Kaynak: hf.org / healthline

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir