Son zamanlarda sıkça sorulan sorulardan biri ise Muskazon ne işe yarar sorusudur. Muskazon 300 mg tablet, Kurtsan tarafından üretilen bir ilaçtır, kutu içerisinde 20300 + 250 MG klorzoksazon ve asetaminofen etken maddeleri içermektedir. Muskazon ilaçları, ağrı, gerginlik ve hareket kısıtlılığını gideren ve iskelet kası hastalıklarının çoğunda görülen semptomları iyileştiren bir ilaçtır. Muskazon, bir karton kutu içerisinde 20 tabletlik blister ambalajlarda sunulmaktadır. Hap, yüzünde boşluk bulunan beyaz yuvarlak bir haptır. Aşağıdaki durumlarda Muskazon, iskelet kası ağrısını ve spazmı (istemsiz kasılma) iyileştirmek için fizik tedaviye, dinlenmeye ve diğer araçlara yardımcı olmak için kullanılabilir. Boyun Tutulması, Servikal sendrom (boyun, omuz ve kolda ağrı), İltihaplanma (iltihaplanma) veya travma (darbeye bağlı) nedeniyle oluşan kas rahatsızlığı, Tendonlar (kasları kemiklere bağlayan kas demetleri) ve eklem hastalıkları, Ortopedik cerrahide kullanılmaktadır.

muskazon ne Ise yarar
muskazon ne Ise yarar

Tabletler ağrı kesiciler ve kas gevşetici maddelerdir. Fizik tedaviye ek olarak, iskelet kası ağrısı ve spazmını gidermek için dinlenme ve diğer yöntemler de alınabilir; eklem hastalığı ağrısı ve tendon rahatsızlığı, iltihaplı veya travmatik kas rahatsızlığı, lomber bölgede ağrı, burkulma ve yaralanmalardan kaynaklanan ağrı, boyun sertliği Boyun, omuz ve kollardaki ağrıları gidermek için kullanılır. İlacın aktif bileşenleri parasetamol ve klorzoksazondur. Muskazon tabletleri analjezik ve kas gevşetici maddelerdir. Fizik tedaviye yardımcı olarak, iskelet kası ağrısını ve spazmı hafifletmek için dinlenme ve diğer yöntemler kullanılabilir; eklem hastalığı ağrısı ve tendon rahatsızlığı, iltihap veya travmatik kas hastalığı, bel bölgesinde lokal ağrı, burkulma ve yaralanmalardan kaynaklanan ağrı ve boyun sertliği; boyun, omuz ve kollardaki ağrıları gidermek için kullanılır.

Muskazon Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu gibi Muskazon yan etkileri de bulunmaktadır. Nefes almada güçlük çekme, karın ağrısı, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişme yaşarsanız lütfen doktorunuza haber veriniz. Baş ağrısı, baş dönmesi, baş dönmesi, uyuşukluk, anksiyete (endişe, korku), sinirlilik, mide bulantısı, karın ağrısı, şişkinlik, hazımsızlık, mide ekşimesi, iştahsızlık, ishal, kabızlık, halsizlik, vücut ağrısı, ödem, artmış idrara çıkma, kaşıntı ve döküntü Yaygın taraflardır. Etkileri.

Benzer Gönderiler  Limon Faydaları Nelerdir? Limonun Cilde Faydaları

Muskazon Kullanım Şekli

Muskazon kullanım şekli için ise doktorunuz bu ilacı reçete ederse, ona göre kullanmalısınız. Tedavi sırasında doktorun talimatlarına uyun. Doluysanız, her dozu bir bardak su ile yutunuz. Tedavi süresince uzman hekiminizin direktiflerine uymaya özen göstermelisiniz. Aksi takdirde herhangi bir yan etki olursa doktorunuza başvurunuz. Yetişkinlerde başlangıç ​​dozu genellikle günde 3-4 defa 2 tablettir. Daha sonra günlük doz günde 3-4 kez 1 tablete düşürülebilir. Doktorunuz Muskazon ile tedavinin ne kadar süreceğini size söyleyecektir.

Muskazon Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Muskazon hakkında bilinmesi gerekenler ise şu maddeler halinde verilmektedir.

  • İlacın içindeki etken maddeye karşı herhangi bir alerjiniz var ise bu ilacı kullanmanız kesinlikle önerilmez.
  • İskelet kaslarında ki ağrı ve spazmları giderme amaçlı fizik tedavi, dinlenme ve diğer yöntemlere ek tedavi olarak eklem hastalıklarında ve tendon rahatsızlığında görülmekte olan ağrılar yangılı ve travmatik kas rahatsızlığı gibi bel bölgesinde burkulma ve zedelenmeden dolayı oluşmakta olan ağrılar için kullanılmaktadır.
  • Eğer ki ciddi derece de karaciğer hastalığınız var ise ve kas ve kramplara neden olan bir çok kalıtsal hastalığınız var ise ürünlere karşı duyarlılıkla oluşan iltihap gibi rahatsızlığınız var ise kesinlikle kullanmayınız.
  • İlacı kullanmaya başladıktan sonra ki evre de kendinizi iyi hissetmeniz 1 haftayı bulabilir.  En iyi sonuca ulaşmak için ilacınızı düzenli olarak kullanmanız gerekir. 
  • En iyi sonucu almanız için ilacınızı düzenli olarak kullanmanız gerekmektedir.
  • Uykuyu tetikleyen ilaçlar (soğuk algınlığı ilaçları, narkotik ağrı kesiciler, kas gevşeticiler, alerji ilaçları, uyku hapları ve anksiyete ilaçları gibi) içeren ilaçları kullanmaktan kaçının. İlacınızı bu ilaçlarla birlikte kullanmak uyuşukluğunuzu daha da artırabilir. Bu ilaçlardan herhangi birini düzenli olarak kullanıyorsanız lütfen doktorunuza söyleyiniz.
  • Karaciğer sirozu veya alkol bağımlısıysanız, bu ilacı bir doktora danışmadan kullanmayınız. İlaç alırken alkol almaktan kaçının. Alkol, ilaçların yan etkilerini daha da artıracaktır.
  • 12 yaşın altındaki çocuklarda kullanmayın.
  • İlaç kullanımı uyuşukluğa ve baş dönmesine neden olabileceğinden, dinçlik ve uyanıklık gerektiren faaliyetlerde (araç veya makine kullanmak gibi) dikkatli olun.
  • Hamilelik ve emzirme döneminde kullanılması tavsiye edilmediği için lütfen doktora danışmadan kullanmayınız.
YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Total: 3 Average: 4.7]

ameliyatsız hemoroid tedavisi

HAKKIMDA

Kübra Doğan

Yerli ve yabancı kaynaklar doğrultusunda, bilimsel araştırmaların ışığında içerik oluşturan fitveform.com editörü.

Yazarın Tüm Yazıları