Düşük Karbonhidrat Diyeti Nedir?Nasıl Uygulanır?


0

Düşük karbonhidrat diyeti en hızlı şekilde zayfılamak isteyen ve yediği besinleri çok fazla ayırt etmeden kolay bir şekilde diyet yapmak isteyen insanların sıklıkla kullandığı diyet listeleri arasında yer alıyor.Düşük karbonhidrat diyeti nedir? Sorusuna kısaca bu cevabı verebiliriz.

Düşük Karbonhidrat diyetinde neler tüketilmeli, nelere dikkat edilmeli ve eksi ve artı yönleri nelerdir sorularının cevabını sizlere sunuyoruz. Düşük karbonhidrat diyetinin asıl amaçı yağlı besinleri kullanmadan, karbonhidrat oranını da en min. alarak nasıl zayıflayacağınızı sizlere gösteriyor.Düşük karbonhidrat diyeti diğer diyetlerle aynı kefeye konmamalı. Bu diyette bir amaç var oda karbonhdrat oranını en aza alarak vücutta istenmeyen fazla kilolardan insanları kurtarmak ve onlara sağlıklı bir hayatının kapısını aralama şansı vermek.

Düşük Karbonhidrat Diyetinin Artı Yönleri

Bir çok insan üzerinde yapılan gözlemlerden dolayı bu bilgiyi sizlere sunabiliyoruz. Düşük Karbonhidrat diyetinin faydaları kimi insanlar üzerinde bir çok rahatsızlığın giderilmesi, bazı hastalrda ise en kısa sürede yağ yakımı hızını arttırmak ve en önemli rolü ise bu diyeti uygulayan insanların metobolizmalarının sağlıklı düzeye geldiği gözlemleniyor.

BENZER YAZILAR  Bağırsak Kurdu Temizlemenin En İyi Yolu

Düşük karbonhidrat diyeti sizleri günümüz hastalıklarının esir aldığı şeker tansiyon gibi rahatsızlıklardan kurtulmanıza yardımcı bir anahtar haline geliyor. İnsanlarda belirli bir yaştan sonra yada kalıtsal olarak olan bu hastalığın en organik tedavisi Düşük karbonhidrat diyetidir.

Düşük karbonhidrat diyetinin diğer bir faydası ise yağ oranı yüksek olan besinler tüketmediğiniz için vücut da ki yağların yakılması en öncelikli sıraya alınıyor ve vücuttaki yağ yakımı hızlanıyor. Bu sayede bedeniniz sıkılaşmaya ve istediğiniz günlerce hayalini kurduğunuz bedene kavuşuyorsunuz. Düşük karbonhidrat diyeti etkili mi? Sorusuna da böylece cevap vermiş bulunuyoruz.

Düşük Karbonhidrat Diyeti Aşamaları ?

  • Aşama 1 : Düşük karbonhidrat diyetini uygulamak isteyen bir insanın ilk öncelikle 1 günde harcayacağı kalori oranını belirlemesi gerekiyor.
  • Aşama 2 : Bedeninize girecek olan günlük kalori oranını belirleyin.
  • Aşama 3 : Günlük protein oranınızı belirleyin.
  • Aşama 4 : Karbonhidrat ve protein oranınızı 3 ile çarpın bakalım ne kadar kalori alcaksınız.
  • Aşama 5 : Aşama 1 de yaptığınız hesap ile yaptığınız son hesabın arasındaki farkı 8 e bölerek 1 gün içinde alacağınız kalori oranını bulunuz.
  • Aşama 6 : Bu oranlar sayesinde öğünlerinizi besinleriniz bu sayede ayarlayın. Zengin ürünler tüketmekte faayda var.
BENZER YAZILAR  İmex Sivilce Kremi Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Düşük Karbonhidrat Diyeti Yaparken Nelerden Uzak Durmalıyım ?

Düşük karbonhidrat diyeti yaparken uzak durmanız gereken besinler 3 beyaz gibi kısaca özetleyebiliriz. Özellikle unlu mamuller bu süreçte sizin en büyük düşmanınız olacaktır. Aynı şekilde tuz ve şeker içinde bunları demek mümkündür. Bunun yanında kola ve gazlı içecekleri diyet listenizden uzak tutmakta fayda var.

Yağ oranı yüksek olan ürünler sizin yaptığınız diyet listesinin tamamen bir düşmanıdır. Düşük karbonhidrat diyeti yaparken neleri yediğinize dikkat etmeniz, diğer diyetlerde olduğu gibi oldukça önemlidir. Aksi takdirde verilen emekler ve diyet için harcanan zaman heba olmuş olacaktır.

Düşük Karbonhidrat Diyetini Kim Uygulayabilir ?

İlk olarak hamile ve hamile kalma riski taşıyan bayanların bu diyetten uzak durması gerekmektedir. Daha ergenlik çağından çıkmamış olan gençlerin de bu diyetten uzak durması gerekmektedir. Eğer diyetin size zarar verdiğini düşünüyorsanız da, bu diyetten uzak durmak için hiç düşünmeyin.

Eğer farklı rahatsızlıkları olup da bu diyeti bir kurtuluş yolu olarak gören insanlar varsa bir uzmana danışarak bu diyetin yararlarından faydalanarak hayatlarını değiştirmeye bir adım daha yaklaşma şansını yakalayabilir. Aynı zamanda bir uzman aracılığı ile diyat yapmanın çok daha etkili olacağı unutulmamalıdır. Diyetler kişiye göre etki gösterebilmektedir. Bunun için size en uygun  diyeti uygulamanız gerekir. Uzmanlar da size bu kon uda en iyi yolu göstermede yardımcı olacaklardır.

BENZER YAZILAR  Kars Kaşarı Nedir?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir