Bölgesel İncelme İçin En Hızlı Sonuç Veren 3 Yöntem


0

Diyet uygulayanların, kilo vermek isteyenlerin en büyük problemlerinden birisi bölgesel incelmedir. Belgesel olan kilolardan kurtulmak bir hayli zor görünsede bazı yöntemler ile oldukça kolaylaşmaktadır.

Alınan kilolar genel de bütün bedene yayılıyor olsa da bazı bölgeler de daha sıklıkla yoğunlaşmak da ve yağ hücreleri bu bölge de çoğalmaktadır. Bu bölgeler genellik ile karın, basen, yanaklar, boyun bölgesi ve koltuk altları olmaktadır. Bu bölgelerin hangilerinde kilo alışının olacağı kişinin genetik yapısına bağlı olarak gerçekleşmektedir. Ancak büyük oran da genetiğe bağlı olarak gerçekleşse de bu durum kişilerin düzensiz hayatları ile yanlış beslenme programlarına bağlı şekil de zamanla metabolizmalarının bozulmasına sebep olmaktadır. Metabolizmanın genel yapısı bozulunca da kilo alışı ve bu kilo alışların dengesizleşmesi söz konusudur.

Bölgesel İncelme ile Kilolardan Kurtulma

bölgesel i̇ncelme
bölgesel i̇ncelme

Bölgesel zayıflama, alt ve üst vücuttaki vücut farklılığını gidermek için yapılan bir uygulamadır. Bölgesel zayıflama uygulamalarında birçok farklı teknoloji ile çalışan cihazlar bulunmaktadır. Ancak cihaz seçiminde en önemli kriter, istenilen sonuca ulaşmak için cihazın faydasının önemi ve uygulama yapılan kişi için rahatlığıdır.

Kavitasyon uygulaması

Bölgesel incelme bazı cerrahi operasyonlarla sağlansa da sonuçta narkoz ve dikişler vardır. Bu sebeple bölgesel zayıflamanın bir cihaz yardımı ile sağlanması daha uygundur.

BENZER YAZILAR  0 Kan Grubu Beslenme Önerileri ve İpuçları

Kavitasyon uygulaması önde gelen bölgesel zayıflama yöntemidir. Kavitasyon uygulaması için farklı teknolojilerde farklı cihazlar bulunmaktadır. Sağlık üzerinde zararlı etkilerinin olup olmadığı belirlenirken hangi kavitasyon cihazının seçileceği devreye giriyor. Bazı kavitasyon cihazlarının dalga boyları çok uzun olduğundan, ultrasonik ses dalgalarının iletimi iç organ seviyesine kadar şüpheli olabilir. Bu durumda uygulama doğru yapılmazsa iç organların dokularında hasar meydana gelebilir. Ancak Eximia kavitasyon cihazında dalga boyu sadece yağ dokusuna ulaşabildiğinden bu sağlık sorunu oluşmaz. Eximia kavitasyonun çalışma prensibi vücudumuzdaki katı yağ hücrelerini sıvılaştırmak ve daha sonra vakum sistemi ile lenfatik dolaşıma göndermektir. Seanslar halinde uygulanan bu bölgesel zayıflama yönteminde uygulanacak seans sayısı vücudumuzdaki yağ yüzdesine göre belirlenmektedir.

Radyo frekansı

Bölgesel incelmenin bir diğer yöntemi de radyo frekansı uygulamasıdır. Bu uygulamada vücudumuzun katı haldeki yağ hücreleri radyo frekans dalgaları ile parçalanır ve emme sistemi ile lenfatik dolaşıma sokulur. Uygulama seanslar halinde haftada bir yapılır.

Bölgesel zayıflama uygulamalarında fiyatlar uygulanacak seans sayısına göre değişmektedir. Bu nedenle uygulamadan önce yağ oranınızı ölçmek ve kaç seans uygulamanız gerektiğini hesaplamak gerekir.

Ankara’da birçok zayıflama ve güzellik merkezinde bölgesel zayıflama yapılmaktadır. Ancak, bölgesel zayıflama ve kilo verme uygulamalarında memnuniyetinizi artırmak ve her seansı gözden geçirmek için tek cihazlı bir uygulama yeterli değildir. Bu nedenle uygulama döneminde uygun ve dengeli bir diyet uygularsanız sonuçlar daha başarılı olacaktır. Bölgesel zayıflama cihazı ve diyet uygulamasını seçeceğiniz merkezi dahil etmek için diyetisyenle çalışan bir zayıflama ve güzellik merkezi seçmelisiniz.

BENZER YAZILAR  Magnezyum Ne İşe Yarar?

Liposuction

Bölgesel incelme için diğer bir yöntem de adını sıklıkla duyduğumuz liposuction yöntemidir. Bu yöntem çoğu başarılı sonuçlar elde edilen bir yöntem olmasına karşın yine de birçok sorunun karşılaşıldığı bir çözüm yoludur. Uygulanan yerlerin hijyen açısından ve güvenilir çalışanların olduğu bir yer olmasına dikkat edilmelidir.

Bu yöntem de kişinin bölgesel yağ oranın fazla olduğu bölgeye bir karışım enjekte edilmek de ve yağ hücrelerinin parçalanması sağlanmaktadır. Yağ hücreleri alınabilecek kadar parçalandığın da ise özel bir aygıt ile bu yağ hücreleri çekilmektedir. Daha sağlıklı olarak bölgesel kilolardan kurtulmanın yollarına başvurulmalıdır. Fiziksel aktivitelerden bölgesel etki gösteren egzersizlerin seçilerek ve düzenli bir spor programı uygulanarak bu kilolardan kurtulmak mümkündür. Ancak fiziksel aktivitelerin daha doğru etki gösterebilmesi için doğru bir beslenme programının da uygulanması gerekmektedir.

Vücudun her yerinde egzersize ve diyete dirençli aşırı vücut yağı bulunabilir. Bölgesel yağ birikimlerini gidermek ve vücudu şekillendirmek için liposuction yapılır. Bu kilo vermenin bir yolu değil. Liposuction farklı yöntemlerle yapılabilir. Günümüzde lazer, ultrasonik lipoliz ve radyofrekans lipoliz sayesinde olağan liposuction uygulamasına göre daha etkili sonuçlar alınabilmektedir. Mide, bel, kalçalar, uyluklar, boyun ve kol, bölgesel yağ birikimine meyillidir ve çoğu hasta bu bölgelere liposuction yaptırır. Hasta liposuction ile orantısız vücut hatlarından kurtulur ve günlük hayatında hareket edebilir hale gelir.

BENZER YAZILAR  Sağlıklı Yaşamın Adresi Wefood Sizlerle

Liposuction nasıl çalışır?

Öncelikle hedeflenen alanlar hastanın vücudunda işaretlenir. Daha sonra vücuda orantısız bir görünüm kazandıran bölgelerde özel işaretleyiciler ile tasarımlar yapılır. Tedavi lokal anestezi veya genel anestezi altında yapılır. Anestezik yöntem, hedeflenen alanların genişliğine göre belirlenir. Fazla yağ deri altından 0.5 cm’lik kesilerle boşaltılır. Gerekirse fazla yağ lazer, ultrason ve radyo frekansı uygulanarak eritilir. Küçük kesiler iz bırakmaz. Tedavi süresi hedeflenen bölgeye göre değişir.

Tüm bu cihaz uygulamalarının yanı sıra spor bilimleri diplomasına sahip uzman bir eğitmen eşliğinde yapılması gereken bölgesel zayıflama egzersizleri de bulunmaktadır.

Bölgesel incelme ile kilolardan kurtulmak için kilo problemi yaşayan kişilerin çok farklı ve sağlıklarına zarar verecek birçok uygulama yaptıkları bilinmektedir. Bu bölgeleri hedef alan titreşim yayarak bu bölgelerde ki yağ hücrelerinin parçalanmasını sağlayacak bazı cihazlar geliştirilmiştir. Bazı radyoaktif dalgaların kullanılması ile bu cihazlar işlevlik kazanmaktadır.

 Doğru bir beslenme programı ile de tek başına da bölgesel kilolardan kurtulmak mümkün olabilmektedir. Ancak bu durum kişinin bedensel birçok özelliğine göre değişebilmektedir. Doğru bir beslenme programı ise beslenme uzmanı tarafından hazırlanmalıdır ve doğru zayıflama bu şekil de sağlanmalıdır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir