Trendlerdeki Yazı

İdrar Yolu Enfeksiyonu Ne İyi Gelir?

İdrar Yolu Enfeksiyonu Ne İyi Gelir?
Idrar-Yolu-Enfeksiyonu-Ne-Iyi-Gelir
0

İdrar yolu enfeksiyonlarının farklı nedenleri bulunmaktadır. Ağrılı olmaları yüzünden can sıkan bu tür enfeksiyonların genel nedeni olarak ise bağırsaklarda kendini gösteren kötü huylu bakteriler ön plana çıkmaktadır.

İdrar yolu enfeksiyonlarında da diğer enfeksiyonlarda da tedavi amaçlı kimyasal olarak nitelendirilen ilaçlar kullanılabilmektedir. Fakat pek çok durumda ilaç kullanmak şart değildir. Siz de kimyasallar yerine doğal reçeteler ile rahatsızlıklarınızı tedavi etmek istiyorsanız vereceğimiz reçeteden yararlanabilirsiniz.

Kadın erkek fark etmeksizin idrar yolu enfeksiyonlarında belirtiler; alt karın bölgesinde şiddeti değişen ağrı, idrar esnasında yanma hissi, normalden daha çok idrara çıkma, idrarın yapılmasına karşın daha bitmediği hissi yaşama olarak sayılabilmektedir.

Siz de idrar yolu enfeksiyonunun bahsetmiş olduğumuz belirtilerini kendinizde görüyor iseniz verecek olduğumuz bitkisel reçeteden istifade edebilirsiniz. Zira bitkisel olarak kanıtlanmış olan bu tür reçeteler pek çok farklı hastalığa daha iyi gelmektedir. İşte idrar yolundaki enfeksiyonu temizlemek isteyenler için gerekli olan malzemeler;

  • Maydanoz
  • Kabuklu Limon
  • Bal
  • Zeytinyağı.

Sayılan malzemelerden ilk üçü için 220 gram sonuncu için ise 1 çay bardağı ölçüsü verilmektedir. Tarif için tüm malzemeleri blenderdan geçirmeniz gerekmektedir. Hazırlanan karışım bir kavanoza alınarak buzdolabında saklanabilmektedir.

BENZER YAZILAR  Hamazinc Krem Ne İşe Yarar?

Karışım sabahları aç karna bir çay kaşığı olarak tüketilmelidir. Kavanozdaki karışım bittiğinde idrar yolu enfeksiyonu da ortadan kalkmış olacaktır. Karışım yapılmadan önce hijyen açısından limonun karbonatlı ve soğuk olan suda bekletilmesi önerilmektedir. Aynı şekilde balın organik olmasına da dikkat edilmelidir.

Merhaba Ben Kübra.. Eczane hizmetleri bölümü mezunuyum. Edindiğim akademik bilgiler ve sektör tecrübemin ışığında sizlere en yeni ve en doğru bilgileri ulaştırmaya çalışıyorum.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir