İlacın Etken Maddesi Centella asiatica ekstresi olmaktadır. Madefix krem, doku ve organlardaki yaraların iyileştirilmesinde kullanılmaktadır. Madefix krem, cildi onarıcı etkisiyle kapanmayan yaralarda, yüzeysel 1. ve 2. derece yanıklarda, soğuk nedeniyle oluşan çatlaklarda, yatalak hastaların yatakla temasından vücut bölgesinde oluşan yaraların giderilmesinde, çeşitli kozmetik ürünlerin oluşturduğu yaraların ve lekelerin giderilmesinde, soğuk nedeniyle oluşan çatlakların giderilmesinde, meme başı çatlakları ve yarıklarının iyileştirilmesinde Kullanılmaktadır. Madefix krem nedir? Sorusuna verilebilecek genel yanıtı bu şekilde yer almaktadır.

madefix krem nedir
madefix krem nedir

Madefix Krem Yan Etkileri

Yan etki ilaçların insanların üzerinde oluşturmuş olduğu olumsuz etkiler olmaktadır. Kimyasal maddeler insan vücudu üzerinde olumsuz etkiler oluşturabilmektedir. Bu nedenden dolayı ilaçların kullanılmadan önce prospektüsü okunarak ilacın oluşturabileceği yan etkiler hakkında bilgi sahibi olunması gerekmektedir.  Her ilacın yan etkileri olabilmektedir. Madefix Krem yan etkileri şu şekilde yer almaktadır.

 • karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi durumlar Madefix kremin alerjik reaksiyona bağlı olarak gelişen yan etkileri olmaktadır. ilacın etken maddesine karşı alerjiniz var ise ilacı kullanmamanız önerilmektedir.
 • Alerjik reaksiyona bağlı yan etkiler haricinde Madefix kremin yaygın olarak gözlemlenen bir yan etkisi gözlemlenmemiş olmaktadır.

Madefix Krem Muadili

Muadil ilaçların her hangi bir zararı olmamaktadır. Muadil ilaçlar doktorunuzun reçete etmiş olduğu ilacın eşdeğeri olmaktadır. Muadil ilaçların etken maddeleri aynı isimleri ve fiyatları farklı olabilmektedir. Aynı zamanda muadil ilaçların yan etkileri de farklılık gösterebilmektedir. Bu yüzden muadil ilaçların doktora danışılarak kullanılması gerekmektedir. Birçok ilacın muadili bulunabilmektedir. Madefix muadili ilaçlar şu şekilde yer almaktadır.

 • CONTRACTUBEX 120 gr jel
 • HEPATUBEX 50 IU /10 mg / 100 mg jel
 • MADECASSOL 10 mg/1 gr 40 gr pomad
 • NOSKAR jel
Benzer Gönderiler  Piezo Burun Estetiği

Madefix Krem Fiyat 2021

İlaç fiyatlarının belirlenmesinde çeşitli faktörler yer almaktadır. Bu faktörler en önemlisi ilacın reçeteli ya da reçetesiz alınıp alınamaması olmaktadır. Fakat ilaç fiyatları genel olarak Sağlık Bakanlığının ve ilaç firmalarının fiyat politikaları çerçevesinde belirlenmektedir. Her ilacın fiyatı farklılık gösterebilmektedir. Madefix krem Fiyatı 29,06 TL olmaktadır.

Madefix Krem Prospektüs

Prospektüs ilaç hakkındaki bilgilerin yer aldığı bilgilendirme kâğıdı olmaktadır. İlaçların prospektüslerinde ilaç hakkındaki tüm bilgi yer almaktadır. Bu bilgilere örnek olarak ilacın yan etkileri, kullanma talimat, hangi durumlarda kullanılıp kullanılmaması gerektiği gibi bilgiler de yer almaktadır. Madefix krem hakkında detaylı bilgi alabilmek için Madefix krem prospektüsü okunulabilmektedir.

Madefix Krem Hamilelikte Kullanılır Mı?

Hamilelik dönemi kadınların en yoğun hormon dengesizliği yaşadığı dönem olmaktadır. Bu neden ile hamilelik döneminde ve emzirme dönemlerinde ilaç kullanımlarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Hamilelik döneminde ve emzirme döneminde kullanılan bazı ilaçlar kan ya da süt yolu ile bebeğe geçerek zarar verebilmektedir. Bu neden ile hamilelik döneminde ilaç kullanılmadan önce mutlaka doktora danışılması gerekmektedir. Madefix krem hamilelik döneminde kullanılmadan önce doktora danışılması gerekmektedir.

Madefix Krem Kullananlar

Madefix krem kullananlar ilaç hakkında genellikle olumlu yorumlarda bulunmuş olmaktadırlar bunun nedeni ise ilacın birçok rahatsızlıkta reçete ediliyor olması ve ilacın çok fazla yan etkisinin gözlemlenmiyor olmasıdır. Bu neden ile ilaç hakkında yapılan yorumların birçoğunun olumlu yönde olduğu gözlemlenmiş olmaktadır. İlacı reçeteli bir şekilde eczanelerden temin edebilmek mümkün olmaktadır. İlacı reçeteli bir şekilde eczanelerden alabilmeniz mümkün olabilmektedir. Eczacıların en çok önerdiği ve doktorların en çok reçete etmiş olduğu ilaçlardan bir tanesi olan Madefix krem kendi alanında en iyi ilaçlardan bir tanesi olmaktadır.

Benzer Gönderiler  Vertigo Tedavisi Egzersizleri

Madefix Krem Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Herhangi bir ilaç kullanılmadan önce ilaç hakkında bilgi sahibi olunması gerekmektedir. Bunun nedeni ise ilacın bazı durumarda kullanıldığında olumsuz etkiler oluşturabilmesi olmaktadır. Bu neden ile kullanacağınız ilaç hakkında mutlaka bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Madefix krem hakkında bilinmesi gereken maddeler şu şekilde yer almaktadır.

 • İlacın etken maddesine karşı alerjiniz var ise ilacı kullanmamanız gerekmektedir.
 • Madefix kremin göz ve ağız ile temasından kaçınılması gerekmektedir.
 • Madefix‘ i meme başı çatlakları için kullanıyor iseniz, bebeği emzirmeden önce meme başını su ile temizlemeniz gerekmektedir.
 • Madefix’i kullanırken farklı kimyasallar ile aynı anda kullanılmamalıdır.
 • Madefix hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktor bilgisi dahilinde kullanılabilmektedir.
YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Total: 4 Average: 4]

HAKKIMDA

Kübra Doğan

Yerli ve yabancı kaynaklar doğrultusunda, bilimsel araştırmaların ışığında içerik oluşturan fitveform.com editörü.

Yazarın Tüm Yazıları