Diyette Bulgur Pilavı Yenir Mi?

Diyette bulgur pilavı tarifi arasında alternatif birçok tarif bulunmaktadır. Genelde sağlıklı karbonhidratlar arasında gösterilen bulgur, içinde bir hayli fazla lif bulunması sayesinde de uzun süre tok tutma özelliği ile de dikkat çekiyor. Birçok sağlıklı diyet listesinde bulgur bu sebeple bulunabilir. Ancak bulgurun tüketimine dair bazı detaylara dikkat edilmesi gerekecektir.

Birçok diyetisyene göre, sağlıklı bir şekilde diyet yapılması için tüm besinlerden azar azar ve en sağlık tarifler ile beslenmek gerektiği vurgulanıyor. Bulgur hem uzun süre tok tutması hem de bağırsaklar için de sağlıklı bir besin olması nedeniyle tercih edilebilir. Diyette bulgur pilavı yenmek isteniyorsa günlük kalori hesaplamalarına göre uygun şekilde tüketilmesi gerekecektir.

Bulgur Yemek Kilo Aldırır Mı?

bulgur-yemek-kilo-aldirir-miPin
diyette bulgur pilavı yenir mi? 3

Kalorisiz bulgur pilavı olmayacağı için bulgur pilavı eğer sağlıksız pişirme ve düzensiz tüketim halinde kilo almaya neden olacaktır. Özellikle glüten hassasiyeti olan kişilerin bulguru tamamen kesmeleri gerekmektedir. Uzmanlara göre bulgurun 2 – 3 kaşık olarak tüketilmesi gerektiği ifade ediliyor. Tabaklar dolusu bulgur pilavı yiyenler için kilo almak kaçınılmaz görülüyor.

BENZER YAZILAR  Hem Sağlıklı Hem Hızlı Kilo Vermek Mümkün mü?

Lif ve protein açsından zengin bir besin olan bulgur, yağ ve kalori açısından da düşüktür. Bu nedenle kilo almaya etkisi çok tüketilmesi halinde olabileceği gibi kilo vermek isteyenlerin de listelerinde ilk sıralarda yer almaktadır. Diyette bulgur pilavı yemek eğer tavsiye edilen şekliyle yapılırsa kilo almaya değil, sağlıklı bir şekilde kilo vermeye bile yardımcı olabilir.

Ayrıca Fazla D Vitaminin Zararları Nelerdir? Bilgilerine bakabilirsiniz.

Diyette Bulgur Pilavının Yanına Ne Gider?

Bulgur pilavının yanına diyette olanlar için alternatif birçok ürün sayılabilir. Uzun süre tok tutması sayesinde az miktarda sadece bulgur pilavı tüketmek diyetin başarılı şekilde yürütülmesini sağlayacaktır. Diyette bulgur pilavının yanına kalorisi düşük ürünler tercih edilmelidir.

1 Tabak Bulgur Pilavı Kaç Kalori?

Bulgur pilavı kalori hesaplamasına göre 1 çorba kaşığı bulgur pilavında 11 kalori olduğu görülmektedir. Büyük porsiyon, yaklaşık 250 gramlık bir bulgur pilavında ise ortalama 286 kalori olduğu hesaplanmaktadır. Diyette bulgur pilavı tarifine göre bu kalorileri düşürmek ve kilo vermede bulgur pilavını yardımcı seçmek de mümkündür.

BENZER YAZILAR  Yumurta Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır?
Yorum yapın

1