Travocort Krem Ne İşe Yarar?

Travocort Krem Ne İşe Yarar?
travocort krem ne Ise yarar
0

Son dönemlerin sık sık sorulan sorularından birisi olan Travocort krem ne işe yarar sorusu merak edilmektedir. İlacın aktif bileşenleri, izokonazol nitrat ve diflorokodon valerattır. Travocort Krem, ciltte kızarıklık, kaşıntı ve iltihaplanmaya neden olabilecek kimyasalların etkilerini azaltan ve mantarların cilde yayılmasını engelleyen bir kremdir. TRAVOCORT, Sporcunun ayağı (Sporcunun ayağı), El mantarı (Sporcunun ayağı), Tırnak mantarı (Sporcunun ayağı), halka şeklindeki iltihaplanma, kaşıntı, kızarıklık ve kabarma lezyonları, en sık boyun, vücut, kollar ve bacaklarda, ilginç vücut mantarı Erkek veya kadın dış üreme organlarında, testislerde, koltuk altlarında, özellikle göğüs altlarında, kahverengi veya açık pembe, koyu renkli, ince deri şeklinde görülmektedir. Deri hastalıkları; dış çevre ile temas sonucu oluşan iltihaplı deri mantarlardır.

Ecz. Nihat Bilgin’in Travocort nasıl kullanılırsa daha etkili olacağını anlattığı yazıyı da sizlere tavsiye etmek isterim. Linki aşağıda..

https://hepsiecza.net/travocort-krem-ne-ise-yarar-3-onemli-faydasi/

travocort krem ne ise yarar
travocort krem ne ise yarar

Orta astım veya saman nezlesi olan kişilerde yanaklarda, bebeklerde ve çocuklarda ve hatta bazı durumlarda vücutta ve kollarda kırmızı deri tahrişi görülür. Atopik dermatitte; kepeklenme, kepeklenme ile iltihaplanan cilt hastalıklarının kızarıklık, kaşıntı ve iltihaplanmasını hızla azaltarak mantar lezyonlarının iyileşme sürecini hızlandırır ve saç bölgesinin sıklıkla ter salgıladığı saç bölgesi rengindeki değişiklikler ve gres. Derideki yüzeysel mikozu tedavi eder. Dermatofitler ve mayalar, maya benzeri mantar ve küflerin yanı sıra yaygın saçkıran ve eriteme neden olan organizmalara karşı etkilidir. Difloroprogesteron valerat, iltihaplı deri ve alerjik derideki iltihabı engelleyebilir ve kaşıntı, yanma ve ağrı gibi semptomları hafifletebilir. Kremin aktif bileşenleri, izokonazol nitrat ve difluprogesteron valerattır. İlacın yardımcı maddeleri beyaz ve yumuşak parafin, sıvı parafin, setearil alkol, polisorbat 60, sorbitan stearat, disodyum etilendiamintetraasetik asit ve saflaştırılmış sudur.

BENZER YAZILAR  Rennie Çiğneme Tableti Ne İşe Yarar?

İçindekiler Tablosu

Travocort Krem Kullanılmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Travocort krem kullanılmadan önce bilinmesi gerekenler sıkça sorulmaktadır. Bu kremi kullanmadan önce lütfen doktorunuza mevcut ilaç listeniz, reçetesiz satılan ürünler (vitaminler ve bitkisel takviyeler gibi), alerjiler, önceden var olan hastalıklar ve mevcut durumlar (hamilelik, yaklaşan ameliyat veya ameliyat gibi) hakkında bilgi vermeniz gereklidir. Bazı koşullar sizi ilaçların yan etkilerine karşı daha duyarlı hale getirebilir. Kremi uygulamak için doktorun talimatlarını izleyin veya ürün broşüründeki talimatları izleyin. Dozaj, durumunuza bağlıdır. Durumunuz devam ederse veya kötüleşirse lütfen doktorunuza bildirin.

Bu ilaç harici kullanım içindir ve sadece cilt üzerinde kullanılabilir. Bu krem ​​doğmamış çocuğa zarar verebilir. Bu kremin uzun süreli kullanımı organlara zarar verecektir. Bu ilacı açık yaralarda, kuru, çatlamış, iltihaplı veya güneşte yanmış ciltte kullanmadan önce doktorunuza danışın. Lütfen bu kremi uygulamadan önce ve sonra ellerinizi yıkayın. Tedavi edilecek cilt bölgesini temizleyin ve kurulayın. Ayrıca doktor gözetiminde olmadığı sürece tedavi alanında başka ürünler kullanmaktan kaçınınız. Bu kremin göz, ağız, burun ve kulakla temasından kaçının. Krem bu bölge harici birine yanlışlıkla temas etmiş olursa, hemen bol su ile yıkamanız tavsiye edilmektedir.

BENZER YAZILAR  Yakı Otu Faydaları, Zararları ve Yan Etkileri

Travocort Krem Nasıl Kullanılır

Travocort krem nasıl kullanılır sorusunun cevabı şu şekil verilmektedir. Bu kremi doktorunuzun önerdiği şekilde kullanın. Kremi kullanmadan önce ve sonra ellerinizi yıkayın. Ardından uygulama yapılacak bölgeye ince bir tabaka krem ​​sürün ve nazikçe silin. Enfekte bölge iyileştikten sonra son iki hafta içinde bu kremi kullanmayı bırakmalısınız. Bu kremi günde iki kez kullanın.

Travocort Krem Muadili

Muadil ilaçlar için genel olarak uzman doktor tarafından reçete etmiş olduğu ilaç bulunamadığı zaman veya reçete edilen ilacın yan etkileri gözlemlendiği zaman kullanılmaktadır. Muadil ilaçların etken ettiği maddeler de aynı olabilmektedir. Veya etken olan maddeleri farklı bile olsa aynı hastalık tedavisi için de kullanılır. Bundan dolayı muadil ilaçlar kullanmadan önce her hangi bir sakınca söz konusu edilememelidir.  Fakat muadil ilaçları içinde yer almakta olan maddeler farklılık da gösterileceği için muadil ilaçların yan etkileri de farklılık gösterebilir. Bu neden dolayı muadil ilaçlar kullanılmadan önce kesinlikle uzman doktora danışılmalı ve sorulması gerekmektedir. Pek çok ilacın muadili bulunabilmektedir. Travocort Krem muadili ilaçlar ise şu şekilde yer almaktadır.

 • Albacort krem
 • Dermo-Rest solüsyonu
 • Fugisid krem, Fugy krem
 • Fungoid krem
 • Funocord krem
 • Isocort krem
 • Izosol krem
 • Izovef krem
 • Mantazol krem
 • Oly Plus krem
 • Tevoral krem
 • Tinagen cilt kremi
 • Tiozone kremi
 • Tracovol krem
 • Travazol krem
 • Troderm krem ​​
BENZER YAZILAR  Selülit Nedir? Selülit Tedavisi Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey

Merhaba Ben Kübra.. Eczane hizmetleri bölümü mezunuyum. Edindiğim akademik bilgiler ve sektör tecrübemin ışığında sizlere en yeni ve en doğru bilgileri ulaştırmaya çalışıyorum.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir