Cabral 400 Mg Nedir? Ne İşe Yarar?


1

Cabral 400 mg ilacın içerisinde yer alan ana etken madde Feniramidol hidroklorür maddesi olmaktadır. Bu madde genellikle ağrı kesici ve kas gevşetici ilaçların içerisinde kullanılan bir madde olarak bilinmektedir.

Cabral 400 mg kaslarda bulunan incinme, zedelenme, üşütme, siyatik ve romatizmaya bağlı olarak gelişen Spazmların tedavisinde kullanılmaktadır. Aynı zamanda vücudun bir bel, boyun, sırt ve bacak gibi birçok bölgede yer alan ağrıların tedavisinde de kullanılmaktadır.

Fizik tedavi ve rehabilitasyon tedavilerini desteklemek amacı ile sıklıkla kullanılan ilaçlar arasında yer almaktadır. Cabral 400 mg nedir? şeklinde merak edilen sorulara verilebilecek genel yanıt bu şekilde yer almaktadır.

cabral 400 mg nedir ne ise yarar 1
cabral 400 mg nedir ne ise yarar

Cabral 400 Mg Yan Etkileri Nelerdir?

Şimdi sırada Cabral 400 mg yan etkileri konusu var. Bilindiği gibi insan vücudu ilaç da olsa her kimyasal maddeye karşı olumsuz reaksiyon gösterebilmektedir. Bu nedenden dolayı neredeyse her ilacın yan etkileri olabilmektedir. İlaçların yan etkileri farklılık gösterebilmektedir. Bunun nedeni ise ilaçların içerisinde yer alan etken maddelerin farklılık göstermesi olmaktadır.

BENZER YAZILAR  Gliserin Kulak Damlası Ne İşe Yarar?

Cabral 400 mg yan etkileri şu şekilde yer listelenebilir.

 • Cabral 400 mg ilacının kullanımı süresince ya da ilacı aldıktan hemen sonra kurdeşen, nefes almada zorluk, yüzde, dudaklarda, dil ya da boğazda şişlik gibi yan etkiler ilacın alerjiye bağlı olarak gelişen yan etkileri olmaktadır. Bu yan etkilerden her hangi birisi gözlemlendiği takdir de ilacın kullanımı acilen bırakılmalı ve doktora başvurulması gerekmektedir.
 • Midede dolgunluk hissi, mide bulantısı, halsizlik, rehavet, dilde yanma duyusu, kaşıntı gibi yan etkiler Cabral 400 mg ilacının nadir olarak gözlemlenen yan etkileridir. Bu yan etkiler gözlemlendiği takdirde ilacın kullanımına devam edilmesinde her hangi bir problem olmamaktadır.

Cabral 400 Mg 24 Film Tablet Prospektüs

Prospektüs ilaçların içerisinde yer alan ilaç hakkındaki detaylı bilginin yer aldığı bilgilendirme kâğıdı olmaktadır. İlaçların içerisinde Prospektüs mutlaka yer almalıdır. Cabral 400 mg 24 film tablet prospektüsü üzerinde ilacın yan etkileri, kullanım talimatı, etken maddesi gibi ilaç hakkındaki tüm detaylı bilgi yer almaktadır.

thumbnail
Önerilen Yazı
Muscoflex Nedir, Ne İçin Kullanılması Gerekir?

Cabral 400 Mg Fiyat

İlaç fiyatlarının değişkenlik göstermesinin en büyük nedenlerinden bir tanesi ilacın reçeteli ya da reçetesiz alınıp alınamaması olmaktadır. Reçeteli alımlarda ilacın fiyatı değişkenlik gösterebilmektedir.  Cabral 400 mg fiyatı 21,45 TL olarak listelerde yerin almıştır.

BENZER YAZILAR  Pedifen Şurup Nedir? Ne İşe Yarar?

Cabral 400 Mg Hamilelikte Kullanımı

Kadınlar için hamilelik döneminde ilaç kullanımı çok riskli olabilmektedir. Bunun temel nedeni ise hamilelik döneminde kadınların hormon dengesizliği yaşaması ve vücuda alınan kimyasal maddelerin kan yolu ile bebeğe geçmesi olmasıdır.

Bu neden ile hamilelik ve emzirme dönemlerinde ilaç kullanımı tehlikeli olabilmektedir. Hamilelik döneminde bazı ilaçların kullanılmadan önce mutlaka doktora danışılması gerekmektedir. Cabral 400 mg hamilelik dönemi süresi boyunca kullanılmadan önce doktora başvurulması gereken ilaçlar arasında yer almaktadır. Cabral ‘ın Gebelik Kategorisi: C’dir

Kategori C: Hayvan üreme çalışmalarıyla fetüs üzerinde bir yan etki olduğu gösterilmiştir ve insanlarda yeterli ve iyi kontrollü çalışmalar yapılmamıştır ama olası yararlar, olası risklere rağmen, ilacın gebe kadınlarda kullanılmasını haklı kılabilir.

Wikipedia

Cabral 400 Mg 24 Tablet Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İlaçlar kullanılmadan önce ilacın prospektüsü mutlaka okunmalı. Ya da ilacı reçete eden doktordan ilaç hakkında detaylı bilgi alınmalı. Bu önemli bir gereklilik. Bunun nedeni ise Cabral 400 mg ilacın bazı durumlarda kullanımının riskli olmasıdır.

BENZER YAZILAR  Zatürre Belirtileri Nelerdir? Hızlı Tanı Kılavuzu

Cabral 400 mg 24 tablet hakkında bilinmesi gereken maddeler şu şekilde yer almaktadır.

 • İlacı doktorunuzun reçete etmiş olduğu süre ve dozajda kullanmanız önerilmektedir. Aksi takdirde ilaç etkisini göstermeyebilir. Hatta vücudunuza zarar bile verebilir.
 • İlacın çocuklarda kullanımı uygun olmamaktadır. Günde en fazla defa 1 veya 2 tablet şeklinde yemeklerden sonra bol su ile tüketilmesi önerilmektedir. İlacın aç karnına tüketimi mideye zarar vereceği için ilacın tok karnına tüketilmesi gerekmektedir.
 • İlacın bol su ile tüm bir şekilde yutulması gerekmektedir.
 • Mide bulantısı, kusma, uyuşukluk gibi yan etkiler ilacın yüksek dozajda alındığında gözlemlenen yan etkileri olmaktadır.
 • Eğer ilacı kullanmayı unutursanız hatırladığınız anda ilacı kullanınız, ilacın diğer kullanım saati gelmiş ise kesinlikle daha yüksek dozajda kullanmayınız içmeyi unuttuğunuz dozajı atlayınız.

Cabral 400 Mg Kullananlar

Cabral 400 mg ilacı en çok tercih edilen kas gevşetici, ağrı kesici ilaçlar arasında yer almaktadır. Bunun nedeni ise ilacın içerisinde yer alan güçlü bileşenler olmaktadır.

Fizik tedaviye yardımcı bir olarak kullanılan Cabral 400 mg ilacı en çok reçete edilen ilaçlar arasında yer almaktadır. Cabral 400 mg kullananlar ilaç hakkında genellikle ilaç hakkında olumlu yorumlarda bulunmuş olmaktadırlar.

Sonuç

Cabral 400 mg hakkında bilgi verdik. Nasıl bir ilaç olduğu, yan etkileri, kimlere reçete edildiği, ne işe yaradığı ve daha fazlası. Ancak şunu tekrar özellikle belirtelim doktorunuza sormadan asla ilaç kullanmayınız.

doktoradanisin
cabral 400 mg nedir? ne i̇şe yarar? 4
Yazı Kaynakları
Fenyramidol
INFORMATION ABOUT PHENYRAMIDOL

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. Healwell24 28 Ekim 2021

  Great Article If you want best medicine cabral 400mg you can use this medicine you can use.

  Online Doctor Consultation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir