3 Kişilik Oyun Önerileri

3 Kisilik Oyun Onerileri

İki veya daha fazla oyuncu ile oynanan oyunlar grupça oynanan oyunlar olarak da kabul edilebilir. Bu oyunlarda çocuklar hep birlikte öğrenir ve eğlenirler. Pandemi süresince çocuklarımız maalesef belirli saatlerde dışarı çıkabiliyorlar. Okulların kapalı olması da onların birlikte oyun oynamasını engelliyor. Aynı zamanda korona virüs salgını sebebiyle de çocuklarımız bir araya gelse dahi, oynamalarına gönlümüz pek razı değil doğrusu. Hal böyle olunca dijital platformlarda oynanan 3 kişilik oyunlar oldukça rağbet görmüş durumda.

Şunu da belirtmek isteriz ki; çocuklarınız birden fazla oyunculu oyunlarda kimle oynadığını bilmezler. Bu sebeple çocuklarınızı uyarmalı ve kötü amaçlı oyuncularla iletişim kurmasını engellemelisiniz.

Dijital ve Fiziksel Mecralarda 3 Kişilik Oyunlar

Sizler için hem evde çocuğunuzla oynayabileceğiniz hem de dijital platformda çocuklarınızın diğer arkadaşları ile oynayabileceği oyunları derledik.

BENZER YAZILAR  Türkiye'de ki İlginç Restoranlar

Monopoly

Çıktığı dönemden bugüne kadar ortalama 70 yıl geçmesine rağmen hala popüler. Monopoly oyunu çocuğunuzun koordinasyon yeteneğinin gelişimine katkıda bulunur. Oyunu bilmeyenler için kısaca anlatmak gerekirse; öncelikle oyuncular oynayacağı karakteri seçer ve başlangıç noktasına gider. Zarlar atılır. Atılan zar kadar kare ilerlenir. Hangi şehirde iseniz o şehri satın alırsınız. Bu şekilde alabileceğiniz tüm kareleri satın alarak diğer oyuncuyu iflasa sürüklemeniz gerekir.

Jenga

Jenga oyunu, dikkat, hafıza, zeka ve denge geliştirir. Ayrıca yüksek konsantrasyon isteyen bir oyun olması sebebiyle çocuğunuzun el ve motor becerileri de üst düzeyde çalışır. Aynı büyüklük ve ağırlıktaki tahta parçalarını üst üste dizerek aradan bir tahta parçasını mekanizmayı devirmeden almaya çalışıyorsunuz. Oyunun oldukça heyecan verdiğini de söyleyelim.

Scrabble – Kelime Oyunu

Kelime oyunu hem evde hem de dijital ortamda oynayabileceğiniz bir oyun. Harf tahtasına belirtilen sayıda harf alıyorsunuz. Ardından bu harfleri kelime tahtasına, anlamlı bir sözcük olacak şekilde sıralıyorsunuz. Her harfin ayrı bir puanı bulunuyor. Oyunun sonunda en fazla sayı yapan kazanır. Dijital platformdaki versiyonu ise yine aynı temele dayandırılmış. Cihazınızdaki Store uygulamasından bu oyunu edinebilirsiniz.

BENZER YAZILAR  Erkek Giyim Modelleri

MentalUp

MentalUP oyunu dijital bir oyun olmasını yanı sıra, belki de Google Play Store, Windows ve App Store uygulamalarında en güvenilir uygulama. İnternetin casus yazılımlarından, reklamlardan ve kötü amacı içeriklerden tamamen arındırılmış. Yıldız Teknik Üniversitesi akademisyenleri çocuğunuz için özel olarak tasarlanan 100’den fazla oyunu özenle hazırladı. Aynı zamanda TÜBİTAK tarafından da desteklenen MentalUP, çocuğunuzun görsel ve işitsel zekasını, koordinasyon ve konsantrasyon yeteneğini, motor becerileri ile dikkatini geliştirmeyi amaçlıyor. 4 yaş üzeri tüm çocukların güvenle oynayabileceği bu oyunda bir de raporlama sistemi mevcut. Dilerseniz çocuğunuzun gelişimini yakından takip edebilirsiniz. Bir karakter seçimi yaparak da oyunda ilerlenen seviyeler sayesinde karakterinizi daha da geliştirebilirsiniz.

MentalUP Uygulamasını Ayrıntılı İnceleyin

Amiral Battı

amiral batti oyunu
Amiral Battı Oyunu

Bu oyunu evde oynayabilmeniz için, iki satranç tahtasına ihtiyacınız var. Öncelikle irili ufaklı gemilerinizi seçin. Ardından iki satranç tahtası arasına yanınızdaki oyuncunun göremeyeceği şekilde bir paravan koyun. Artık düşman gemisini yok edebilirsiniz. Ayrıca oyunun bir de mobil versiyonu bulunuyor. Bu oyunu tüm platformlardan indirebilir, diğer oyunculara göz dağı verebilirsiniz. Oyun çocuğunuzun strateji düşünmesine katkıda bulunuyor.

Soğuk – Sıcak

Ebeveynlerin, çocuklarıyla oynayabileceğin en basit ve kolay oyunlardan birisi ile devam ediyoruz. Herhangi bir objeyi çocuğunuzun görmemesi kaydıyla bir yere saklayın. Çocuğunuz bu objeyi ararken, nesneye yaklaştığında sıcak, uzaklaştığında soğuk deyin. Böylece nesneyi bulmasını sağlayabilirsiniz.

İsim – Şehir – Hayvan

Yine bir klasik oyunla yazımızı sonlandıralım. Oyun en az 2 kişi ile oynanır ve üst oyuncu limiti yoktur. Bu oyunda lazım olan tek şey kağıt ve kalem. Oyunu anlatacak olursak, isim, şehir, hayvan, bitki ve eşya sıralaması yan yana yazılarak aralarına çizgi çizilir. Bir oyuncu içinden harfleri sayarken ‘dur’ denir ve hangi harfte kaldıysa o harfle başlayan kelimeler kağıda yazılır. Kopya çekmek bu oyunda yasaktır. Eğer yazılan kelime kategori ile uyumlu değilse o alandan oyuncu puan alamaz.

Yorum Yap
Yazıyı Beğendiniz Mi?

Yazar Hakkında

Kişisel bilgi birikimi, yerli ve yabancı kaynaklar, bilimsel araştırma ve bilimsel deneyler ışığında ekip olarak bilgi geçişi sağlamaya çalışır.

Yorum Yap