Diyetteyken Kahvaltı Nasıl Olmalıdır?

Diyetteyken Kahvaltı Nasıl Olmalıdır?
0

Az kalorili kahvaltı tabağı ile güne başlayarak kilo vermede istediğiniz başarıya ulaşmanız mümkündür. Günün en önemli öğünlerinden biri olarak gösterilen kahvaltı, kilo vermek isteyenler için de önemlidir. Özellikle protein odaklı olmak bu kapsamda önemli olacaktır. Kalıcı şekilde kilo vermek ve ideal kiloda kalmak için beslenme şeklinin hep aynı olması gerekmektedir. Diyetteyken kahvaltı yine bu kritere göre sürdürülebilir olması gerekmektedir.

İçindekiler Tablosu

Diyet Yapan Bir İnsan Kahvaltıda Ne Yemeli?

Kilo aldırmayan kahvaltı tarifleri ile zayıflamak isteyenlerin güne hem zinde hem de günlük ihtiyaç duyulacak besin maddelerini alarak başlamaları mümkündür. Tamamı protin odaklı kahvaltıda protein tercih edilerek farklı bir yöntem izlenebilir. Öte yandan kahvaltıda şu gıdalar diyet yapanlar tarafından yaygın olarak tercih edilmektedir:

  • Muz,
  • Yulaf ezmesi,
  • Yaban mersini,
  • Yoğurt,
  • Avokado vb.

Doğru bir kahvaltı tabağı ile diyet yapan kişilerin kilo vermelerine de yardımcı olacak unsurlar ortaya çıkacaktır. Diyetteyken kahvaltı yaparken diğer yemek zamanına kadar sizi tok tutacak ve besleyiciliği yüksek ürünler olmalıdır.  

BENZER YAZILAR  Yumurta Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır?

Kahvaltıda Az Kalorili Ne Yenir?

kahvaltida-az-kalorili-ne-yenir
diyetteyken kahvaltı nasıl olmalıdır? 2

Diyet kahvaltı tabağı hazırlarken kalorisini en düşük oranda tutmak için farklı tarifler uygulanabilir. Bu tür tariflerle uğraşmak istemeyenler ise doğru gıdaları tercih ederek kahvaltılarını daha faydalı hale getirebilirler.

Kahvaltıda az kalorili tercih edilecek ürünlerden bazıları şunlardır:

  • Avokadalu Tahıllı Ekmek
  • Smoothie
  • Nohutlu Pankek
  • Lor Peynirli Omlet
  • Meyveli Müsli vb.

Ayrıca Diyette Bulgur Pilavı Yenir Mi? Detaylarına bakabilirsiniz.

Tok Tutan Diyet Kahvaltı Tarifi Nedir?

Tok tutan diyet kahvaltı tarifi ile güne başlamak hem enerjik hissetmenizi sağlar hem de düşük kalori ile kilo vermede yardımcınız olur. Avokadolu ve yumurtalı sandviç bu açıdan iyi bir tercih olacaktır. Kepekli, tam buğday veya tahıllı ekmek arasına yarım avokadoyu püre haline getirerek sürebilir ve protein değerinin artırılması için bir adet haşlanmış yumurtanın ilave edilmesi ile tüketilebilir.

Diyetteyken kahvaltı için sıklıkla avokado önerilmektedir. Düşük kalorili ve tok tutan meyveler ile sabah kahvaltısının yapılması en önemli faktördür. Diyet listesi hazırlarken en düşük kalorilere sahip ve besleyiciliği yüksek ürünleri tercih etmeni tavsiye edilir.

Merhaba ben Emre.. Adıyaman Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunuyum. Hem eczacı olarak hem de ilaç sektöründen edindiğim bilgi ve tecrübeler ışığında okuyuculara doğru bilgiyi vermeyi hedefliyorum.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir