Phospho Soda Nasıl Kullanılır?

Sağlık sorunlarının çözümü için farklı tedavi yöntemleri kullanılmaktadır. Bağırsak sorunları bu alanda en çok rastlanılan sıkıntıların başında gelmektedir. Uzun zamandan bu yana barsak hareketlerinde meydana gelen sorunların tespiti için uzmanlar kolonoskopiden destek almaktadır. Bu işlem makattan özel aparatlarla girilerek kamera eşliğinde bağırsakların incelenmesi olarak tanımlanabilmektedir. Bahsedilen tanımlama basit gibi gelmesine karşın uzmanlık istemektedir. Bundan kaynaklı olarak işlem öncesinde ve sonrasında atılması gerekli olan adımların atılması lazımdır. Phospho Soda kullanımı da bunlardan biridir. Peki nedir Phospho Soda?

Phospho Soda Nedir?

Bağırsaklar insan bedeninde en çok yer kaplayan organlardan biri olarak açıklanmaktadır. Bağırsak içerisinde bundan kaynaklı olarak birikmiş artıkların fazla olması da aynı nedenden ileri gelmektedir. Barsak incelemesinin iyi şekilde gerçekleşebilmesi için bağırsakların olabildiği kadar boş olması gerekmektedir. Phospho Soda nedir sorusunun yanıtı da burada verilmektedir. Bahsedilen isim bir şurup olarak tanımlanmaktadır. Hastalar, kolonoskopi öncesinde bu şuruptan destek alarak barsak temizliklerini gerçekleştirmektedir. İki doz halinde alınan şurup bireylerin kısa süre içerisinde ishal olmasını sağlamaktadır. Bu sayede işlem için istenen temizlik gerçekleşmiş olmaktadır. Tabi kullanımın ne şekilde gerçekleştirilecek olduğu da konunun önemli maddelerinden biridir. Diğer türlü istenmeyen sonuçlarla karşı karşıya kalınması muhtemeldir.

BENZER YAZILAR  Sudocrem Nedir? Ne İşe Yarar?

Phospho Soda Ne İşe Yarar?

Uzmanlar tarafından Phospho Soda ne işe yarar konusu hakkında farklı açıklamalar yapılmaktadır. Bu şurup en basit tanımı ile kolonoskopi olacak hastaların barsak temizliklerini sağlamaktadır. Bunun için ise ishal olmalarına destek olmaktadır. Ancak kullanımı herkes açısından kolay olarak tanımlamamaktadır. Zira pek çok insan şurup içmek konusunda sıkıntı yaşamaktadır. Üstelik bu ilacın miktarı normal şuruplar ile kıyas edildiğinde oldukça fazladır ve iki doz olacak şekilde kullanılmaktadır. Uzmanlar işlem öncesinde mutlak suretle bu temizliğin yapılmasını söylemektedir. Hastalar tüm çabalarına karşın şurubu içemediler ise durumu doktorları ile paylaşmalıdır. Bu sayede yeni bir çözüm önerisi aranacak ve işlem öncesinde istenen barsak temizliği adımları atılmış olunacaktır. Diğer türlü kolonoskopinin yapılması mümkün olmayacaktır.

Phospho Soda Kullanımı

Phospho Soda kullanımı belli konularda dikkat edilmesi gerektiğini de beraberinde getirmektedir. Öncelikle kolonoskopi yaptıracak olan kişilerin beslenme rutinlerine dikkat etmeleri önemlidir. İlaç her ne kadar barsak temizliği sağlayacak olsa da beslenme bu alandaki en önemli başlıklardan birini oluşturmaktadır. Uzmanlar işlemden birkaç gün öncesinden başlanarak hafif beslenmeye özen gösterilmesini istemektedir. Özellikle marul ya da karpuz gibi gaz yapan besinlerden uzak kalınması da gelen öneriler arasında yer almaktadır. Şurubun kullanımı ise işlemden bir gün öncesinde başlamaktadır. Akşam yemeğinden birkaç saat sonda 20:00 civarında ilk dozun alınması gerekmektedir. Şurup içildikten sonra muhakkak bol su tüketilmelidir. Burada önerilen en az miktar üç ya da dört bardak olarak tanımlanmaktadır. İçim sonrasında kusmamaya çalışılmalıdır. Gerekirse bunun için uzmanların önerdiği ilaçlar temin edilmelidir. İkinci doz ise 22:30 civarında aynı önerilere dikkat edilerek alınmalıdır.

BENZER YAZILAR  İltihaplı Romatizma Nedir? İltihaplı Romatizma Belirtileri

Phospho Soda Meyve Suyu ile İçilir Mi?

Şurup içiminde sorun yaşayanlar için farklı öneriler üzerinden tüketim sağlatılmaya çalışılmaktadır. Ancak işlemin mümkün olduğu kadar sek şekilde gerçekleştirilmesi tavsiye edilmektedir. Phospho Soda meyve suyu ile içilir mi hakkında uzmanlar tarafından farklı açıklamalar yapılmaktadır. Yine de çoğu uzman konu hakkında olumlu açıklamalar yapmaktadır. Ancak bu alanda hangi meyve sularının kullanıldığına dikkat etmek gerekmektedir. Uzmanlar genel manada illa ki meyve suyuna ihtiyaç duyulması halinde elma suyunun tercih edilmesini istemektedir. Ek sorular için kolonoskopi yapacak olan uzmanla iletişime geçilmesi önerilmektedir.

Phospho Soda Kanama Yapar Mı?

Kullanılan ilaçlar belli yan etkileri de beraberinde getirmektedir. Kimi hastalar yan etkilerin hiçbirini görmezken kimileri birden çok yan etki ile karşı karşıya kalabilmektedir. Phospho Soda yan etkileri arasında en çok mide bulantısı ve kusma kendini göstermektedir. Zaten bu neden yüzünden uzmanlar hastaları için bazı mide bulantı ilaçlarını yazmaktadır.

Hastalara kolonoskopi başta kanama olmak üzere farklı sorunların nedenlerinin anlaşılması için yapılmaktadır. Phospho Soda kanama yapar mı bundan ötürü pek geçerli bir soru değildir. Ancak damar genişlemesi yüzünden kanama yaşana da bilmektedir. Böyle istenmeyen durumlar karşısında zaman kaybetmeden bir uzmana danışılması lazımdır.

BENZER YAZILAR  Dolgit Krem Nedir? Ne İşe Yarar?
Yorum yapın

1