Son günlerde sık sık sorulan Cefaks 500 Mg ne işe yarar sorusu merak edilmektedir. İlacın etken maddesi sefuroksimdir. Cefaks 500 mg film tablet için vücutta olan bakteriler ile beraber savaşan ve bakterilerin sebep olduğu enfeksiyonları tedavi eden bir antibiyotik olarak bilinmektedir. Baş ağrısı, solunum yolu enfeksiyonları (akut ve kronik bronşit, , bademcik iltihabı, sinüzit, farenjit, orta kulak iltihabı, kulak, burun ve boğaz enfeksiyonları) enfeksiyonları, deri ve yumuşak doku (yara enfeksiyonları, apseler, yaralar, kıl kökü iltihabı). Enfeksiyonların tedavisi; cinsel yolla bulaşan bel soğukluğu (bel soğukluğu) dâhil olmak üzere genital enfeksiyonlar; rahim ve yumurtalıkların iltihaplanması; çocuklarda idrar yolu enfeksiyonlarını (mesane ve idrar yolu iltihabı, böbrekler) önlemek ve tedavi etmek için kullanılmaktadır.12 yaşın üzerindeki yetişkinler Enflamasyon), erken Lyme hastalığı (kene ısırıklarıyla yayılan bakterilerin neden olduğu hastalık) ve ilerlemiş Lyme hastalığıdır.

cefaks 500 mg ne Ise yarar
cefaks 500 mg ne Ise yarar

Cefaks, 500 Mg sefuroksim içerir. Bakteri ile tamamen savaşan ve bakteriler üzerinde öldürücü etkisi olan bir savaşçıdır. Bakterilerin hücre duvarını sentezlemesini önleyebilir ve bakteriler üzerinde yıkıcı bir etkiye sahiptir. Günlük kullanılmamalıdır. Doktor muayenesinden sonra tedavi amaçlı kullanılması tavsiye edilir. Hangi hastalıklar için tavsiye edilir; Alt solunum yolu enfeksiyonu: akut bronşit, kronik bronşit, akciğer iltihabı ve diğer hastalıklarda kullanılır. İdrar yolu ve genital enfeksiyonlar için kullanılmaktadır. Örneğin, üst solunum yolu enfeksiyonları (orta kulak iltihabı, orta kulak iltihabı gibi) ve boğaz enfeksiyonları (orta kulak iltihabı, sinüzit, bademcik iltihabı ve farenjit gibi). Pnömoni, akut bronşit ve kronik bronşitin akut alevlenmeleri gibi alt solunum yolu enfeksiyonları. Pitriyazis, piyoderma ve impetigo gibi olan deri ve yumuşak doku enfeksiyonları bulunmaktadır. Belsoğukluğu, akut basit gonokokal üretrittir.

Benzer Gönderiler  Ketavel Nedir? Ne İşe Yarar?

Cefaks 500 Mg Nasıl Kullanılır

Cefaks 500 Mg Nasıl kullanılır sorusunun cevabı şu şekilde bilinmektedir. Tedavi sırasında doktorun talimatlarına uyun. Her doz ilacı ve bir bardak suyu tok karnına koyun. Tableti doktorunuzun önerdiği şekilde kullandığınızdan emin olun. Kekemelik. Diğer yiyeceklerle birlikte tüketmeyin. Hepsini yut. Yutmadan önce kırmayın veya çiğnemeyin. Her gün aynı saatte tüketilmesi daha faydalıdır. Tedavi sırasında kullanmayınız. Bir veya iki gün kullandıktan sonra kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz ve tedavi sırasında kullanmak enfeksiyonu tamamen iyileştirebilir. Almanız gereken doz geçtiyse, aynı anda iki tablet almayınız.

Cefaks 500 Mg Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu gibi Cefaks 500 Mg yan etkileri de bulunmaktadır. Nefes almada güçlük, karın ağrısı,  kurdeşen, yüzde, dudak da, dilde ve boğaz da şişme yaşarsanız, lütfen uzman hekiminize hemen haber veriniz. Mide bulantısı, karın ağrısı, ishal, baş ağrısı, baş dönmesi, karaciğer enzimlerinde geçici yükselme ve uzun süreli kullanımla mantarların çoğalması yaygın yan etkilerdir. İlacı kullandıktan sonra vücudunuzda göreceğiniz değişiklikleri doktorunuza söyleyiniz. Örneğin ciltte kızarıklık veya ciltte kabarcıklar.

Cefaks 500 Mg Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar

Cefaks 500 Mg hakkında bilinmesi gereken hususlar şu şekilde maddeler halinde verilmektedir.

  • Bu ilacın etken maddelerine karşıt olarak alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  • Solunum yolu enfeksiyonları, deri ve yumuşak doku enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılan Cefaks; cinsel yolla bulaşan bir enfeksiyon olan bel soğukluğu (bel soğukluğu) dahil olmak üzere genital enfeksiyonlar; rahim ve yumurtalık iltihabı; çocuklarda ve yetişkinlerde idrar yollarını önlemek ve tedavi etmek için kullanılır. 12 yaş üstü Enfeksiyon, Lyme hastalığının erken evreleri (bir ısırıkla yayılan bakterilerin neden olduğu hastalık) ve geç Lyme hastalığı.
  • İlacın kullanılması doğum kontrol haplarının etkinliğini azaltacaktır. İstenmeyen gebelikten kaçınmak için, kendinizi korumak için ikinci hormonal olmayan doğum kontrol yöntemini kullanın.
  • Antasitle aynı anda kullanmanız gerekiyorsa, antasitten bir saat önce veya iki saat sonra almalısınız.
  • Cefaks, soğuk algınlığı veya grip gibi virüslerin neden olduğu enfeksiyonları tedavi edemez.
  • Tedavi sırasında kendinizi iyi hissetmeye başlasanız bile, doktorunuzun verdiği kullanım zamanına dikkat etmelisiniz. Enfeksiyon vücuttan tamamen temizlenmeden önce bile belirtileriniz düzelebilir.
  • Bu ilacı kullanmak ishale neden olabilir. Tedavi sırasında aşırı sulu veya kanlı ishal ortaya çıkarsa, bu yeni bir enfeksiyonun işareti olabilir. İshali durdurmak için başka bir ilaç kullanmayın, lütfen hemen bir doktora başvurun ve acil yardım isteyin.
YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Total: 9 Average: 3.8]

ameliyatsız hemoroid tedavisi

HAKKIMDA

Kübra Doğan

Yerli ve yabancı kaynaklar doğrultusunda, bilimsel araştırmaların ışığında içerik oluşturan fitveform.com editörü.

Yazarın Tüm Yazıları