Porselen Diş Fiyatları Ne Kadar?

Porselen Diş Fiyatları Ne Kadar?
Porselen Diş Fiyatları
0

Porselen diş yaptırmak isteyen pek çok insan porselen diş fiyatları konusunda mutlaka araştırma yapıyor. Fiyat konusunda sabit bir rakam belirtilmiyor. Bunun sebebi doktordan doktora ve uygulanan işleme göre fiyattaki değişiklikler oluyor. Bunun içinde hastaya net bir fiyat belirtilmiyor.

İçindekiler Tablosu

Porselen Diş Kaplaması Ne Kadar Sürer?

Porselen killi topraklardan elde ediliyor. Sağlık açısından bakıldığında herhangi bir yan etki göstermiyor. Hastanın dişine uygulanabilen üç tane ana madde bulunuyor. Feldspar, kaolin ve kuartz şeklinde ana maddesi olduğu biliniyor. Özellikle diş estetiği açısından porselen dişe olan ilgi her geçen gün artıyor.

Sağlığa herhangi bir zararı kesinlikle olmuyor. Bu porselenler 1300 ile 900 derece arasında da pişiriliyor. Diş kaybı ve çiğneme problemi olan kişilerde porselen diş kapması işlemi yapılıyor. Tedavi süresi de insanlar arasında konuşulduğu kadar da uzun olmuyor. Porselen diş kaplama sureci en fazla iki hafta kadar sürüyor. Porselen kaplama sonrasında uzun yıllar rahatlıkla bu dişleri kullanmanız mümkün oluyor.

BENZER YAZILAR  Reiter Sendromu Nedir? Nedenleri, Belirtileri, Tedavisi, Testi

Porselen Diş Kaplama

Porselen diş kaplaması için belirli adımlardan geçmek gerekiyor peki bu adımlar neler oluyor?

  • Öncelikle hasta porselen diş kapması için muayeneye girmesi gerekiyor.
  • Daha sonrasında arastanın dışında bir sıkıntı çıkmazsa diş ölçüleri hekim tarafından alınıyor ve dişine uygun porselen hazırlanıyor.
  • En sonunda ise hazırlanana porselenler dişlere konuyor.

Bütün bu işlem sonucunda bembeyaz dişlere sahip olunuyor. Hasta yeni dişlerine zaman içerisinde alışıyor. Porselen kaplama işlemi sonrasında dişlerinize gereken özeni ve titizliği göstermeniz gerekiyor. Yoksa dişten istenilen verim alınamıyor.

YouTube video

Porselen Diş Kaplama Süreci

Bu tedaviye başlamadan ince kişi konu hakkında uzamın bir bakımdan mutlaka bilgi alması gerekiyor. Bu porselen diş kaplama sürecinin daha önceden bilinmesi önemli bulunuyor. Tedavi süreci iki ya da üç seans ile bitebiliyor. Çok uzun bir süreci kapsayan bir işlem olmuyor. Bunun içinde gönül rahatlığı yaptırılabiliyor. Kişi porselen dişine kavuştuğu taktirde ağız sağlığına çok önem vermesi gerekiyor. Dişlerin günlük iki kez fırçalamamış ve diş ipi kullanmanız gerekiyor.

BENZER YAZILAR  Karaciğer Yağlanması Belirtileri Ve Kür Tarifi

Porselen Diş Modelleri Nelerdir?

Porselen diş kaplamasının bazı modelleri bulunuyor.

Bunlar;

  • Metal kaplama
  • Yaprak kaplama
  • Full porselen kaplam
  • Zirkonyum kaplama

Porselen diş kaplama çeşitleri bunlar oluyor.

Kişisel bilgi birikimi, yerli ve yabancı kaynaklar, bilimsel araştırma ve bilimsel deneyler ışığında ekip olarak bilgi geçişi sağlamaya çalışır.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir