Yağ Yaktıran Pratik Öneriler


1

Gün geçmiyor ki yeni bir kilo verme yöntemi bulunmasın. Birçok yağ yakma, diyet ve spor taktikleri geliştirilmiştir. Şüphesiz bunlardan en çok değerli olan bazı öneriler vardır. Bunlar aşağıdakiler gibidir. Bunları yaptığınızda kilo vermenin etkilerini fark edeceğinizden şüpheniz olmasın.

  • Yürüyüşün önemi
  • Protein tüketme alışkanlığı
  • Yoğurdun sık tüketimi
  • Salata çeşitliliği
  • En az 2 litre içme alışkanlığı
  • İştah kesici atıştırmalıklar
  • Bitki çaylarının etkisi 

Muhakkak bu alışkanlıkları edinin ve yüzde yüz yararını göreceksiniz. Hep sağlığınız hem ideal kilonuza gelmeniz açısından değerli bu bilgileri hayatınıza endeksleyin.

Her Gün 1 Saat Yürüyüş Yapınız

Spor yapanlarla yapmayanlar arasında büyük fark var. Her gün  bir saat yürümek gerekiyor ama bu yürüyüş aktif olmalı. 30 dakika sonra ısının içeriden geldiğini ve ısınızın arttığını fark edeceksiniz. Bu, yağ yakmaya başladığınız anlamına gelir. Bu nedenle 30 dakika sonra başlayan bu ısının en az 15-20 dakika korunması gerekir. Yapabilirsen bir saat bile yürüyebilirse; göreceksiniz ki, 300-350 kalori yakarsınız. Yürüyüş alanınız yoksa spor salonuna da gidebilirsiniz. Her şarta göre bir kendinizi ayarlamalısınız.

BENZER YAZILAR  Ketojenik Diyet Menüleri

Günlük Proteinli Besinler Tüketin

Her gün  protein tüketmemiz gerekiyor. Bazı insanlar hem öğle hem de akşam yemeklerinde sebze yer. muhtemelen kilo verme periyodunuz, 12 hafta boyunca kilo vermenize izin verecektir.  Yürüyüş Metabolizmayı hızlandırır. Protein tüketimi kas büyümesini artırır ve kasların çalışmasını sağlar. Bu nedenle protein günde bir kez yenilmelidir.

Protein; yağsız et, haşlanmış tavuk, tavuk göğsü, balık köftesi ama kızartmayın. Balık da çipura, levrek gibi balıkların miktarına müdahale edilmez. “ben et yemiyorum ne olur?” Bir de vejetaryan iseniz mutlaka yumurta ve peynir tüketmelisiniz, diğer bir yandan da veganladinda olduğunu bilmek gerekir. Onlarda Bakliyat tüketmek.

Öğle Ve Akşam Yemeklerinde Yoğurt Tüketin

Hem öğlen hem de akşam yoğurt tüketimine izin verin. Yoğurt, kan şekerini dengelemek ve aç hissetmenizi engellemek içindir. Böylece aç kalmaz ve yemekte susuzluk hissetmeyeceksiniz. Bu, insanlar için en zor sorunlardan biridir. Diyet yaptıklarında hafif bir yemek isterler. Kendinizi küçük bir eşya ile şımartsanız bile daha az kilo vermenize sebep olur. Bu nedenle yoğurt yemek, kan şekeriniz sabit tuttuğu için gün içinde biraz daha az acıkmanıza yardımcı olacaktır.

BENZER YAZILAR  Bölgesel İncelme İçin En Hızlı Sonuç Veren 3 Yöntem

Yoğurtta bulunan kalsiyum yağ yakımını destekler. Özellikle karın yağ yakımını destekler. İmkânınız varsa yoğurdu  evde mayalamanız tavsiye edilir. Bu sayede daha doğal hale gelir ve  daha fazla mikroorganizma içerir. Bu da bağırsak sağlığımız için iyidir. Ancak evde yapamıyorsanız  marketten yağsız yoğurt almanız gerekecek. light yoğurt kullanmaya zorlamayın kendinizi. Ev yapımı yoğurt veya kaymağı olmayan yoğurt yeterli olacaktır. Yarım yağlı olmasına  gerek yok.

Öğle Ve Akşam Yemeklerinde Birer Tabak Salata Tüketin

yağ yakmak
yağ yakmak

Marul midemizi doldurur ve bizi tok tutar. Tabii ki, çok fazla marul yemeyin. Aynı zamanda tokluk hissine de neden olur. Hem öğle hem de akşam yemeklerinde küçük kaseler tercih edilebilir. Bağırsaklarınızı hızlandırmak için bir yemek kaşığı zeytinyağı ekleyin. Marul yeşildir ve kalorisizdir, bu nedenle vücuda girer girmez daha hızlı metabolize olur ve vücut daha fazla enerji harcar. Salatalardan bahsetmişken, gün boyu öğünlerinizden birine sebzeleri dahil etmeye çalışın. Sebzeler; Lifli olduğu için bağırsaklar hızlı çalışır. Bu, metabolizmanızı hızlandırmak anlamına gelir.

Gün İçinde 2 Litre  Su Tüketin

Kışın 1,5 litre, yazın ise 2 litre su içilmesi tavsiye edilir. Araştırmalar, su içtiğinizde düzenli olarak tuvalete gitmek istediğinizi gösteriyor. Bu metabolizmayı hızlandırır. Araştırmalar gün içinde su içmenin metabolizmayı %5 oranında artırdığını gösteriyor.

BENZER YAZILAR  Dideral Yan Etkileri Nelerdir?

Atıştırmalık Yiyin

Genel olarak, mideniz büyük, aşırı kilolu ve düzensiz kan şekeri seviyelerine sahip olduğu için sık sık aç hissedersiniz. Bu nedenle, bir sonraki antrenizde yediğiniz yiyecek miktarını azaltmak için atıştırmalıklar kullanılabilir. 10:30’da kuru kayısı ve hurma atıştırması vardı diyoruz. Öğle yemeğinde kan şekeri çok düşük kalmayacağı için normal yiyeceksiniz.

Yeşil Çay, Rezene Ve Ihlamur Gibi Doğal Çayları Tercih Eder

Gündüz metabolizmasını destekleyen bitki çaylarına öncelik verin. Bitki çayı; hem metabolizmayı  hem de iştahı biraz daha fazla harekete geçirir. Bitki çayı içmek vücudunuza tokluk hissi verir ve gereksiz kalori alımını ortadan kaldırır. 1-2 bisküvi yemek yerine bir bardak yeşil çay içerseniz ikisi de sizi doyurur ama yeşil çay ile sıfır kalori alırsınız.

Bağırsaklarınızı hızlandırdığı için metabolizmanızı da hızlandırır ve  hızlı kilo vermenize yardımcı olur. Bu nedenle bitki çayları yardımıyla. Rezene, yeşil çay, ıhlamur, kuşburnu ve papatya çayı içebilirsiniz. Karışık bitki çaylarını  internetten satın almayın. Bunların kötü kontrol edildiğini ve  insan sağlığına çok zararlı maddeler tarafından istila edilebileceğini biliyorlar. Özellikle bir beslenme uzmanına veya doktora danışmadan çay içilmesi önerilmez.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir