Saç Dökülmesini Önleyen Şampuan Önerileri

sac dokulmesini onleyen sampuan

Saç Dökülmesinin Sebebi Nedir?

Saç dökülmesi birçok sebebe bağlı olarak gelişebilir. Özellikle hamilelik sonrası, mevsimsel geçişler, stres, yetersiz beslenme, genetik yatkınlık, deri hastalıkları ve saça zarar veren kimyasal maddeler gibi etkileyici faktörler ile saç dökülme sürecimiz başlar ve dökülen saç sayısı artar. Günde 100-150 adet kadar dökülme normaldir. Ancak bu dökülme uzun süreliyse ve açıklıklara sebep olduysa mutlaka önemsenmeli ve altında yatan esas sebep bulunmalıdır. Saç dökülmesi bireyi mutsuzluğa iten, özgüven kaybı yaşatan ve kendini kötü hissettiren bir durumdur. Bu sebeple kişi durumu fark eder etmez çözüm yollarına başvurur. Karşısına ise saç dökülmesini önleyen şampuan adı altında bir sürü ürün çıkar.

Saç Dökülmesi İçin Ne Tür Ürünler Kullanılmalı?

Saçın ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineraller; Demir, biotin, B vitaminleri, B12, Çinko, D vitamini, Omega 3’tür. Dolayısıyla dökülme problemleri için ürün ararken içeriğinde bu vitamin ve minerallerin varlığı sorgulanmalıdır. SLS, SLES, paraben ve silikon ise saç dökülmesini önleyen şampuan seçeneklerinde asla bulunmaması gerekenlerdir. Saçımız çok hassas ve değerlidir. Güzel gözükmeye çalışırken içeriğinde ne olduğu bilinmeyen ürünler kullanılıp riske atmak çok yanlıştır. Uzmanlar tarafından onaylanmış ve etkisi kanıtlanmış ürünleriyle Bioblas her an yanımızda ve her zaman en sağlıklı yöntem olmuştur. Saç dökülmesi için çözüm ortağı ürünlerini birlikte inceleyelim

BENZER YAZILAR  Tahin Helvası Faydaları 8 Önemli Özellik

Bioblas Saç Dökülmesine Yardımcı Ürünler

Sarımsaklı Şampuan: Bitkisel şampuanlar düşünüldüğünde ilk tercihlerden bir tanesi sarımsaklı şampuandır. Sarımsağın içerisinde bulunan mineral ve vitaminler, saç sağlığı açısından büyük önem taşır ve saça oldukça yararlı etkileri vardır. Sarımsağın doğal içeriği korunarak özenle üretilen Bioblas Sarımsak Şampuan, içeriği sayesinde saç dökülmesini engeller, saçın dayanıklılığını artırarak saça canlılık, ışıltı ve parlaklık kazandırır.

Bioblas Artan yağı Şampuanı: %100 Argan Yağı içerir ve saçı derinlemesine besler.

Bioblas’ın geliştirdiği B19, klinik olarak test edilerek saç dökülmesine karşı etkili olduğu gözlenmiştir.

PH değerinin tüm saç derileri ile uyumlu olduğu dermatolojik açıdan kontrol edilmiştir.

Yorum Yap
Yazıyı Beğendiniz Mi?

Yazar Hakkında

Kişisel bilgi birikimi, yerli ve yabancı kaynaklar, bilimsel araştırma ve bilimsel deneyler ışığında ekip olarak bilgi geçişi sağlamaya çalışır.

Yorum Yap