Saç Ekimi Merkezlerinin Özellikleri

Saç Ekimi Merkezlerinin Özellikleri
Sac Ekimi Merkezlerinin Ozellikleri
0

Saç dökülmeleri, erkeklerde sık görünen ve kadınlarında zaman zaman yaşadığı bir durumdur. Fakat bazı insanlarda aşırı dökülmeler yaşanabilmektedir. Bu sorun öncelikle genetik faktörlere bağlı olarak kişilerde gözlemlenmektedir. Fakat çevresel faktörler, stres, hormonlar ve kullanılan kimyasal saç bakım ürünleri de saç dökülmelerini tetiklemektedir. Bu nedenle kişiler genellikle saç ekimi yöntemine başvurur. Özellikle erkekler, saç ekimi konusunda daha istekli ve meraklıdırlar. En iyi saç ekim merkezi olarak hizmet alabileceğiniz birçok klinik bulunmaktadır.

Hizmet veren klinikler, İstanbul’da profesyonel teknikler ve teknolojik aletler kullanılarak işlemlerini yaparlar. Alabileceğiniz hizmetler arasında en iyi saç ekimi teknikleri şu şekilde sıralanabilir: DHI plus gold tekniği, DHI, FUT ve FUE teknikleridir. Bu yöntemler sayesinde kaybettiğiniz saçlarınızı yerine getirebilirsiniz. istanbul saç ekim merkezleri saç ekimi konusunda kendini geliştirmiş çalışanlar ile hizmet vermektedir.

Yaptıracağınız işlemler hakkında öncesinde bilgi sahibi olmanız da önemlidir. Kıl toplama işlemi yapılırken, kullanılan yöntemlerin de önemi büyüktür. Uzman hekimler, hastaların mevcut durumuna göre saç ekim tekniğini belirlerler. Doktorunuzun sizdeki anatomik durumu göz önüne alarak işlem yaptığı söylenebilir. Kullanılan tekniklerin hepsi tek başına yapılabilmektedir.

BENZER YAZILAR  Ananasın Faydaları Nelerdir?

Saç kökleri toplanırken, iki teknik birleştirilerek işlem yapılabilir. En iyi saç ekim merkezi üzerinden alacağınız hizmet kapsamında doktorunuzun yapacağı muayene ile yöntemin belirlendiği söylenebilir. Ön muayene yapılırken, birçok avantaj elde edebilmeniz mümkündür.

Saç ekimi yapılırken, belli aşamalar izlenmektedir. İzlenen adımlar arasında, öncelikle uzman hekimlerin bütün süreçleri hastaya anlatması başta gelir. Daha sonra doktorun saç analizi sağlayarak dönor bölge kontrolü yapılır. Nakli istenen kısımda çizim yapılır ve greft sayısı da belirlenmiş olur. İstanbul saç ekim merkezleri bu işlemi teknolojik gelişimlere uygun olarak yapmaktadır. Doktorlar hastalar ile anlaşarak operasyon günü belirlerler.

Hastanın bilgilendirilmesinin son aşamasında, operasyondan önce yapması gerekenler anlatılır. Örneğin, operasyondan bir hafta önce vitamin hapı, bitki çayı, kan sulandırıcılar, sigara, alkol ve aspirin gibi ilaçlar da kullanılmamalıdır. Operasyon yapılacağı gün rahat kıyafetler tercih edilmelidir. Hasta operasyon günü tok olmalıdır. Genellikle saç ekim işlemlerinde süreç, işlemin niteliğine göre değişkenlik gösterir.

Kişisel bilgi birikimi, yerli ve yabancı kaynaklar, bilimsel araştırma ve bilimsel deneyler ışığında ekip olarak bilgi geçişi sağlamaya çalışır.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir