E Vitamini Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

E Vitamini Yağı Saça Nasıl Uygulanır?
0

E vitamini yağının saça uygulanması bazı yağların içine ilave edilmesi ile yapılır. Bu anlamda daha çok Hindistan cevizi yağı ya da zeytinyağı tercih edilir. E vitamini ilk olarak seçilen yağa ilave edilip karıştırılır. Hazırlanan karışım doğrudan saç derisine uygulanır. Parmak uçları ile masaj yaparak saç derisine iyi bir şekilde yedirilir. Deriye nüfuz etmesi için tam olarak yarım saat boyunca bekletilir. Daha sonra bol su ile saç dipleri yıkanır. E vitamini yağı bu şekilde uygulandığında saçları onarır, saçın hızlı bir şekilde uzamasını sağlar ve parlaklığı arttırır.

E Vitamini Yağının Saça Yararları Nedir?

e-vitamini-yaginin-saca-yararlari-nedir
e vitamini yağı saça nasıl uygulanır? 2

E vitamini yağı saça pek çok yarar sağlar. Bu yararların başında saçı nemlendirmesi gelir. Saçlarında dökülme sorunu olan kişiler için dökülmeyi gözle görülür bir şekilde azaltır ve yeni saçların oluşmasına yardımcı olur. Saçların köklerini besleyen E vitamini uzama sürecinin hızlı bir şekilde gerçekleşmesini sağlar. Bu sayede mevcut saçlar daha hızlı bir şekilde uzarken oluşan yeni saçlar sağlıklı bir şekilde çıkar. Kırılan saçların onarılması bu şekilde gerçekleşir. Saçların gür bir hal almasını sağlayan E vitamini yağı parlaklığı en üst boyuta taşır.

BENZER YAZILAR  Fazla D Vitamini Alırsak Ne Olur?

Menopoz dönemindeki kadınlar tarafından E vitamini yağı sık bir şekilde kullanılır. Menopoz dönemindeki bazı kadınlarda E vitamini kaybı yaşanır. E vitamini yokluğunda saçlar dökülür, matlaşır ve kırıklar meydana gelir. Bu kaybı telafi etmek adına E vitamini yağı kullanılarak saç diplerine maske uygulaması yapılır. E vitamini yağı saçlarda yenileyici ve onarıcı etkiler gösterir.

E Vitamini Yağına Ek Besinler Nelerdir?

E vitamini yağıyla besin kullanımı uyumu yakalamak çok önemlidir. Saça uygulanan E vitamini yağı ile birlikte E vitamini yönünden zengin besinler kullanmak daha yüksek verim alınmasını sağlar. Bu besinlerin arasında yeşil yapraklı sebzeler, kabuklu olan kuruyemişler, bazı meyve türleri ve deniz ürünleri yer alır. Bu ürünlerin sık bir şekilde tüketilmesi saç dökülmesi, saç matlaşması ya da parlaklığın yitirilmesi durumlarında etkili çözüm sağlar. E vitamini yağı ile bu besinlerin tüketimi aynı zamanda saç diplerini besleyerek etkiyi arttırır.

Ayrıca Bakınız: Koenzim Q10 Vitamini Hangi Besinlerde Bulunur?

Yazar Hakkında

Merhaba ben Emre.. Adıyaman Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunuyum. Hem eczacı olarak hem de ilaç sektöründen edindiğim bilgi ve tecrübeler ışığında okuyuculara doğru bilgiyi vermeyi hedefliyorum.

Yorum Yap