Lifta 5 Mg Ne İşe Yarar?

Lifta 5 Mg Ne Ise Yarar

Kadın ve erkeklerde belli cinsel sorunlar yaşanabilmektedir. Sorunlar partner kaynaklı olabildiği gibi yaşa, psikolojik duruma ya da farklı bir nedene de dayanabilmektedir. Cinsel birliktelik sırasında yaşanan sorunların çözümü için muhakkak bir uzmana danışmak gerekmektedir. Toplumda bilinen yöntemlerin değerlendirilmesi her zaman iyi neticeler vermemektedir. Lifta 5 mg da bu bağlamda cinsel birliktelik sırasında erkekten kaynaklanan erekte olamama sorununu çözümlemek için değerlendirilen ilaçlar arasında sayılmaktadır.

Lifta 5 Mg Nedir?

Lifta nedir ne değildir tam olarak bilinmemesi durumunda farklı şehir efsaneleri ortaya çıkmaktadır. Öncelikle bu ilacın temin edilebilmesi için bir doktora muayene olunması gerekmektedir. Reçetesiz olarak satılmayan ilacın bir yüzünde 5 ibaresi olduğu bilinmektedir. Kutuların içerisinde ise;

 • 14’lük
 • 28’lik tabletler bulunmaktadır.

Tabletlerin hangisinin temin edileceği de uzman muayenesi sonrasında ortaya çıkacaktır. Bu ilaç şeklinden ötürü de tanınır hale gelmiştir. Badem biçiminde olan Lifta aynı zamanda açık sarı rengine de sahiptir. İlacın reçete edildiği gibi kullanılması halinde cinsel birliktelik sırasında penisin sertleşmemesinden ileri gelen sorunlar zaman içerisinde ortadan kaybolmaktadır. Bu durum ilacın kan damarlarını gevşetmesi etkisinden ileri gelmektedir. Bu sayede kan penis içerisine akmaya başlayacak ve sertleşemeyen penis sertleşmeye başlayacaktır.

BENZER YAZILAR  Talcid Ne İşe Yarar? Yan Etkileri ve Zararları

Lifta 5 Mg Nasıl Kullanılır?

Uzman muayenesine girmek Lifta kullanımı için atılması gereken ilk adımdır. Yan etkileri yüzünden bu tür ilaçların reçetesiz olarak satılması kesinlikle yasaktır. Kullanım önerileri de yine muayene sonrasında uzmanlar tarafından verilecektir. Ayrıca;

 • Son altı ay içerisinde felç geçirenlerin,
 • Kalp rahatsızlıkları bulunanların,
 • Alerjen bünyeye sahip olanların ilacı kullanmaları önerilmemektedir.

Ağızdan alınan bu ilaç için aç ya da yok karna kullanılabileceğinden bahsedilmektedir. Burada önemli olan konu başlığı düzenli kullanımdır. Aksinin olduğu durumlarda iyileşme sağlanamayacaktır. Üstelik bu ilaç sadece penis sertleşmesi sorunu yaşayanlarda değerlendirilmemektedir. Prostat gibi hastalıkların tedavisinde de kullanılan Lifta oldukça önemli bir medikal üründür.

Lifta 5 Mg Faydaları

Erkeklerin cinsel birliktelik esnasında sertleşmemeleri onları psikolojik açıdan da etkilemektedir. Bu sorunu yaşayan pek çok erkek suçu partnerine atmayı ve bir doktora gitmemeyi tercih etmektedir. Oysaki durum belli rahatsızlıklardan ileri geliyor olabilmektedir. Kan akışının sağlanamaması da bunlardan biridir. Lifta 5 mg faydaları arasında kan akışının sağlanmasına bağlı olarak sertleşmesi sağlamak sayılmaktadır. Fakat ilacı almak otomatik sertleşme getirmeyecektir. Sertleşme için ön sevişmenin muhakkak yapılması önerilmektedir.

BENZER YAZILAR  Bacoderm Ne İşe Yarar?

İlacın prostat sorununa binaen kullanılması durumunda getirdiği faydalar arasında;

 • İdrar yapmayı yeniden mümkün hale getirmesi,
 • İdrarın tam olarak boşaltılmasını sağlaması,
 • Mesane kaslarını gevşetmesi,
 • Kan akımını hızlandırması şeklinde maddeler bulunmaktadır.

İlacın düzenli şekilde kullanılmaya başlamasından sonra geçen bir ya da iki hafta içerisinde faydalarının görüldüğü bilinmektedir. Kullanım sonrasında herhangi bir gelişme kaydedilmemesi durumunda yeniden doktora danışılması önerilmektedir.

Lifta 5 Mg Yan Etkileri

Kronik rahatsızlıklar belli ilaçların kullanımını zararlı hale getirmektedir. Lifta yan etkileri genellikle farklı ek hastalıklara sahip olan kimselerde görülmektedir. Bundan kaynaklı olarak uzman muayenesi sırasında farklı hastalıklar var ise ya da düzenli bir ilaç kullanılıyorsa muhakkak belirtilmesi gerekmektedir. İlacı kullanmaya başlayan erkeklerde en çok görülen yan etki baş dönmesidir. Baş dönmesinden kaynaklı olarak araç kullanımına ara verilmesi önerilmektedir. Bunlara ek olarak nadir de olsa;

 • Yüz şişmesi,
 • Bayılma,
 • Ciltte kızarıklık,
 • Döküntü,
 • Geçici hafıza kayıpları,
 • 4 saat ya da daha uzun süren ağrılı sertleşme,
 • Göğüs ağrısı görülebilmektedir.

Göğüs ağrıları kalp krizlerini tetikleyebilmektedir. Bu neden yüzünden kalp rahatsızlıkları olanların ilaçtan uzak durmaları gerekmektedir.

BENZER YAZILAR  Mantazol Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Lifta 5 Mg Fiyat

İlaçların fiyatları kişilerin sağlık sigortalarının bulunup bulunmadığına göre değişim gösterebilmektedir. Bunun yanı sıra kimi ilaçların bir kısmının ödemesi devlet tarafından karşılanmaktadır. Ya da devlet bu tür ilaçların muadillerini ücretsiz olarak temin edebilmektedir. Bahsedilen nedenler yüzünden herkesin bir ilaç için ödemek zorunda kaldığı miktar aynı değildir. Yine de ilaçlara senelik olarak etiket basılmaktadır. Lifta 5 mg fiyat etiketleri 100 TL üzerindedir. Aynı şekilde ilaçların nerelerden temin edildiğine göre oynama ve esneklik payının olabileceği üzerinde durulmaktadır. Devlet destekli olarak reçete edilen bu tür ilaçların kesintileri bireylerin maaşlarından ya da sigortalarından yapılmaktadır.

Yorum Yap
Yazıyı Beğendiniz Mi?

Yazar Hakkında

Merhaba Ben Kübra.. Eczane hizmetleri bölümü mezunuyum. Edindiğim akademik bilgiler ve sektör tecrübemin ışığında sizlere en yeni ve en doğru bilgileri ulaştırmaya çalışıyorum.

Yorum Yap