Stiderm Jel Ne İşe Yarar? 5 Önemli İşlevi

Stiderm Jel Ne İşe Yarar? 5 Önemli İşlevi
Stiderm jel ne işe yarar
0

İnsanlarda alerji, cilt iltihabı ve enfeksiyon gibi durumlar çok sık karşılaşılan deri hastalıkları olarak karşımıza çıkarlar. Bu gibi sorunların giderilmesini sağlamak adına son derece etkili ilaçlardan biri Stiderm jel olmaktadır.

Cilt üzerinde meydana gelen pek çok bakteri ve enfeksiyon oluşumlarının kısa süre içerisinde tedavi edilmesine yardımcı olan bir ilaçtır. Jel formunda olduğu için uygulama konusunda da kolaylık sağlar.

stiderm-jel-ne-ise-yarar-1

Cilt üzerine kolay bir şekilde uygulanıp, ciltten en kolay şekilde çıkarılmayı sağlar. Jel formunda olan bu ilacı doğru bir şekilde uygulamak için ilk olarak kullanım kılavuzunu dikkatli bir şekilde okumanız gerekir. Jelin ne sıklıkla ve ne gibi sorunlu olan bölgelere uygulanacağını da kendi içerisinde belirlemeniz gerekir.

İçindekiler Tablosu

Stiderm Jel İşlevi Nedir?

Özel içeriği ile karşımıza çıkan Stiderm jel isimli krem formundaki ürün, cilt üzerinde meydana gelen pek çok sorunun kısa süre içerisinde giderilmesi konusunda etkili olan ilaçlardan biridir. Şu gibi işlevleri ile ön plana çıkarlar;

  • Cildin çok fazla güneş ışınına maruz kalması ile meydana gelen güneş lekelerini giderir.
  • Böcek sokması ve cildin iltihaplanması gibi durumlarda tedavi edici özelliğe sahiptir.
  • Ciltte meydana gelen birinci derece yanıkların onarımını gerçekleştirir.
  • Ürtiker gibi hastalıkların tedavisinde kullanılır.
  • Egzamadan kaynaklı aşırı kaşınma gibi sorunların giderilmesi konusunda etkili bir ilaçtır.

Bu gibi etkileri göz önünde bulundurulduğu zaman cilt sorunu yaşayan kişilerin doktor kontrolünde kullanılması önerilir.

Stiderm Jel Fiyat Nedir?

Cilt sorunu yaşayan pek çok kişinin kullanım gösterdiği bu krem genel olarak uygun fiyatlı olacak şekilde karşımıza çıkar. İster doktorunuza yazdırıp isterseniz de eczaneden direkt olarak satın alma imkanı söz konusu olur.

Bu kremi eczane ve güvenilir web sitesi dışında hiçbir yerden satın almamanız gerekir. İmitasyon şeklinde üretilen kremler bir süre sonra ciltte çok ciddi sağlık sorunları meydana getirir. En doğru fiyat bilgisine ise eczanelerden ulaşmanız mümkün olur.

BENZER YAZILAR  Lamine Diş Kaplama Fiyatları Ne Kadar?

Günde kaç doz ve ne zaman kullanılması gerektiği konusunda da bilgi edinmeniz gerekir. Bu şekilde çok daha doğru bir kullanacaklarmış olur ve daha etkili bir sonuç elde etmiş olursunuz. Jel şeklinde olan bu ürün cildin kısa süre içerisinde toparlanmasını ve sağlık sorunlarının giderilmesini sağlar.

Stiderm Jel Günde Kaç Defa Kullanılmalıdır?

Cilt üzerinde meydana gelen sorunların giderilmesi konusunda doğru kullanım gösterildiği zaman etkisini göstermeye başlar. Belirli bir süre kullanım gösterdikten sonra jel kullanımını tamamen bırakmak gerekir. Genel olarak yedi günlük bir tedavi süreci söz konusu olur. Yedi gün kullanım gösterdikten sonra tamamen bırakılır.

Günde birkaç kez üzerinde zorunlu olan bölgeye uygulanır. Kremi yenilerken mutlaka ilk olarak temizleme işlemini gerçekleştirmeniz gerekir. Doğru doz ve kullanım sıklığı söz konusu olduğu zaman herhangi bir yan etki ile karşı karşıya kalmadan tedavi sürecini kısa bir süre içerisinde gerçekleştirmeniz mümkün hale gelir. Kullanım talimatlarını okumadan kesinlikle kullanmaya başlamamız gerekir.

Stiderm Jel Açık Yaraya Sürülür Mü?

Stiderm jel İle ilgili en çok merak edilen konulardan biri açık yaraya uygulanıp uygulanmayacağı konusunda olmaktadır. Bu jel her yaraya ve her kişiye uygun olan bir ürün olmadığı için doğru kullanım gösterebilmek adına ürünün uygunluğunu sorgulamak gerekir. Açık yaraya kesinlikle uygulanmaması gerekir.

Aksi takdirde cildin çok daha kötü bir hale gelmesine sebep olur. İki yaşından küçük olan çocuklar kullanacak ise mutlaka doktor kontrolünde kullanım göstermesi gerekir.

İki yaşından küçük olan çocukların cilt yapısı çok da hassas olduğu için doktor kontrolünde kullanım daha etkili bir sonuç elde etmenizi sağlar. Şişmiş, kesilmiş ya da hasar görmüş olan ciltlerde uygulama durumu söz konusu olduğu zaman enfeksiyon oluşumu kaçınılmaz bir hale gelir.

BENZER YAZILAR  Tırnak Mantarı İlacı

Stiderm İsilik Tedavisinde Kullanılır Mı?

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte özellikle çocuklarda isilik oluşumu çok sık karşılaşılan cilt sorunları arasında yer alır. En doğru tedavi yöntemi kullanıldığı zaman kısa süre içerisinde ortadan kaldırılır. Stiderm jel Bu gibi sorunların giderilmesi konusunda en etkili olan jel formundaki ilaçlar arasında yer alır.

Losyon şeklinde cilt üzerine uygulandığı zaman kısa süre içerisinde kabartılır görünümün ortadan kalkmasına yardımcı olur. Aynı zamanda cilt üzerinde meydana gelen kaşıntının giderilmesi konusunda da fayda sağlar.

Cilde günde iki defa uyguladığınız zaman üç ila dört gün içerisinde bu durumun ortadan kalktığını görmeniz mümkün olur. Düzenli kullanım söz konusu olmaz ise herhangi bir fayda görmek de söz konusu değildir. Uzun süreli kullanımda da etkileri yan etkiye dönüşebilir. Bu sebeple doğru sürede ve doğru dozda kullanım en önemli konular arasında yer alır.

Stiderm Jel Alerji Tedavi Eder Mi?

Cilt ile ilgili olarak meydana gelen sorunlardan biri alerji olmaktadır. Cildin üzerinde meydana gelen kaşıntılı ve kızarık görünüm pek çok şeye karşı alerjiniz olduğunu gösterebilir. Bu sebeple de cildinizi alerjiye karşı koruma altına almanız ve kısa süre içerisinde tedaviyi gerçekleştirmeniz gerekir.

Cilde stiderm jel formu uygulandığı zaman alerjinin yaklaşık olarak 2 hafta içerisinde ortadan kalktığını ve cildin çok daha iyi bir hale geldiğini görmeniz mümkün olur.

Özellikle son yıllarda cilt hasarlarının giderilmesi adına etkili olan pek çok ilaç olmasına rağmen, bu jel formunda olan ilacın yan etkisinin de sınırlı olması tercih edilme oranını etkileyen bir durumdur. İlk olarak jeli cildinize kalın bir tabaka halinde sürerek bekletmeniz gerekir. Fakat bu işlemi yaparken güneş ışınlarından da kendinizi korumanız önemlidir. Güneş ışını ile temas ettiği zaman cilt lekeleri olabilir.

BENZER YAZILAR  Aç Karnına Sarımsak Yutmanın Faydaları Nelerdir?

Stiderm Jel Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Stiderm jel pek çok konuda ciltte meydana gelen sorunların çözümü açısından etkili olan ürünler arasında yer alırlar. Bu ürünlerin kullanımı ile ilgili dikkatli davranılmaz ise cilt sorunları çok daha ciddi olacak şekilde ortaya çıkmaya başlar. Bu sebeple her anlamda dikkatli davranmanız gerekir. Özellikle şu gibi konularda dikkatli davranmanız önemlidir;

  • Jel uygulandıktan sonra güneş ışığına maruz kalmama konusunda dikkatli davranmanız gerekir.
  • Stiderm jel doğru doz şeklinde kullanılır ise etkilerine daha hızlı bir şekilde ulaşmak mümkün olur.
  • Kullanım sıklığı bakımından da çok dikkatli davranılması gerekir. Sık kullanım durumunda fayda yerine zararları ortaya çıkmaya başlar.

Bu gibi konulara dikkat edildiği zaman herhangi bir yan etki ile karşılaşmadan en doğru şekilde kullanım göstermeniz mümkün olur.

Stiderm jel‘in eş değeri olan Stilex jel ile ilgili ”Stilex ne işe yarar?” içeriğimize okuyabilirsiniz.

Stiderm Jel Yan Etkileri Nelerdir?

Son zamanlarda cilt sorunlarında en çok kullanılan kremlerden biri Stiderm jel olmaktadır. Bu jelin en doğru şekilde kullanımı söz konusu olduğu zaman herhangi bir yan etki meydana gelmez. Fakat hassas cilt yapısına sahip olan kişilerde bir süre sonra ciltte kızarıklık ve kaşınma durumları meydana gelir.

Aynı zamanda pul pul dökülme gibi ileri derece yan etkiler de yüksek doz kullanım durumlarında meydana gelir. Uykusuzluk ve gözlerde yanma gibi durumlar da çok sık karşılaşılan yan etkiler arasında yer alırlar. Bu gibi durumda cildinizi hemen temizlemeniz gerekir.

Kaynak: https://hepsiecza.net/stiderm-jel-ne-ise-yarar-8-onemli-faydasi/

Yazar Hakkında

Kişisel bilgi birikimi, yerli ve yabancı kaynaklar, bilimsel araştırma ve bilimsel deneyler ışığında ekip olarak bilgi geçişi sağlamaya çalışır.

Yorum Yap