Madeleb Krem Ne İşe Yarar?

Günümüzde sosyal medya hemen her alanda satış politikalarını etkilemektedir. Madeleb krem de sosyal medya üzerinden tanıtımı yapılan ve adeta yok satan kremlerden biri olarak tanımlanmaktadır. Sağlamış olduğu etkiler yüzünden herkes tarafından talep gören bu merhemin bulunması da stoklar yüzünden sıkıntı oluşturabilmektedir. Üretim katsayılarının artırılmasından sonra piyasanın biraz daha rahatladığı bilinen kremin içeriğini ve ne işe yaradığı gibi bilgileri sizler için derledik.

Madeleb Krem Nedir?

İnsan derisi hayatı boyunca pek çok etmenle karşı karşıya kalmaktadır. Bundan kaynaklı olarak deride yıpranmalar da lekeler de görülebilmektedir. Madeleb nedir ne değildir hakkındaki bilgilendirmeler bu kremin derinin eski haline gelmesine yardım eden bir etmen olduğunu göstermektedir. Daha bilimsel şekilde yapılan açıklamalar ise merhem ile deride hasarlı olan bariyeri tamir ettiği şeklinde gerçekleştirilmektedir.

Ciltte bir hasar meydana geldiğinde o bölgedeki nem miktarı otomatik olarak azalmaktadır. Çünkü o bölgedeki hücreler nem sağlamak yerine hasarlı olan kısmı dış etmenlere karşı koruma vazifesi almaktadır. Madeleb kremin içeriğinde olan;

 • Papatya özü,
 • Lavanta yağı,
 • Safra özü,
 • Centella asiatica bitkisi hasarlı bölgedeki nem dengesini sağlarken o kısmın onarılmasında da faaliyet göstermektedir.
BENZER YAZILAR  Hamilelikte Beslenme Nasıl Olmalıdır?

Madeleb krem ne işe yarar hakkında da bu sayede ön bilgilendirme yapılmış olunmaktadır. Çünkü bu krem sadece ciltteki belli hasarların tedavi edilmesinde kullanılmamaktadır.

Madeleb Krem Faydaları

Ağır bir ergenlik geçiren kimselerin yüzlerinde de vücutlarının farklı bölgelerinde de sivilce lekeleri kalabilmektedir. Bunun yanı sıra tenini güneşin olumsuz etkilerinden iyi şekilde koruyan kişi sayısı ne yazık ki çok azdır. Sayılan ya da benzer durumlar yüzünden kişiler bir süre sonra tenlerinde lekelenmeler oluştuğunu göreceklerdir. Madeleb krem faydaları arasında bulunan;

 • Güneş lekelerini gidermesi,
 • Sivilce leke görünümünü azaltması,
 • Ten rengini açması bu kapsamdaki cilt sorunlarını ortadan kaldırmaktadır.

Sorunların ortadan kalkması aslında hücre yenilenmesinin sağlanması kapsamında değerlendirilmektedir. Normal şartlarda hücre yenilenmesinin hızlanabilmesi için cilt güzellik merkezlerinde çeşitli işlemlere girilmesi gerekmektedir. Madeleb kremin faydası kimi zaman acılı olan ve pahalı işlemler yaptırmak yerine aynı hücre yenilenmesini ev koşullarında acısız olarak gerçekleştirmesidir.

Madeleb Gündüz Sürülür Mü?

Madeleb kremi kullanımı konusunda dikkat edilmesi gerekli olan hususlar bulunmaktadır. Diğer türlü kremin faydaları hem istenen zamanda ortaya çıkmayacak hem de zaman kaybı yaşanmış olunacaktır. Kremin genellikle gece yatmadan önce uygulanması tavsiye edilmektedir. Ancak bazı kaynaklarda gün içerisinde de birden çok kez uygulanabileceğinden bahsedilmektedir. Peki Madeleb krem gerçekten gündüz de uygulanabilir mi?

BENZER YAZILAR  Tylolhot Ne İşe Yarar?

Uzmanlar tarafından da önerilen bu kremin gece yatmadan önce sürülmesinin bir nedeni bulunmaktadır. Bu sayede tene yedirilen krem hem güneş ile hem de su ile temas etmemiş olmaktadır. Durum bu şekilde olduğu için kremin daha etkin hareket etmesi sağlanmaktadır. Bundan kaynaklı olarak kremin gün içerisinde değil gece yatmadan önce kullanımı daha uygundur.

Madeleb Krem Nasıl Kullanılır?

Dermatologlar da krem uygulama biçimini sosyal medya üzerinden anlatan kişiler de genellikle benzer uygulamalar yapmaktadır. Madeleb kullanım aşamasına geçilmeden önce de kullanıldıktan sonra da belli başlı adımlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Kremi kullanmak isteyenlerin;

 • Yüzlerini temiz bir şekilde yıkamaları,
 • Yıkanmış olan yüzlerini kurulamaları,
 • Nohut büyüklüğünde alacakları Madeleb kremi sorunlu bölgelere eşit olarak dağıtmaları,
 • Dağıtılmış olan kremi nazik masaj hareketleri ile yüzlerine yedirmeleri gerekmektedir.

Bahsedilen uygulama sonrasında zaten yüz, kremi emecektir. Ancak kremin faydalarının görülebilmesi açısından bu işlemin tek kere yapılmaması gerekmektedir. Her gece yatmadan önce düzenli olarak kremi sürenler kısa süre içerisinde ciltlerinin yenilendiğini fark edeceklerdir. Konu hakkında öncesi ve sonrası fotoğraflarına da internet üzerinden ulaşmak mümkündür.

BENZER YAZILAR  Buhar Odası ve Tuz Odası Nedir ve Kullanımı

Madeleb Krem Fiyat

Günümüzde popüler hale gelen ve cilt yenileme özelliği olan kremlerin farklı mecralardan temin edilmeleri mümkündür. Madeleb krem fiyatı kremin nereden temin edildiğine göre değişim göstermektedir. İnsanların aklına gelen ilk yer olan eczanelerden bu kremin temin edilmesi demek 80 TL üzerinde ödeme yapmak da demektir. Daha uygun rakamlardan krem almak isteyenlerin muhakkak internet sitelerine bakmaları önerilmektedir. Alışveriş sitelerinden de satılan Madeleb krem için online olarak kampanyalar düzenlenmektedir. Bu sayede 100 TL’ye iki krem alınabilmektedir.

Yorum yapın

1