6 Madde ile Kuruyemişin Faydası

6 Madde ile Kuruyemişin Faydası
Kuruyemiş
0

Kuruyemişler çok popüler bir besinlerdir. Her türlü diyette tüketilebilirler. Sağlıklı ve formunuzu korumanıza yardımcı olan atıştırmalıklardır.

Kuruyemiş tüketmenin özellikle doyma açısından pek çok faydası vardır. Sağlığınız için birçok fayda sağlarken, tatlı ihtiyacınızı tatmin edecek mükemmel yiyeceklerdir.

Kuruyemiş çeşitlerini seçerken lezzet ve sağlık açısından en önemli faydasını aşağıdaki gibi sıralıyoruz.

  1. Formunu Koruma Sağlar.

Akıllarda soru işareti kalan kuruyemiş yemenin kilo alımına yol açtığı fikri ortadan kalktı. Düzenli kuruyemiş yiyenlerin, hiç kuruyemiş yemeyenlere göre daha zayıf olma eğilimindedir. Düşük karbonhidratlı diyetler için özellikle yararlı olsa da, tüm diyetlerde atıştırmalık arayanlar için faydalı olabilir.

Kuruyemiş doğal olarak tatlıdır. Şeker gibi başka bir tatlı alternatif yerine kuruyemiş tüketmeyi tercih etmek, kilo vermeye çalışan ancak günün sonunda yine de tatlı bir şeyler yemek isteyen biri için faydalı seçeneklerdir.

Kuruyemişler, yeterli düzeyde tüketildiğinde kilo vermek için mükemmel seçimlerdir. Yağ, karbonhidrat, şeker ve proteinlere sahiptir.

  1. Bağışıklığınızı Güçlendirin.

Kurutulmuş meyvelerdeki antioksidanlar bağışıklığınızı güçlendirerek sizi hastalıklardan uzak tutar. Örneğin badem ve kaju, meme kanserini azaltmaya yardımcı olur. Antep fıstığı ise özellikle akciğerlerdeki tümörlerin büyümesini durdurur. Yer fıstığı ve cevizler de vücuttaki kanser hücrelerini savunmaya yardımcı olur.

  1. Cildinize İyi Gelir.
BENZER YAZILAR  Zirkonyum Diş Fiyatları

Sağlıklı, ışıldayan bir cildin sırrı kuruyemiştir. Fit olmanın sırrı bu lezzetli atıştırmalıklarda. Kuruyemişler, cildiniz için harika seçimlerdir. Vücudumuzdaki toksinleri temizleyen ve bize parlak bir cilt sağlayan besinlere sahiptirler.

  1. İyi Bir Kemik Yapısı.

Kuruyemişler, kemiklerin korunmasına ve güçlendirilmesine yardımcı olur. Proteinler, kalsiyum ve diğer mikro besinler açısından zengindir. Kemik yapısının gelişmesi ve sağlık yapısını güçlendirmeye yardımcı olur.

  1. Antioksidan Kaynağıdır.

Kuruyemiş, beta karoten ve antioksidan özelliklere sahip diğer vitaminleri içeren birçok antioksidan içerir. Ayrıca, kalp hastalıkları ve diyabet gibi hastalıklar üzerinde olumlu etkilerle sahip bir grup antioksidan olan flavonoidleri de içerir.

Flavonoidler, vücudumuzdaki oksidatif strese neden olan ve hücrelerimize zarar veren serbest radikalleri nötralize ederek çalışır. Ek olarak, flavonoidleri tüketmek inflamasyonu azaltmaya yardımcı olabilir. Flavonoidlerin belirli kronik hastalıklarla ilgili olarak anti-inflamatuar bir etkiye sahip olabileceğine dair artan kanıtlar buldu.

Günlük diyetlerinize kuruyemiş eklenmesi sağlıklı ve doğal bir antioksidan kaynağıdır.

  1. Anemi Tedavisi için Birebirdir.

Hamile ve adet gören kadınlar genellikle büyük bir anemi riskiyle karşı karşıyadır. Bu kanınızın vücudun dokularına yeterli oksijeni taşımak için yeterli sağlıklı kırmızı kan hücresine sahip olmadığı bir durumdur. Anemi demir eksikliğinden kaynaklanan geçici veya uzun süreli bir durum olabilir. Demir açısından zengin besinler yemek, anemiyi önlemenin ve tedavi etmenin en iyi yoludur. Yeteri miktarda kuruyemiş tüketmek yaklaşık 3.5 miligram demir sağlar.

Kişisel bilgi birikimi, yerli ve yabancı kaynaklar, bilimsel araştırma ve bilimsel deneyler ışığında ekip olarak bilgi geçişi sağlamaya çalışır.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir