Son zamanlarda sıkça sorulan sorular arasında yer alan Aferin Forte ne işe yarar sorusu merak edilmektedir. İlacın aktif bileşenleri parasetamol (650 mg) ve klorfeniramin maleattır (4 mg). A-FERIN FORTE film kaplı tabletler, üst solunum yolu burun akıntısı, hapşırma ve gözlerde sulanma gibi ağrı, ateş düşürücü ve alerjik semptomları hafifletebilir. Beynin ısı düzenleme merkezine etki ederek ateşi düşürebilir, ağrı eşiğini artırabilir ve ağrıyı hafifletebilir. Histaminin (insan vücudunda doğal bir kimyasal madde) neden olduğu üst solunum yolu alerjilerinde antihistaminik etkisi vardır. A-FERİNFORTE, soğuk algınlığı, grip, soğuk algınlığı, alerjik rinit, bronşit, farenjit, sinüzit, sulu gözler, kaşıntı, kızarıklık, şişlik, hapşırma, öksürük, burun akıntısı, burun tıkanıklığı, baş ağrılarını hafifletmek için kullanılır. Boğaz ağrısı, kas ağrısı, titreme, ateş ve fiziksel rahatsızlık. 12 yaşını dolduran çocuklar ve erişkinler için uygundur.

aferin forte ne Ise yarar
aferin forte ne Ise yarar

Doktorlar, özellikle soğuk algınlığı tedavisinde Aferin forte kullanılmasını önermektedir. Peki, soğuk algınlığı ve soğuk algınlığı başlangıç ​​seviyesindeyse, iyi bir iş yapmak vücudun iyileşmesine yardımcı olabilir. Bu ürün ateş ve vücut ağrılarına (özellikle soğuk algınlığına bağlı) çözüm bulabilir. Farklı ağrı kesiciler ve ateş düşürücü ilaçlar için birlikte kullanıldığından farklı sonuçlar da ortaya çıkabilir.

Aferin Forte Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu gibi Aferin Forte yan etkileri de bulunmaktadır. Grip ve soğuk algınlığı için sıklıkla önerilen çarelerden biridir. Doktor tavsiyesi altında reçete edildiği şekilde kullanılabilir. Bazı insanlar farklı yan etkiler yaşayabilir. İyi yapılmış bir kale, özellikle uykululuk ve uyuşukluğun etkilerini gösterebilir. Uyuşukluğa neden olabileceğinden ilacı kullanırken araç kullanmanız tavsiye edilmez. Uyuşukluk, uyuşukluk, baş ağrısı, baş dönmesi, dengesizlik, dikkatsizlik, yorgunluk, anormal rüyalar, iştahsızlık, uyarılma, bulanık görme, ağız kuruluğu, kusma, karın ağrısı ve kabızlık yaygın yan etkilerdir.

Aferin Forte Kullanım Şekli

Aferin Forte kullanım şekli şu şekil bilinmektedir. Uzman hekiminiz bu ilacı reçete ederse, ona göre kullanmalısınız. Tedavi sırasında daima doktorunuzun talimatlarına uyun. Kötüye kullanım ve yönerge dışı uygulamalar, hastalıkların gelişimini olumsuz etkileyebilir ve sağlığınıza zarar verebilir. Her dozda bir bardak su alın. 12 yaşın üstündeki çocuklar ve erişkinler için önerilen günlük doz 6 saatte bir 1 tablettir. Gerekirse 4 saatte bir 1 tablet kullanılabilir. Günde 6 tabletten fazla kullanmayın.

Aferin Forte Hakkında Bilinmesi Gereken  Maddeler

Aferin forte hakkında bilinmesi gereken maddeler şu şekilde sıralanmaktadır.

  • Bu ilacın etken maddelerine alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  • A-FERIN FORTE histaminin etkisini inhibe eder, analjezik ve antipiretik etkiye sahiptir.
  • Ağrı veya ateş 3-5 gün içinde azalmazsa veya yeni rahatsızlık belirtileri ortaya çıkarsa, ilacı kullanmayı bırakın ve bir doktora danışın.
  • Parasetamol içeren diğer ağrı kesiciler ve antihistamin içeren ilaçlarla birlikte kullanmayınız.
  • Şiddetli karaciğer veya böbrek yetmezliğiniz varsa veya son 14 gün içinde MAO inhibitör sınıfına (depresyonu tedavi etmek için kullanılan bir grup ilaç) ait bir ilacı kullandıysanız veya halihazırda kullanıyorsanız bu ilacı kullanmayın.
  • Bu ilacın etken maddelerine alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  • A-FERIN FORTE histaminin etkisini inhibe eder, analjezik ve antipiretik etkiye sahiptir.
  • Ağrı veya ateş 3-5 gün içinde azalmazsa veya yeni rahatsızlık belirtileri ortaya çıkarsa, ilacı kullanmayı bırakın ve bir doktora danışın.
  • Parasetamol içeren diğer ağrı kesiciler ve antihistamin içeren ilaçlarla birlikte kullanmayınız.
  • Şiddetli karaciğer veya böbrek yetmezliğiniz varsa veya son 14 gün içinde MAO inhibitör sınıfına (depresyonu tedavi etmek için kullanılan bir grup ilaç) ait bir ilacı kullandıysanız veya halihazırda kullanıyorsanız bu ilacı kullanmayın.
  • 60 yaşın üzerindeki hastaların baş dönmesi, düşük tansiyon ve sedasyon yaşama olasılığı daha yüksektir. Yaşlı hastalarda daha dikkatli kullanılmalıdır.
  • İlaç alırken alkol almaktan kaçının. Alkol içmek ilacın olası yan etkilerini artırabilir.
  • Dinçlik ve uyanıklık gerektiren faaliyetlerde (araç veya makine kullanmak gibi) dikkatli olun, çünkü kullanmak uyuşukluğa ve uyuşukluğa neden olabilir.
  • Hamilelik ve emzirme döneminde kullanılmamalıdır.

Aferin Forte Diğer İlaçlar Ve Gıda İle Kullanımı

Aferin forte diğer ilaçlar ve gıda ile kullanımı şu şekil bilinmektedir. İlaç kullanırken en önemli konulardan biri doz ayarlamasıdır. 6 ila 12 yaş arası çocuklar için dozaj doktor tarafından ayarlanmalıdır. Önerilen kullanım, tabletleri altı saatte bir tüketmektir. Aşırı doz alırken bir doktora danıştığınızdan emin olun. Alınacak dozu unutursanız, bir dahaki sefere 2 doz almamanız önerilir. Doktorunuz tarafından tavsiye edilmedikçe başka ilaçlarla birlikte kullanmayın. Diğer ağrı kesicileri aşırı kullanabilir.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Total: 1 Average: 5]

HAKKIMDA

Kübra Doğan

Yerli ve yabancı kaynaklar doğrultusunda, bilimsel araştırmaların ışığında içerik oluşturan fitveform.com editörü.

Yazarın Tüm Yazıları