Aseket 25 Mg 500 Mg Film Tablet Nedir? Ne Ne İçin Kullanılır?

aseket

İlacın etken maddesi Deksketoprofen trometamol, Parasetamol maddesi olmaktadır. ASEKET 25 mg/500 mg film tablet yaygın olarak ameliyat sonrasında gözlemlenen ağrıların giderilmesinde, şiddetli adet sancılarının dindirilmesinde, vücutta ağrı ve iltihaba sebep olan etkenlerin dindirilmesinde yaygın olarak kullanılan bir ilaç olmaktadır. En güçlü ağrı kesicilerden bir tanesi olmaktadır. Asaket ilacının kullanıldığı diğer rahatsızlıklar şu şekilde yer almaktadır.

 • Ağrı kesici ateş düşürücü özelliği bulunmaktadır.
 • Diş ağrılarının ve adet sancılarından kaynaklanan ağrıların giderilmesinde yaygın olarak kullanılmaktadır.
 • Ameliyat sonrasında oluşabilecek ağrı ve iltihaplanmaların giderilmesinde kullanılmaktadır.
aseket 1
Aseket 25 Mg 500 Mg Film Tablet Nedir? Ne Ne İçin Kullanılır? 2

Asaket Yan Etkileri

Her ilacın olası yan etkileri bulunmaktadır bu yan etkiler ilacın insan bedeni üzerinde oluşturabileceği olumsuz etkilerin gözlemlenebilmesi açısından olumlu bir durum olarak görülebilmektedir. Her ilacın insan vücudundaki etkileri farklı olabilmektedir. Bunun nedeni ise ilaçların etken maddelerinin farklılık göstermesi olmasından kaynaklanmaktadır.  Aseket yan etkileri şu şekilde yer almaktadır.

 • İlacın etken maddesine karşı alerjiniz var ise nefes almada güçlük, yüz bölgesi, dil ve boğazda şişme durumlarında acil bir şekilde doktora başvurulması gerekmektedir.
 • Kanlı öksürük veya kahve telvesi şeklinde kusma gözlemlenebilir,
 • Siyah, kanlı, katranımsı dışkı, konuşmada bozukluk olabilir,
 • Görme veya denge problemleri yaşanabilir,
 • Cilt, ağız, göz ve genital bölgede yara oluşabilir,
 •  Bayılma, şişlik, ani kilo alma, göğüs ağrısı, halsizlik hissedilebilir,
 • Nefes darlığı gibi gözlenebilecek olası yan etkiler ilacın tehlikeli yan etkileri arasında yer almaktadır. Bu yan etkilerden her hangi birisi gözlemlendiği takdirde ilacın kullanımının kesilmesi ve doktora başvurulması gerekmektedir.

Aseket Muadili

İlaçların muadilleri olmaktadır. Muadil ilaçlar aynı hastalıkların tedavisinde kullanılan farklı ilaçlardır. Bu farklı ilaçların etken maddeleri benzerlik gösterebilir. Fakat her etken maddesi aynı olan ilaç aynı hastalığın tedavisinde kullanılamamaktadır. Aseket muadili ilaçlar şu şekilde yer almaktadır.

 • ADAFEN 30 tablet
 • AFEBRYL 16 efervesan tablet
 • DARVOLIN 500 mg 20 tablet
 • DEXPAS 25/300 mg 30 efervesan tablet

Aseket Fiyat 2021

İlaçların fiyatları değişiklik gösterebilmektedir. Bunun nedeni ise firmaların farklı ilaçlar üretmesi olmaktadır. İlaç fiyatlarının belirlenmesindeki en büyük etmen Sağlık Bakanlığı olmaktadır. Genel olarak bir ilacın fiyatını belirleyen en büyük faktörlerden biriside ilacın reçeteyle ya da reçetesiz bir şekilde alınabilmesi olmaktadır. Aseket fiyat 2021 13,81 TL olmaktadır. Bu fiyat ilacın eczane perakende satış fiyatı olmaktadır.

Asaket Prospektüs

Asaket prospektüs içerisinde ilaç hakkında öğrenilmesi gereken tüm bilgiyi içermektedir. İlaç kullanılmadan önce prospektüsü okunarak bilgi sahibi olunmalıdır. İlaç hakkında detaylı bilgi edinebileceğiniz kaynaklardan bir tanesi de ilacın içerisinde yer alan prospektüs olmaktadır. İlaç hakkında doktorunuzdan ve eczacınızdan da bilgi edinebilirsiniz.

Aseket Hamilelikte Kullanımı

İlaçların amilelik dönemlerinde kullanılması riskli olabilmektedir. Anne adayının hamilelik döneminde vücudunda çeşitli hormonların salgılanması olmaktadır. Hamilelik döneminde her hangi bir ilaç kullanılmadan önce mutlaka alanında uzman bir doktora danışılması gerekmektedir. Aseket hamilelikte kullanımı önerilmemektedir. İlacın kullanımı sırasında hamile olunduğu öğrenilirse doktora bilgi verilmesi gerekmektedir. Emzirme döneminde de ilaç kullanımı süte karışarak bebeğe zarar verebilmektedir bu yüzden emzirme dönemlerin de de ilacın kullanılmaması gerekmektedir.

Aseket Kullananlar

 Her hangi bir kullanıma sunulabilmesi için birçok test ve onaydan geçmesi gerekmektedir. Bu onaylamalara hastaların onaylamaları da dâhil olabilmektedir. Aseket ilacını kullanan birçok hasta ilaç hakkında olumlu yorumlarda bulunmuş ve ilacın kullanıldığı rahatsızlıkların tedavisinde çok etkili bir ilaç olduğunu söylemiş olmaktadırlar.

Birçok doktor ilacı hastalarına reçete ederek belirlemiş oldukları rahatsızlıkların tedavilerinde yaygın bir şekilde kullanmaktadırlar. İlaç yan etkileri en az gözlemlenen ilaçlar arasında yer almaktadır. İlacı kullanmadan önce mutlaka doktorunuzdan ve eczacınızdan bilgi alarak kullanmanız gerekmektedir.

Aseket Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler?

Herhangi bir ilaç kullanılmadan önce ilaç hakkında bilgi sahibi olunması gerekmektedir. Aseket ilacı hakkında bilinmesi gereken maddeler şu şekilde yer almaktadır.

 • İlacın içerisinde yer alan maddelere karşı bir alerjiniz var ise ilacın kullanılmaması gerekmektedir.
 • Her hangi bir cerrahi operasyondan önce ilacı kullanıyor iseniz ilacı kullandığınıza dair doktorunuzu mutlaka bilgilendirmelisiniz.
 • İlacın yan etkilerinden bir tanesi gözlemlenir ise ilacın kullanımını bırakarak acil bir şekilde doktora başvurmanız gerekmektedir.

BENZER YAZILAR  Havuç Yağı Faydaları ve Zararları
Yorum Yap
Yazıyı Beğendiniz Mi?

Yazar Hakkında

Merhaba Ben Kübra.. Eczane hizmetleri bölümü mezunuyum. Edindiğim akademik bilgiler ve sektör tecrübemin ışığında sizlere en yeni ve en doğru bilgileri ulaştırmaya çalışıyorum.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

 1. 6 aydır kronik gastrit tedavisi görüyorum sırt ağrım dan dolayı doktorum aseket yazdı ıcmemde sakınca varmidir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.