Beyoğlu Acil Diş Hastanesi Telefonu 0 533 582 8279

Beyoglu-Acil-Dis

Beyoğlu acil diş Beyoğlu ve civar semtlerde ikamet eden hastalara hizmet vermekte olan bir diş hastanesidir. Bazı nedenlerden kaynaklı olarak dişlerin ağrıması insanlara büyük sıkıntı vermektedir.

Diş Ağrılarının Nedenleri

Diş ağrıları genellikle yeterli bakım sağlanmayan dişlerin çürümesi nedeniyle oluşmaktadır. Bu arada çocuklarımıza küçük yaştan itibaren diş ve diş bakımı hakkında bilgi vermek ve onlara dişlerini düzenli fırçalama alışkanlığını kazandırmak son derece önemlidir.

Diş ve Diş Eti Hastalıklarında Erken Teşhis Neden Önemlidir?

Bütün hastalıklarda olduğu gibi diş eti ve diş hastalıklarında da erken teşhisin önemi büyüktür. Acil diş hastanesine ihtiyaç duymamak için öncelikle dişlerimizin günde 3 kere olmak üzere düzenli fırçalama alışkanlığının olması gerekir ayrıca senede en az 2 defa doktor kontrolünden geçmenin diş sağlığı açısından çok büyük önemi vardır.

Diş çürümeleri başında fark edilip müdahale edildiğinde ilerlemesine engel olmakla kalmayıp daha büyük ve daha masraflı bir tedavi gereksinimini ortadan kaldırmış olur.

BENZER YAZILAR  Piyeloseptyl Nedir? Ne İşe Yarar?

Diş Çürükleri Tedavi Süresi

Diş ve diş eti hastalıkları içinde ilk sırayı diş çürükleri almaktadır. Diş çürüklerinin oluşum nedeni yemeklerden sonra yeterince temizlenmeyen dişlerdeki kırıntılar da mikrop oluşmasıdır. Diş çürümelerinin erken teşhis edilmesi halinde yapılacak tedavi basittir.

Henüz ilerlemiş olan diş çürüğünün temizlenmesi ve ilaçlanarak tıbbi bir dolgu ile doldurulması sonucunda diş çürüklerinin önüne geçilmiş olur.

Aksi durumda yani diş çürüğünün ilerlemiş halinde yapılacak işlem biraz daha acı verici ve uzun olacaktır kanal tedavisi adı verilen bu tedavi sürecinde ise dişin sinirlerinin kesilmek suretiyle diş çürümesinin önüne geçilmiş olacaktır kanal tedavisi görmüş olan bir diş kırılganlığın artması nedeniyle dikkatli kullanılmalıdır.

Diş Tedavisi Ücretleri Diş tedavi ücretleri yapılan işlem oranında değişiklik göstermektedir. Diş çekimi, diş dolgusu, tartar ya da diş taşı temizliği ve beyazlatma gibi işlemlerin fiyatlarıyla imtihan işleminin fiyatı arasında belli bir fark olmasının normal olduğunu söylemek isteriz. Diş tedavi ücretlerinde en yüksek fiyat implant yapımı olmaktadır. İmplant yapılmasının arkasından üzerine üst yapı olarak zirkonyum yapılması ise fiyatı doğal olarak arttırmaktadır.  Beyoğlu acil diş iletişim numarasından ulaşabileceğiniz bir diş hastanesidir.

Yorum Yap
Yazıyı Beğendiniz Mi?

Yazar Hakkında

Kişisel bilgi birikimi, yerli ve yabancı kaynaklar, bilimsel araştırma ve bilimsel deneyler ışığında ekip olarak bilgi geçişi sağlamaya çalışır.

Yorum Yap