Pantactive Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Pantactive Nedir? Ne İçin Kullanılır?
pantactive nedir ne Icin kullanilir
1

İlaçlar insanlar hastalandıkların da ve iyileştikten sonra tekrar hasta olmamaları için en önemli faktörler arasında yer almaktadır. Bu neden ile ilaçlar insanların yaşamlarında çok önemli bir yere sahip olmaktadır. Her ilacın kullanıldığı hastalık tedavisi farklı olabilmektedir. Bunun temel nedeni ise ilaçların içerisinde yer alan etken maddelerin farklı olmasından kaynaklanmaktadır. İnsanların ilaçlara olan ilgileri her geçen gün daha fazla artış göstermektedir. Özellikle insanlar kendilerine reçete edilen ilaçları çok daha fazla araştırmaktadırlar. Buna örnek olarak en çok reçete edilen ilaçlardan bir tanesi  Pantactive tablet ilacı olduğu için insanların bir çoğu arama motorlarında Pantactive nedir ne için kullanılır gibi araştırmalar yapabilmektedirler.

pantactive nedir ne icin kullanilir
pantactive nedir ne icin kullanilir

Pantactive ilacının içerisinde yer ana etken madde Pantoprazol maddesi olmaktadır. Bu madde genellikle mide rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılan ilaçların arasında yer almaktadır. Pantoprazol maddesinin Pantactive muadili ilaçların içerisinde bulunabilmesi mümkün olmaktadır. Pantactive reflü, ülser gibi mide rahatsızlıklarında en sık reçete edilen ilaçlar arasında yer almaktadır. Genellikle mide rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılmaktadır.

BENZER YAZILAR  Fast Jel Nedir? Ne İşe Yarar?

İçindekiler Tablosu

Pantactive Yan Etkileri

İnsan bedeni vücuda alınan kimyasal maddelere olumsuz bir etki gösterebilmektedir. İlaçlar da insan sağlığına faydalı olsalar da yan etki gösterebilmektedirler. İlaçların insan bedeni üzerinde oluşturmuş olduğu yan etkilere verilen isim ise yan etki olmaktadır. Her ilacın yan etkileri farklı olabilmektedir. Bunun temel nedeni ise ilaçların içerisinde yer alan yan etkilerin farklı olmasıdır. Bu neden ile ilaçların yan etkileri farklılıklar gösterebilmektedir. Pantactive yan etkileri ise şu şekilde yer almaktadır.

  • Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi yan etkiler Pantactive ilacının alerjik reaksiyonlara bağlı olarak gözlemlenen yan etkileri olmaktadır. İlaca karşı hastanın alerjisi bulunuyor ise ilacın kesinlikle kullanılmaması önerilmektedir.
  • İlacın alerjik reaksiyonlar dışında belirtilen her hangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. İlacın kullanımından sonra gelişebilecek her hangi olumsuz bir durumda doktora başvurulması gerekmektedir.

Pantactive Muadili

İlaçların muadilleri bulunabilmektedir. Muadil ilaçlar eş değer ilaçlar anlamına gelmektedir. Muadil ilaçlar hastaya reçete edilen ilaçlar bulunamadığında, etki etmediğinde yada ilacın yan etkileri gözlemlendiği taktirde kullanılan ilaçlar olmaktadır. Muadil ilaçlar aynı hastalığın tedavisinde kullanılan farklı ilaçlar olarak da bilinmektedir. Muadil ilaçların kullanım şekilleri, dozajları, fiyatları hatta yan etkileri bile farklılık gösterebilmektedir. Bu neden ile muadil ilaçlar kullanılmadan önce de doktora danışılması gerekmektedir. Neredeyse her ilacın muadili bulunabilmektedir. Pantactive muadili ilaçlar da şu şekilde yer almaktadır.

  • ABPAX 40 mg 28 tablet
  • ARINNA 20 mg 14 tablet
  • GASTBLOK 40 mg 14 tablet
  • PANOCER 40 mg 14 tablet
  • PANTO 40 mg 14 tablet
BENZER YAZILAR  Kakule Bitkisi Nasıl Kullanılır? Faydaları Nelerdir?

Pantactive Fiyat

İlaç fiyatları temel olarak ilaçların üretici firmaları tarafından belirlenmektedir. Fakat Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırları içerisinde bazı sağlık faktörlerinden kaynaklı olarak ilaçların fiyatları reçeteli ve reçetesiz alımlarda farklılıklar gösterebilmektedir. Bu neden ile ilaçların eczanelerden reçeteli ya da reçetesiz alımlarda farklılıklar gösterebilmektedir. Pantactive fiyatı 20,26 TL olarak ilacın üretici firması tarafından belirlenmiş olmaktadır.

Pantactive Mide Koruyucu Mu?

İnsanlar ilaçların kullanım amaçlarına ve ilacın kullanıldığı hastalıkların tedavilerine bağlı olarak faklı sorular araştırabilmektedirler. Bu sorulara örnek Pantactive ilacı mide rahatsızlıklarında kullanılan bir ilaç olduğu için insanlar da Pantactive mide koruyucu mu şeklinde araştırmalarını yapmaktadırlar. Pantactive ilacı reflü rahatsızlığının giderilmesini sağlayarak mide asidinin dengelenmesini ve böylelikle mide yanmasının önlenmesini sağlayabilmektedir. Fakat mide koruyucu olup olmadığı konusunda net bir bilgiye ulaşım sağlanamamaktadır.

Pantactive Kullanıcı Yorumları

İlaçlar doktorlar tarafından hastanın hastalığına uygun tedaviye göre ilaçları reçete ettikleri için genellikle Pantactive kullanıcı yorumları olumlu yönde olmaktadır. Reflü hastalığı insanların mide ile ilgili en çok şikayette bulundukları hastalıklardan bir tanesi olmaktadır. Reflü hastalığının tedavisinde ise en çok kullanılan ilaçlardan bir tanesi Pantactive ilacı olmaktadır. Bu neden ile ilacı kullanan hastaların yorumları genellikle olumlu bir şekilde olmaktadır. İlacın bilinen bir yan etkisi olmadığı için ve ilaç kısa süre içerisinde etkisini gösterdiği için doktorlar tarafından en çok reçete edilen ilaçlar arasında yer almaktadır. Bu neden ile doktorların da ilaç hakkında ki yorumları genellikle olumlu bir şekilde olmaktadır.

Merhaba Ben Kübra.. Eczane hizmetleri bölümü mezunuyum. Edindiğim akademik bilgiler ve sektör tecrübemin ışığında sizlere en yeni ve en doğru bilgileri ulaştırmaya çalışıyorum.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. Pantactive mide koruyucu mudur

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir